Denoncimi i Kryemadhit: Djali i deputetit socialist përdhunoi një vajzë

September 26, 2018 17:58

Denoncimi i Kryemadhit: Djali i deputetit socialist përdhunoi një vajzë

E ka konsideruar skandal dhe ngjarje shumë të rëndë, atë që i ka ndodhur një oficeri policie gjyqësore në burgun e Fushë Krujës. Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi duke denoncuar këtë skandal sqaroi se sipas deklarimeve të vetë oficerit të policisë gjyqësore, i është vënë pistoleta në kokë për të mos pranuar denoncimin e një vajze që ishte përdhunuar nga djali i deputetit socialist, Rrahman Rrahja.

“Sot ka ndodhur një skandal tjetër i radhës. Një ish-oficer i policisë gjyqësore ka denoncuar se si ditën për diell në mes të komisariatit të policisë Fushë Krujë i është vendosur pistoleta në kokë për të mos pranuar kallëzimin e një vajze të re, jetime, e cila ishte rrëmbyer dhe përdhunuar nga djali deputeti.

Kjo është shumë e rëndë. Unë mezi pres nga këto shoqatat për të drejtat e grave, të cilat bëjnë projekte pa fund, me zi po pres të shikoj gjithë ato personazhe publike që flasin në televizione ndaj dhunës ndaj grave, me zi pres deklaratat e tyre në përkrahje të kësaj vajze, e cila është jetime, e cila e ka të pamundur mbrojtjen e saj nga familjarët, e cila ka qenë viktimë e dhunës apo epsheve të një djali socialisti më të përkëdhelur se ç’duhet.

Më e tmerrshmja është që pistoleta në kokë i vihet në prezencë të kryetarit të Bashkisë dhe të një deputeti, kolegut tonë. Ky vend është kthyer në një bandë. Njerëzit do të vendosin vetëgjyqësi. Sot e bëjnë me një vajzë që nuk ka babain, por nesër mund ta bëjnë me fëmijët tanë”, tha Kryemadhi.

 

L.V/ Dita

September 26, 2018 17:58
Komento

16 Komente

 1. Mati 1 September 26, 18:10

  Ty nona vetem naj gomar te hy ne pun

  Reply to this comment
  • Saimir September 26, 18:55

   E cfaj ka gomari shkrete

   Reply to this comment
   • ALMIR September 26, 19:52

    Mendoj se parlamentarët duhet te nxjerrin nje dekret ligji për te kontrolluar gjendjen mentale të kësaj politikane të cmendur .Jo vetem kesaj por te hapen letrat e ALMIR RRAPOS NE USA dhe kush eshte ai “drejtor zemermirë” atje qe pasi e priti ne Amerike…te nesermen Monka erdhi ne Tiranë në parlament direkt nga aeroporti dhe hodhi Cizmen kunder Ramës…
    .
    Ndërsa Sali Berisha është përballë “gjyqit” për shumë krime të njohura e të panjohura, nëpërmjet dosjes që ka ofruar Izet Haxhiaj, presidenti aktual Ilir Meta, do ballafaqohet me “Izet Haxhiajn” e tij Almir Rapo, ish-krye-këshilltar kur ishte Ministër i Jashtëm dhe zv/kryeministër, i përzgjedhur prej Metës.

    Kujtojmë, që “krye-adjutanti” diplomatik i Ilir Metës, u arrestua më 2 korrik 2010, brenda zyrave të Ambasadës së SHBA në Tiranë, si person në kërkim nga drejtësia amerikane (DEA), për krimet “trafikim lëndësh narkotike; kërcënim, grabitje, rrëmbim personi, vjedhje e vrasje, si pjesë e organizatës kriminale “Krasniqi”, me bazë dhe aktivitet në Staten Island, Queens, në Distriktet Jugore- Lindore të Nju Jorkut, Miçiganit e Konektikatit.

    Pas ekstradimit në SHBA, banditi 29-vjeçar i Ilir Metës, krimineli ndërkombëtar Almir Rrapo, vendosi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke çuar në qeli të 20 anëtarët e bandës “Krasniqi”, ku bënte pjesë edhe vetë, bashkëpunim që i la masën e dënimit vetëm me 6 vite burg dhe jetë në kushte sekrete, me identitete të tjera.

