Denoncim apo mashtrim i deputetes me ndihmën ekonomike?

December 5, 2014 14:55

Denoncim apo mashtrim i deputetes me ndihmën ekonomike?

Deputetja Albana Vokshi, u shfaq dy ditë më parë, së bashku me kryetarin e Njësisë Bashkiake nr. 11 në Tiranë, ku tha se skema e ndihmës ekonomike në këtë njësi ka probleme.

135-300x240Por aplikimi i familjeve për të përfituar ndihmë ekonomike kryhet tek administratori shoqëror i njësisë vendore, pra në rastin konkret në njësinë bashkiake nr. 11, e cila drejtohet nga vetë PD.

Madje, përveç saktësisë së hedhjes së të dhënave në sistem, detyrë e njësisë vendore  është edhe vlerësimi social ekonomik i familjes.

Deputetja doli me qytetaren Luljeta Luarasi, e cila u ankua për vajzën me aftësi të kufizuar. Por nga të dhënat e administratorit social në njësinë nr.11, rezulton se aktualisht vajza 16 vjeçare trajtohet me pagesën e PAK.

Ndërsa nëna e saj, Luljeta Luarasi, merr çdo muaj nga skema e mbrojtjes sociale 19 800 lekë për përkujdesjen e saj.

2

3

December 5, 2014 14:55
Komento

38 Komente

 1. Lul September 29, 16:00

  Me duket edhe kryetari i laprakes eshte rrote ….

  Reply to this comment
  • bylys December 6, 01:25

   cfare merreni me kte qe eshte nji cop mishi me dy sy ,Koken e ka sa nji qen stani Syte si lugat Trupin si mullare kashte Kjo seshte ne gjenje te mbaje veten do dhe te bej politiken e shtetit

   Reply to this comment
   • iri December 6, 01:26

    Shume autogola po bejne keto cupat e p.d.se I sidomos keto bjondet ,,!

    Reply to this comment
    • sali-21-janari December 6, 01:26

     dolen çakejt e shqupit

     Reply to this comment
     • shqiptar sharri. December 6, 01:26

      kjo,kerkon nji dru thane,qe krejt shpinden me ja bere ma te buta se vythet e saj.Kjo ordinere hajdute dhe kriminele,lavire e trotoarve te ruges.

     • eks December 6, 01:27

      Me sa duket, edhe deputetja e PD-së dhe Kryetari i njësisë së PD kanë harruar se përfaqësuesit e shtetit në njësinë vendore nr.11 janë vetë ata!

 2. Toni September 29, 16:54

  Po hik moj sorre e ngordhur kujdeu mbi te gjitha me higjenen tende se vjen era qelbur tamon mish i ngordhur je dhe femer ti leshi neper sqetull 1-pellembe qe as kosa+drapri nuk i bon dermon,po normale qe edhe ti ke te njejten ideollogji te familjes serbe berisha fundja edhe ti serbo-boshnjake car te presesh me nga juve…

  Reply to this comment
  • Pellumb zaimi April 4, 18:20

   Kjo femër është shprehësja tipike e debilitetit politik shqiptar.
   Statura,mimika,grimi të ngjallin krupë pa u shprehur akoma politikisht,ndërsa kur fillon të shprehet e të artikulojë të mbërthen neveria!
   Janë mbledhur gjithë të neveritshmit në nje parti.
   Neveria tërheq vetëm të neveritshmen mesa duket!? Tung!

   Reply to this comment
   • Glad I left Albania! UK April 4, 21:46

    analize per humbjen e thell, ose me sakte 1.000.000 shuplakave kunder PDs kur kane ndermrnd ta bejne, apo eshte turp? apo nuk deshiron shpellar sala?

    Reply to this comment
   • olsi October 25, 23:43

    Kush mendon se me ket soj kafshe mund te ndash njerzillek le ti drejtohet veterinerit me te aferm qe ti beje derman. Kafshe komplet

    Reply to this comment
 3. nastradini September 29, 16:55

  AMAN kur del dhe flet kjo kosovarja ne na e cpifi. Pasi i shiti puset e naftes burrit me te cilin kalon netet kerkon te shese MORAL ne tregun e zi te politikes. Po AMAN mor Sali hiqi nga media keto fuci uflle, se vetem ta ulin edhe ate rejting qe te ka mbetur per PD-ne tende komuniste.

  Reply to this comment
 4. andi September 29, 17:04

  Shpura e Sales me Karaduzen po mundohen te pregatisin terrenin per te rrezu qeverin e re. Harrojeni ate mendim, Populli nuk e han ma rrenen e mashtrimin tuj. Keni vden nje here e mire me Sali Kriminelin. PD nese distancohet nga berishizmi, munde te ece perpara, nese jo eshte e vdekun si Sala dhe ajo. Populli ka alergji ne ju aqe sa ne votimet lokale nuk do merrni as edhe nje komune.

