Dënimi i Ivanoviç, Gjuriç: Beogradi në dilemë për dialogun me Prishtinën

January 21, 2016 14:30

Dënimi i Ivanoviç, Gjuriç: Beogradi në dilemë për dialogun me Prishtinën

Dënimi me 9 vite i Oliver Ivanoviç ka shkaktuar reagimin e parë të Beogradit.

Shefi i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriç ka thënë se aktgjykimi kundër Ivanoviçit nuk ka lidhje as “me të drejtën dhe as me drejtësinë”.

Ai tha se është koha që Beogradi të shqyrtojë pjesëmarrjen e vet në bisedime me Prishtinën.

Gjuriç ka shtuar se aktgjykimi është edhe mesazh politik për Serbinë dhe mënyra për t’u poshtëruar gjithë shteti.

“Kjo është vija e kuqe e cila na thotë që të pyetemi nëse duhet të vazhdojmë me të tutje dhe si”, ka thënë Gjurië duke shtuar se ky është “një shërbim i ri i Prishtinës” para vazhdimit të dialogut me Beogradin më 27 janar.

 

January 21, 2016 14:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*