    Me kaq, Ilir Meta prej 8 vitesh ra në qetësi, me mendimin se “Dosja Almir” është hedhur në kosh si dosjet e tenderëve të Tit Vasilit, por ja që DEA nuk harron e nuk nënvleftëson, sidomos për “fekale” si Ilir Meta, të cilët vazhdojnë të trashin zullumet, madje pengojnë e shkatërrojnë reformën në drejtësi, për të mbrojtur krimet që kanë bërë.

    Dosje-dëshmia “Almir Rapo” është pjesë kryesore e bashkëpunimit të tij me DEA, brenda të cilës ai ka lënë me zë, me figurë e firmë, gjithë “ditarin” e zullumeve të Ilir Metës deri në vitin 2010, kohë Meta kur ishte bërë kapo i korrupsionit ekonomiko-politik në Shqipëri, në aleancë pushteti me krye-mafiozin Sali Berisha

    Dëshmia e Rapos, u prova me faktin, se qysh prej vitit 2000 në moshën 19 vjeçare, ai kishte qenë pjesë kryesore e shumë akteve korruptive e kriminale të Ilir Metës, sidomos i përballjes me skemat dhe bandat politiko-ekonomike, që i rrezikonin nxjerrjen nga pushteti, të cilat sipas Rapos, Ilir Meta i zgjidhte, duke financuar “kulaç” ose “kërbaç”, madje shpesh edhe ndaj strukturave e zyrtarëve të shtetit, që tentonin t’i hapnin dosjet e korrupsionit.

    Këto “zgjidhje”, kapobanda Ilir Meta i realizonte me sukses, duke përdorur banda kriminale dhe kamikazë të sprovuar e sofistikuar të llojit “Rapo”, të cilët i maskonte me detyra të larta shtetërore pranë çdo pushteti që merrte, për t’i pasur në përdorim..

    Arrestimi i kamikazit Almir Rapo e alarmoi Ilir Metën, prej frikës se në drejtësinë amerikane nuk kishte as Shpresa Beçaj, as Gjin Gjon, as Tom Ndreca, as Zaganjor, as Broc, as Thanza dhe as zagarë të tjerë, që Meta-Berisha i shpërblenin me poste në drejtësi, për t’i mbrojtur, siç ndodhi me video-bllokun, Gërdecin, 21 Janarin etj.

    Duhet kujtuar, që për të shpëtuar nga ky siklet me stampë drejtësie “SHBA”, Ilir Meta pëdori gjithë “bajgat” e drejtësisë shqiptare dhe fuqinë e pushtetit të përbashkët me “halen publike” Sali Berisha, për ta bllokuar ekstradimin e Almir Rapos në SHBA, të cilin e vonuan 6 muaj, por nuk e bllokuan dot, mbasi më 24 nëntor 2010, DEA dhe FBI i dërguan ultimatum shtetit shqiptar, t’i jepnin fund lojës për mos-ekstradimin e kriminelit të Likes, si dhe urdhëruan Ilir Metën, të paraqitej urgjent në qendrën e DEA në SHBA, për të dhënë sqarimet e tij, për lidhjet private, që kishte me kriminelin Almir Rapo, i cili sot pas 8 vitesh, do të jetë “Izet Haxhia” i zbardhjes së krimeve të Ilir Metës

