Dënimi i Ristanit e Palokës, Basha kundër gjykatës: I papranueshëm për opozitën

June 5, 2015 18:43

Dënimi i Ristanit e Palokës, Basha kundër gjykatës: I papranueshëm për opozitën

Pas dënimit të Palokës dhe të Ristanit për shpifje ndaj Kryeministrit Rama, ka reaguar edhe kryetari i PD-së, z.Lulzim Basha.

Basha shkruan në faqen e tij të Facebook se ky vendim është i papranueshëm për opozitën dhe se është fakt i njohur që Edi Rama është i lidhur me krimin. Më tej kreu i opozitës deklaron se Rama është mbrojtësi më i flaktë i personave me rekorde kriminale në parlament.

“Është fakt i njohur botërisht që Edi Rama ka qenë dhe mbetet mbrojtësi më i flaktë i personave me rekorde të tmerrshme kriminale në parlament dhe në listën e tij të kandidatëve vendorë. Sepse Edi Rama ka refuzuar dhe refuzon të zgjidhë kontratën me krimin”, thotë ai. Basha e akuzon kryeministrin se i ka bërë presion drejtësisë, çka sipas tij solli vendimin e sotëm. “Presioni i paprecedent, që ai i ka bërë sistemit të drejtësisë me qëllimin e vetëm për të mbuluar kontratën e tij me krimin, solli që sot drejtësia të japë një vendim të papranueshëm pasi kishte refuzuar më parë të merrte në shqyrtim prova, fakte dhe dëshmitarë që hedhin dritë mbi lidhjet e Edi Ramës me krimin. Vendimi i sotëm është i papranueshëm për opozitën që ka kërkuar dhe kërkon dekriminalizimin e politikës”, thekson kreu i PD-­së.

June 5, 2015 18:43
Komento

17 Komente

 1. Daku June 5, 18:47

  Komenti im per kete tip qe ka ne fytyre B yth ne vend te mjekrese, eshte: Pa koment.

  Reply to this comment
 2. 5/1 June 5, 18:55

  Ishte jashte cdo parashikimi qe ky vrases,kriminel,tradhetar,debil,devil qe pas 23 qershorit 2013 te mos paraqitej ne dyert e drejtesise dhe te burgut..

  I vetmi ngushellim ngelet I madherishmi enver hoxha qe ishte I vetmi njeri ne bote qe e futi ne rrjesht ate milet dhe I injoronte keto ambasdore tip rejerson-arvizu-lu prej nga I kemi peshqesh keto monstra

  Ja dhe autopsia e nje monster qe miqte tane nderkombetare kane planifikur si yll ne ngjitje k/m e ardheshem…

  1….Qe adoleshent punon kamarier ne aeroportine Rinasit (me cimka)

  2….Jo rastesisht dergohet ne Hollande ku flitet se zoteronte nje pashaporte amerikane qe nuk ju sqarua kurre burimi

  3…Ka fakte qe gjate punes ne Kosove me rroge perrallore ka punuar per sherbimet serbe ne dem te UCK

  4..Ka fakte qe gjate punes ne Kosove ka hyre ilegal ne Shqiperi dhe ishte pergjegjesi per dosjen e shtepise verdhe ne Burrel

  5..Si minister Transporti eshte pergjegjsi NR-1 per vjedhjen e 300 miljon dollareve ne rrugen e kombit.Kujtojme keto nje ambasadore amerikane qe i shkonte per vizite private ne shtepi dhe Foreign Policy Journal ne Amerike qe akuzonte dhe Lul Bashen , Bechell-in dhe Dellin e Kosoves per nje dem prej gjysem miliardi dollare..

  6… ka kontribuar per mbylljen e krimit Gerdecit

  7…. ka liruar nga burgjet kriminele teper te rrezikshem per votimet e2009 qe eshte vertetuar nga ambasada amerikane

  8-…Si minister e jashtem ka shitur si Ahmet Zogu ne bashkpunim me mobsterin Berishe pjese te detit Jon.

  9…Si minister e jashtem ka miartuar ngritjen e varrezave te ushtareve greke sipas vijes imagjinare te Vorio Epirit
  10..Si minister i brendshem eshte fajtori kryesor bashke me berishoviqin per vrasjen e kater protestuesve ne 21 janar

  11…Eshte bashkfajtor me berishoviqin per vjedhjen e bashkise tiranes bashke dhe me nje mengperveshur qe diten ishte me Ramen dhe naten flirtonte me Lulin..

  12….Eshte bashkfajtor me berishoviqin per uzurpimin e shtepise qendrore te MMP

  13….Kreu aktin naziskin te heqjes se tabeles rruges te deshmoreve te 4 shkurtit dhe vendosi emrin e nje nipi te xhaferr deves

  14….Kreu aktin anti kombetar qe pruri eshtrat e zogut pikerisht diten e clirimit te Tiranes nga Fashizmi

  15…Se bashku me bash-kriminelin berishoviq kane pjese ne eleminimin politik dhe fizik te Sokol Olldashit.