  Reply to this comment
 5. Lexuesit. September 29, 17:22

  Jam dakord me konceptin berishist te zj.Vokshi se “reforma” qe reklamoi PD, ua kaloi edhe vendeve gjermanike-anglosaksone, siç qe trumbetuar gjithenje nga Sala e Xhozi,si e njejta permbajtje me forme te re, “e ndryshimit te pandryshuar”qe solli sistemin ekonomik me te mire ne rajon e ne bote,perkunder “rilindjes” se vendeve neolatine te mesdheut, qe kishte deshtuar pa u formuluar.”Reforma” solli ulje te inflacionit e recesionit, ulje te taksave dhe rritje te pagave,por permbyti çdo qelize te jetes njerezore me ane te ryshfetit, genjeshtres, vjedhjes,shpifjes, padrejtesise, fyerjes, vrasjes dhe pasurimit marramendes te klanit te partise e te qeverise.Ajo solli mbytjen e vegjelise brenda mjerimit e varferise duke ia mbyllur “dyer e dritare” te drejtesise. Megjithate populli i kenaqur dhe i velur prej mrekullise mendoi “te freskohej” me 23 qershor duke “nderruar melodine e sharkise”dhe vazhdon te mbaje gjalle frymen me çfare i kishte dhuruar Salariu, ati i liri-demokracise, para se te shihte e te degjonte premtimet e pambajtura prej rilindasve te deshtuar pa e marre ende qeverisjen, qe shetisnin me autobusin e “mavise”. Ne vathe te gomereve perfundofshin edhe keta rilindasit neqoftese do te vazhdojne si paraardhesit te lavderohen me kotesite e te mashtrojne si ata me prapesite e marrezite!

  Reply to this comment
 6. aqif thumbi September 29, 17:46

  KUR U BE EDHE KJO LLOJ FEMRE PA KOKRREN E KRIPES MOS MBETET ASJE TIETER.IK TI KRIJO FAMILJE MOJ QAF DOSE

  Reply to this comment
 7. arsen September 29, 17:51

  Po ta njihnit ket kryetarin e Njesise qe ka dal me Vokshin dhe ket hallexheshen e mbarume, do…qeshnit

  Reply to this comment
 8. JOZEFINKA TOPALLOVIÇI September 29, 18:18

  tallen me miletin keta.
  nuk kane turp as te perdorin te vdekurit, as te paralizumit, as femijet me PAK.
  Mire e bejne
  Livadhisin sepse rilindasit nuk bejne ate per te cilen u votuan po i kane lene plehrat te vazhdojn te majmen dhe te na marrin shpirtin

  Reply to this comment
 9. RASHID September 29, 20:05

  Si nuk kanë turp këta njerëz nuk e njoin veten këta që jan ca kurva dhe hajdut.si mund ta krahasojn veten me kët ekip që është.

  Reply to this comment
 10. Pëllumb zaimi September 29, 20:42

  Nuk ka tradheti me te madhe se ajo e bijve dhe nipave per baballaret,gjyshrit e stergjyshrit,sidomos kur eshte fjala kunder armikut!? Kjo sternipe e sulejman vokshit heroit antiserb,del tani e ben llapaqenen nga dritarja e sërbit sali. Ironia e historise ne pamjen e nje komedie te shemtuar ku pasardhesit luajne ne rolin e aktorit qe bie ne dashuri me vrasesin! Me turp nuk ka!

  Reply to this comment
 11. Pëllumb zaimi September 29, 20:44

  V. R!!! Nuk ka tradheti me te madhe se ajo e bijve dhe nipave per baballaret,gjyshrit e stergjyshrit,sidomos kur eshte fjala kunder armikut!? Kjo sternipe e sulejman vokshit heroit antiserb,del tani e ben llapaqenen nga dritarja e sërbit sali. Ironia e historise ne pamjen e nje komedie te shemtuar ku pasardhesit luajne ne rolin e aktorit qe bie ne dashuri me vrasesin e paraardhësit! Me turp nuk ka!

  Reply to this comment
 12. galaxy September 29, 21:17

  Me placin syte po gjetet ndonje mendim ndryshe, apo debate konstruktive tek PD.Atje degjohet perhere vetem nje ze, nje ze qe gjemon nga gryka e Dragobise.Hajde e deli kunder po ta mbajti,te piu e zeza.

  Reply to this comment
 13. lisdushku September 30, 01:54

  fakir=polici-doganjerin e kosoves e pushoi nga puna.

  Reply to this comment
 14. Adi September 30, 07:54

  kur shumica eshte nje keshtjelle rere, po pakica, cfare keshtjelle eshte?!