    Reply to this comment
    • Bureto September 27, 10:11

     Po mirë zoti Almir, faktet që prezantoni janë vërtet tronditëse për një shtetar të lartë shqiptar siç është një president. Deri këtu në rregull! Po si ta spjegojmë se qysh nga 2010 kur ka dalë ky problem, I. Metës nuk i ja hyrë një gjëmb në këmbë. Përkundrazi, qysh nga ajo kohë ka ushtruar postet më të larta që dikush mund të ëndërrojë: Disa herë ministër në qeverinë Berisha, deri në v.2013, pastaj kryetar parlamenti 2013-2017 dhe së fundmi Presidenti ynë. Pra gjithmonë në rritje. Siç thashë do ishte ëndërr për këdo që merret me politikë. Kjo mund të tolerohet, duke ditur se ç’është Shqipëria, por si mund të mos bjerë në sy kjo nga partnerët tanë strategjikë?! Nga sa thoni ju autoritetet amerikane (FBI,DEA) kanë shumë fakte rreth këtyre marrëdhënieve Meta-Rrapo e co. Atëhere pse gjithë kjo lojë (indiferencë) nga ana e tyre? A nuk na lë kjo në kokë shumë pikpyetje? Dhe kur ky rast mund të jetë një pikë uji në detin e zullumeve të politikanëve shqiptarë, si nga vetë Meta po e po (rasti i videos Prifti që solli 21 janarin ishte sinjifikativ), por më parë ishte Gërdeci (Berisha, Mediu) ku u kërcënua Shefi i Shtabit të Ushtrisë, i cili sot ka statusin e emigrantit politik në ShBA, ndërkohë që nga gjykata shqiptare ai është dënuar me 5 vjet burg! Etj, etj. dhe të gjitha këto mbulohen me një tis të tmerrshëm misteri! Si pra t’i shpjegojmë? Ç’po ndodh me këtë Mafie shqiptare e cila duket si e inkorporuar “suksesshëm”, në atë ndërkombatare? Apo mos është diçka tjetër, që mendja jonë se rrok dot, atë që shpesh nga politika përdoret si justifikim për këto raste të pashpjegueshme: pra që ndodhin për arsye shtetërore si “deep state” apo “raison d’etat”?! (Pra qëllime të mëdha që hëpërhë, por ndoshta dhe kurrë, nuk bëhen transparente për publikun.)

     Reply to this comment
 2. Riza Cerova September 26, 18:51

  JU KENI PERDHUNUAR E PLACKITUR, VJEDHUR NJE POPULL E SHTET TE TERE E KENI GOJE TE DENONCONI NJE AKT
  ORDINER !?

  Reply to this comment
 3. fteri September 26, 18:52

  Bravo z.kryemadhi ,por me shumë vonesë ky denancim alarmant dhe i drejtë .Përse shumë mgjarje kriminale i trajtoni si partiake socialistë etj… ,kur krimi nuk ka përkatësi partiake . Krimi duhet luftuar frontalisht nga të gjithë forcat politike .Pas shumë vrasjesh e përdhunimesh arrite u bëre e gjallë ?…këto ngjarje të rënda kriminale jan psojë e degjenerimit të klasës re politike që militon edhe ti . Kan ndodhur dhe ndodhin përditë për 28 vjet demokratoshkërdhatësi ,dhe autorët nuk ndëshkohen me burg nga gjykatat..

  Reply to this comment
 4. Saimir September 26, 18:55

  E cfaj ka gomari shkrete

  Reply to this comment
 5. fteri September 26, 18:57

  Bravo z.kryemadhi ,por me shumë vonesë ky denancim alarmant dhe i drejtë .Përse shumë mgjarje kriminale i trajtoni si partiake socialistë etj… ,kur krimi nuk ka përkatësi partiake . Krimi duhet luftuar frontalisht nga të gjithë forcat politike .Pas shumë vrasjesh e përdhunimesh arrite u bëre e gjallë ?…këto ngjarje të rënda kriminale jan psojë e degjenerimit të klasës re politike që militon edhe ti . Kan ndodhur dhe ndodhin përditë për 28 vjet demokratoshkërdhatësi ,dhe autorët nuk ndëshkohen me burg nga gjykatat ,por kriminelët shetinsin të lirë .

  Reply to this comment
 6. Lala September 26, 18:57

  U plake dhe nuk u poqe mendja jote [email protected] e [email protected]!

