Dënimi i FIFA-s, dëmton imazhin e Barçës

April 3, 2014 17:40

Dënimi i FIFA-s, dëmton imazhin e Barçës

Barcelona nuk ka të drejt të transferojë asnjë lojtar gjatë dy afate të ardhshme. Urdhrin e FIFA-s zëvendëspresidenti i Barcelonës, Javier Faus e quan të qëllimshëm. Sipas tij po tentohet të prishet  imazhi i Barcelonës.

Dënimi vjen si dëshmi e mbledhur nga FIFA për transferimet e lojtarëve të rinj që nuk kanë shkuar si duhet për klubin katalanas.

Por, Javier Faus ka deklaruar për një radio spanjolle se katalanasit janë të goditur nga tentimet për të dëmtuar imazhet.

“Asgjë nuk është koençidencë ose thjesht e rastësishme. Përgjatë pesë viteve të fundit Barcelona ka qenë viktimë e një seri akuzave, siç është dopingu dhe pezullimi ndaj trajnerëve si Guardiola dhe Vilanova”.

“Tani kemi rastet me taksat për Messin, transferin e Neymar, është vërtet shumë keq kjo. Nëse Barça si institucion, bashkë me fansat, nuk janë të fortë, atëherë këto gjëra do të na dëmtojnë”.

“Ata tentojnë të ndryshkin imazhin e Barcelonës, por nuk do të mund ta bëjnë këtë”, ka thënë Faus.

Barcelona nuk ka të drejt të transferojë asnjë lojtar gjatë dy afate të ardhshme. Urdhrin e FIFA-s zëvendës-presidenti i Barcelonës, Javier Faus e duan të qëllimshëm. Sipas tij po tentohet të prishet  imazhi i Barcelonës. 

Dënimi vjen si dëshmi e mbledhur nga FIFA për transferimet e lojtarëve të rinj që nuk kanë shkuar si duhet për klubin katalanas.

 

Por, Javier Faus ka deklaruar për një radio spanjolle se katalanasit janë të goditur nga tentimet për të dëmtuar imazhet.

“Asgjë nuk është koncidencë ose thjesht e rastësishme. Përgjatë pesë viteve të fundit Barcelona ka qenë viktimë e një serie të akuzave, siç është dopingu dhe agresionet ndaj trajnerëve si Guardiola dhe Vilanova”.

 

“Tani kemi rastet me taksat për Messin, transferin e Neymar, është vërtet shumë keqe  kjo situatë. Këto gjëra do të na dëmtojnë”.

 

“Ata tentojnë të ndryshkin imazhin e Barcelonës, por nuk do të mund ta bëjnë këtë. Si institucion ne kemi thënë mjaft”, ka thënë Faus.

April 3, 2014 17:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?