  Reply to this comment
 15. gozhda September 30, 08:46

  kryeministri nuk ka filluar akoma nga puna por sic duket nuk te pelqyen fjalet qe tha ne parlament per marrezite qe keni bere ne keto 8 vjet qeverisje me kryekusarin sali.shkurt e the dhe ti nje fjale,

  Reply to this comment
 16. Pëllumb zaimi September 30, 09:49

  Adi ! Kjo vokshi duhet te kete lexuar mao ce dunin qe thoshte se”…imperializmi amerikan eshte kolos me kembë argjili”. Argjilin kjo e beri rërë dhe tani është duke bërë nje vrimë në rërë!

  Reply to this comment
 17. sabah September 30, 16:41

  “Ndertimet” e juaja i pame per keto vite qe na qeveriset, kurse per “shkaterrimet” tona duhet te pritni disa legjislacione per t’i pare dhe provuar. Po si ia keni filluar te kritikoni e shani, friokohem se do te lodheni dhe nuk do te keni fuqi te qendroni deri ne fund, se “shkaterrimet” do t’ju marrin shikimin saqe do te verboheni.

  Reply to this comment
 18. TJ April 4, 19:06

  Ju ka hyre fryka ne palce nga Basha,kupto Berisha, dridhen dhe perdridhen.C’fare niveli ka kjo femer por edhe te gjithe deputetete PD-se?! Sa te jete Berisha neper kembe Shqiperia nuk behet!

  Reply to this comment
 19. PiDi-isti. April 5, 08:10

  Yp-xhixhi!Je keshilltare e babagjyshit qe ka hyre ne vrime te urithit,Nuk dije çfare t’i keshilloje sepse ai s’dinte ç’kerkonte vete, por mjafton qe e merrje per dore dhe i jepje byrek me qepe. Pastaj Linda,Monda,Sila dhe Laura,Erla, Grida, me Xhozin i benin reklame,babagjyshit qe i dinte te gjitha, por harronte ç’kish ngrene mbreme.Nderime humoristit Myftari,qe mbahet ne goje nga “yp-xhixhi”,edhe ty, keshilltarja, si mullari,qe te mbajti ne preher babagjyshi dhe ben sikur ke diçka per te thene,per te paberat qe keni bere,prandaj silleni si kali ne leme.

  Reply to this comment
 20. alfade October 26, 00:18

  Dava ”rospiash” !!!!!

  Reply to this comment
 21. GONI October 26, 07:07

  Eshte interesant fakti se opozitaret e sodit kerlopjne nga qeveria te beje ato qe ata vete as guxuan ndonjehere te provojne t,i bejne,p.sh.nuk debatuan nje here me serbin,nuk ngriten zerin ndaj maqedonise qe percudnos simbolet shqiptare dhe popullsine atje,lane mijra e mijra te poapune e tani i rfendisin si numur i formuar kete vit qeverisje etj.Te kesh opozite te tille eshte fatkeqesi e madhe per vendin e kombin tone.Te keshe ne politike njerez te kallepit te berishajve,halimeve,ristaneve etj do te thote te jesh pergatitur per disfata e gjullurdi.Ky model pasi perfitoi pa hesap nga koha e te qenit ne pushtet,nuk mundet tashme te pranoje qe ka humbur ate e bashke me te edhe mundesine e shtimit te pasurise se paligjshme,te humbesh mundesine e te mbrojturit nga drejtesia e shtrember,nga presidentin cung etj.MJERE ky vend ne cfare derexheje e ka futur baba saliu,derdimeni ortak i mziut.

  Reply to this comment
 22. fdvd October 26, 09:02

  Po kete supermakinen ku e ka gjetur kjo>>>

  Reply to this comment
 23. aa October 26, 09:10

  Ore kjo qytetarja qe la denoncu mbase ka hall vertet.
  Po mua me kujton ate socialisten qe thoshte dikur “Aman ore na lini pa drita vetem mos te zihet Nano me Meten” 🙂
  Ky popull vokshin meriton

  Reply to this comment
 24. orienti October 26, 10:25

  -…nje dite i bie pianos,..nje dite çiftelise..kuptojeni dhe mos e gjykoni.

  Reply to this comment
 25. Naci October 26, 13:13

  Keto jane bordellot e politikes,mjer ai vend qe dhe Albana & Co duan ta etiketojne vehten p…dh class.

  Reply to this comment
 26. Miri October 26, 13:21

  Ky Land Rover koston 70 mije euro.Neve Ildkp na numeron dhe djathin apo buken e dites.

  Reply to this comment
 27. BANI October 26, 14:57

  Me sa me kujtohet kur eshte bere ndeshja ,ne sherrin qe u krijua me kombetaren dhe me delegacionin tone ne Beograt,Ministri i rendit SAJMIR TAHIRI ka folur me Ministrin Serb per ruajtje dhe sigurine e te gjitheve,ne rast te kundert te dergonte Forca Speciale SHQIPTARE per ti tehequr.n.q.se Ministri yne i ka kerkuar kete gje i them I LUMTE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*