Dëmtohet rëndë çiklisti në xhiron e Spanjës

September 12, 2018 19:31

Dëmtohet rëndë çiklisti në xhiron e Spanjës

Çiklisti Fabio Aru pësoi një rënie mjaft të rrezikshme në etapën e 17-të të Xhiros së Spanjës.

Aksidenti ka ndodhur rreth 10 kilometra nga vija e finishit.

Ardu pësoi një dëmtim të rëndë në shpinë, por pavarësisht këtij fakti, ai mori sërish biçikletën dhe vazhdoi garën.

Megjithatë, çiklisti është në dyshim për ta vijuar më tej xhiron e Spanjës

l.h/ dita

September 12, 2018 19:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*