  Reply to this comment
 7. cohu enver nga varri... September 26, 19:11

  Shume miq te mij habiten
  se jam kthyer nga nje antienverist i spikatur
  ne nje vlersues te madh te kohes se xhaxhit
  .
  Nga disa aresye te kesaj “kthese” eshte kur shikoj
  jo vetem ciftin kriminal 2B bash-berisha por dhe ciftin fuckpresidencial 2M .
  .
  Keto krime qe thote kjo sharabajka jane pjese e shperfyterimit kombetar qe ndodhi pas 1991 ku dhe keto dhjetoristet e dhjera te dhjeretorit kane faj po aq sa kriminelet e rruges.
  .
  Ju lutem ndiqni keto krime makabre qe nga koha e sali satanait te pare…dhe ku ishte kjo baxhelle atehere
  .
  Ja lista e krimeve monstruoze:

  1.

  29 MAJ 1992: Në Libofshë të Fierit, dy vëllezërit Ditbardh dhe Josif Çuko, grabisin në një banesë dhe vrasin 5 pjesëtarët e një familjeje, duke përfshirë edhe foshnjen 6-muajshe.

  2.

  21 TETOR 1995: Rrëmbehet në Tiranë dhe më pas zhduket biznesmeni shqiptaro-maqedonas, Remzi Hoxha. Dyshohet se ka vdekur pasi është torturuar nga punonjës të SHIK. Ende nuk është gjetur trupi i tij.

  3.

  Mars 1997: Në Lushnje vritet dhe më pas i pritet koka një personi. Autori shëtit në qytet me kokën e prerë në prani të kalimtarëve.

  4.

  MARS 1998: Në plazhin e Patokut gjendet i vrarë dhe më pas i djegur roja i një lokali. Autorët e kishin lidhur me pranga policie dhe më pas e kishin vendosur të lidhur në një shtyllë.

  5.

  15 MARS 1998: Në Qafë-Priskë në Tiranë gjendet në rrugë kufoma e një pedagogu të Inxhinierisë së Ndërtimit. Mirjan Bubsi. Mendohet se autorët e kanë mbytur me peshqir dhe më pas e kanë djegur kufomën.

  6.

  9 JANAR 1999: Gjendet rrugës drejt malit të Dajtit në bagazhin e një makine trupi i djegur i një të riu. Kufoma identifikohet muaj më vonë.

  7.

  19 SHKURT 1999: Në qytetin “Studenti” gjendet e masakruar me një gurë në kokë studentja 21-vjeçare Kozeta Hyseni. Ajo studionte për gjuhë-letërsi në fakultetiit Histori Filologji. Edhe sot nuk është gjetur autori.

  8.

  30 MARS 2000: Pranë rrugën nacionale Tiranë-Durrës, gjendet e masakruar kufoma e Erieta Avdylit, punonjëse e UNICEF e cila rezultonte e zhdukur.

  9.

  7 SHKURT 2001: Në afërsi të pallatit “Asllan Rusi” në Tiranë, një ish-punonjës i SHIK vret me pistoletë nënë e bijë për shkak se vajza refuzoi të martohej me të.

  10.

  11 TETOR 2001: Në Durrës masakrohet me 11 thika një prift italian dhe më pas autori është munduar të fshehë kufomën.

  11.

  3 KORRIK 2003: Në Bërxull të Tiranës babai vret të bijën 16-vjeçare pasi u largua një natë nga shtëpia. Në fillim ngjarja u mbajt si vdekje natyrale por policia arriti të zbulojë krimin. I ati u dënua me 18 muaj burg.

  12.

  4 SHKURT 2004: Në zonën e ish-kombinatit “Josif Pashko” në Tiranë babai vret vajzën 22 vjeç sepse kishte tre ditë që nuk ishte kthyer në shtëpi.

  13.

  16 DHJETOR 2004: Zhduket nga trageti që po vinte nga Italia drejt Durrësit Irena Seli, një grua rreth të 40-ave. Mendohet se e kanë hedhur nga trageti në ujë.

  14.

  9 SHKURT 2006: Në fshatin Kozarë të Kuçovës, gjenden të pa jetë në banesën e tyre tre pjesëtarët e një familje, kryefamiljari, gruaja e tij shtatzënë dhe djali i tyre 3 vjeçar. Për këtë krim është arrestuar vëllai i viktimës, por ai nuk e ka pranuar krimin.