  16…Mori pjese ne kompllotin anti-Rame kur i shkeli Arvizuse “vijen e kuqe’ me deshiren e ketij te fundit ne 15 nendor 2013 ne ceshtjen e fabrikuar

  17…Po merr pjese ne kompllotin anti-Rame qe disa sherbime inteligjente te cuditeshme kane shpikur “cunamin Doshi” per te prure ne fuqi Djallin Lul ose Malltez ne nje kohe shume te afert..

  lavdi profetit enver hoxha !…deri sa ky monster te jete pa I vene prangat ose plumbit

  Reply to this comment
 3. Vuthjani1 June 5, 19:05

  Nu e di si ka ftyr ky pis ky kriminel qe ska len gje pai ber asaj shqiprie dhe shqiptarve bashkpunimi me UNMIK kunder ushtarve te uçk vjedhjen e mbi dy milion euro ne rrugen e kombit nenshkrues i pjeses se detit ne nam te shqipris dhe ne vavorin grek urdher dhenes i vrasjes se 4 demostruesve te 21 janarit e mbas mrami qe sberi per tiranen duke ardhe ne krye te sajë me votat e vjedhura dhe bashkpunim me ate qe ky e mbron ate kriminel Arben Ristani.Prandaj ajo kte e mundon qe nje te ardhme edhe ky duhet pergjigjet para drejsis shqiptare.

  Reply to this comment
 4. Arben June 5, 19:15

  JO MORE,

  TE SHPIFESH TI SI TE TE VIJE PER MBARE???!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. D O K L E A T I June 5, 19:18

  MJAFT URLOI SALI BERISHA RRUGEVE TE TIRANES DHE NE PARLAMENT . POR PET FAT TE KEQ RRUGEN E TIJ PO E NDJEKIN EDHE DISA TE TJERE.

  Reply to this comment
 6. I.Troplini June 5, 19:59

  Cfare “politikani” magjepses,

  cfare botekuptimi per funksionimin e shtetit? Shqiperia nuk ka opozite egzistuese. Ajo qe vetequhet e tille, eshte pika e grumbullimit te mallit skarco, me shumice.
  Kush do “habitet”, nese kjo pacavure politike, zhduket njehere e pergjithmone, nga harta elektorale.

  Reply to this comment
 7. Niko June 5, 20:08

  Ti po, burr i mire dhe i forte.
  Ik more pordhac, ti i ha mutin Edi Rames.
  U be surrati yt te marresh neper goje Edi Ramen, nje Kryeminister qe i a ka kthyer dinjitetin Shqiperise dhe shqiptareve, njeri me autoritet te padiskutueshem brenda e jashte vendit, ne Kosove, etj.

  Do e shohesh ti se kush eshte Rama e Meta me 22 qershor e pastaj shko e mbytu.

  Pis, i pa burre, i pa bythe, qelbet muti nga parfumet e grave, nga kremrat, nga era e bojes se flokeve.

  Reply to this comment
 8. Tradita June 5, 20:33

  kjo eshet veprimi me i rrezikshem qe ka marre gjykata ndonjehere. do te fillojne te denojne njerez edhe per axhitacin dhe propogande kunde rqeverise. .. turp. turp,dhe nje mije here turp.Po i detyrojne njerzit te dalin jashte sistemit. dhe kujdes… se pasojat jane te renda. nese do te lejonte Sali Berisha te paditetshin njerezit pe rsa kane shpif ndaj tij do te kishte te denuar te pafundem.

  Reply to this comment
  • Shqip June 5, 22:05

   Gjykatat dhe Zotrote, jane shume larg. Ato te parat, edhe pse te korruptuara, flasin dhe shkruajne gjuhen tone. Kjo qe shkruan Zotrote, eshte Zequa bashke me te emen pasi ishin rrezuar nga thana.

   Reply to this comment
 9. V. June 5, 23:07

  You will be kissing Edi Ramas cojones pretty soon.
  Mashtrus dhe i pa cipe burre!
  Yyttt pjelle e keqe, e shofte zoti faren tende te keqe.

  Reply to this comment
 10. peci June 6, 00:00

  LULEZIM BASHA NJE PJESMARRES NE VRASJEN E 21 JANARIT SHITESI I DETIT HAJDUTI I MELEONA EVROVE TE RRUGES SE KOMBIT E SHUME TE TJERA ZOTI E DENOFTE SA ME SHPEJT E MOS JA PAFSHIM BOJEN GOMAR NOK ESHTE NJERI

  Reply to this comment
 11. mh June 6, 00:03

  Si gjithmone koment qesharak; vendimet e gjykates duhet pranuar, te pelqejne apo jo… ne demokraci.

  Reply to this comment
 12. Elisi June 6, 08:35

  Mbylle ate hale o Lul Basha se je nje kriminel e nje hajdut ordiner.

  Reply to this comment
 13. Ela June 6, 08:40

  Oj Lulzime na I shpife me refrenin “DYSHJA RAMA-META,OLIGARKET RAMA-META” e pordhe me rigon e pallavra te neveritshme si keto,thuaj o ditzi nje gje te mencur qe te ngjise e te te degjojne.

  Reply to this comment
 14. Luli June 6, 08:43

  Njeriu me bosh qe kam pare e degjuar,ka mesuar ca shprehje permendesh e llap si papagall gjithe diten.

  Reply to this comment
 15. elio June 6, 10:41

  Sa te jete ky me Salen, Rama e ka te sigurte pushtetin

  Reply to this comment
 16. Ardenica June 6, 12:28

  KY eshte nje fik mbup……..apo rrush agurith ( i pa pjekur)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*