Demokratët kërkojnë përjashtimin e Pjerin Ndreut. Si u përgjigjet Ruçi

November 13, 2017 13:07

Demokratët kërkojnë përjashtimin e Pjerin Ndreut. Si u përgjigjet Ruçi

 

Partia Demokratike i ka kërkuar sot Byrosë së Kuvendit të marrë masë disiplinore për deputetin e PS-së, Pjerin Ndreu.

Sipas kërkesës së depozituar, PD kërkon përjashtimin me 10 ditë nga punimet parlamentare të deputetit Pjerin Dreu.

Kërkesa lidhet me situatën gjatë mbledhjes së komisionit parlamentar te Sigurisë, ku Ndreu i thotë  deputetit te PD-së, Ervin Salianji, “ti do rrahur”.

Por, fill pas kërkesës, Byroja ka vendosur të mos marrë asnjë masë ndëshkimore ndaj deputetit të PS-së.

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka deklaruar se “kjo mbledhje nuk mund ta shqyrtoje këtë rast”.

Sipas Ruçit, “Byroja nuk ndëshkon kur njerëzit shahen nëpër komisione”.

November 13, 2017 13:07
Komento

4 Komente

 1. Barist ne Vicidol November 13, 15:55

  Ai Be-qiri i SHQUP-it, Saliu e han jo vetem do share e ofenduar, por duhet bere konkretisht me dru, apo me dajak sic thote “il popolo” Albanese, se fjalet ne njerin vesh u hyjne dhe ne tjetrin u dalin.

  Reply to this comment
 2. Arberia November 13, 17:35

  Bravo Ruci! sali+anji duhet te futet ne burg si hajdut nderkombetar te energjise elektrike!

  Reply to this comment
 3. MH November 13, 18:22

  Vetem kur shafen dhe grinden cdo te enjete ne kuvend mund te bjere bresher,vetime ndaj ofenduesit shares.Aq ma teper kur nuk asht i tokezuar nepermjet kabllit PS.
  Ne pavarsisht te linjes se majte.Duam drejtesi,pa anesi.Ne te kunderten do vashdohet ne kete ujdi nga te djathtet me ardhjen ne pushtet.

  Reply to this comment
 4. Kaci November 14, 09:50

  Mire i ka thene atij hajdutit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*