  15.

  7 KORRIK 2006: Në Has zhduket dhe më pas gjendet i vdekur mjeku dhe kryetari i degës së PD Behar Kastrati. Mendohet se më parë ai është vrarë dhe më pas është hedhur në rezervuar.

  16.

  20 TETOR 2006: Në Zall-Herr të Tiranës gjendet një kufomë e masakruar të një vajze rreth 20 vjeçe. Edhe sot nuk është mësuar identiteti dhe autorët e këtij krimi makabër.

  17.

  7 MARS 2009: Në lagjen “Allias” në Tiranë, dhëndri vret me pistolete vjehrrin, vjehrrën dhe pasi plagos edhe djalin e vet 16-vjeçar më pas vret veten. Sipas policisë, shkak ka qenë grindja ne familje.

  18.

  12 TETOR 2009: Në Bulqizë gjenden te vdekur në banesën e tyre një çift i ri bashkëshortësh. Policia hedh dyshimet se vrasje mund te jete një krim brenda familjes.

  19.

  3 SHKURT 2011: Në Tiranë masakrohet me thika dhe më pas digjet në banesë një vajzë e re. Nuk janë zbuluar ende autorët.

  20.

  15 SHKURT 2010: Kapet nga policia një person nga Librazhdi që kishte masakruar me sëpatë të ëmën 75 vjeç. Ai dyshohet kishte kryer edhe 4 vrase të tjera në fshat.

  21.

  11 MAJ 2010: Në ambientet e shkollës se mesme “Mahir Domi” në Elbasan, ekzekutohet një 19-vjeçare. Sipas policisë autori pasi ka kryer krimin ka vrarë edhe veten. Shkak është bërë refuzimi i vajzës.

  22.

  18 MARS 2011: Në Elbasan, nënë e bijë janë ekzekutuar me armë nga djali i shtëpisë. 28-vjeçari pasi ka qëlluar për vdekjen nënën dhe motrën e tij është vetëdorëzuar në polici.

  23.

  19 MARS 2011: Tre persona të së njëjtës familje janë vrarë dhe një është plagosur, në Elbasan në lagjen “Syrja Dylgjeri”. Një person i paidentifikuar ka hyrë në banesën e familjes dhe ka vrarë tre burrat e familjes. Mendohet se krimi ka ndodhur për hakmarrje.

  24.

  1 KORRIK 2011: Në Tiranë ekzekutohen me automatik në shtëpinë e tyre burrë e grua. Policia nis hetimin dhe arreston autorin. Shkak për vrasjen dyshohet martesa e mosaprovuar midis autorit me vajzën e çiftit të vrarë.

  25.

  26 SHTATOR 2011: Në Durrës gjendjet në makinën e tij i djegur, trupi i pa jetë i një punonjësi të SHISH. Mendohet se krimi ka ndodhur për shkak të detyrës.

  26.

  15 TETOR 2011: Në një pyll në Shëngjin gjendet një vajzë 25-vjeçare e masakruar me 20 plagë nga goditjet e thikës. Mendohet se vajza ishte nga Fieri.

  27.

  13 GUSHT 2011: Në vendin e grumbullimit të plehrave në Korçë gjendet një kufomë e masakruar e një gruaje rreth të 30-ave. Asaj i kishin prerë kokën dhe gjymtyrët. Ende dhe sot nuk është identifikuar.

  28.

  3 SHKURT 2012: Ekzekutohet në një pritë me 3 plumba një grua në Tiranë me profesion laborante dentare. Ende nuk dihen shkaqet e vrasjes dhe autori.

  29.

  2 GUSHT 2012: Në Arrë e Temalit në Shkodër babai 45 vjeç, vret të bijën 14 vjeç sepse nuk donte të kulloste bagëtinë dhe më pas ai vret edhe veten.

  30.

  7 GUSHT 2012: Në Polican të Skraparit roja i uzinës vret shefin e vet dhe më pas veten. Më pas vëllai i të vrarit dhunon kufomën e vrasësit.

  31.

  3 SHTATOR 2012: Në zonën e plazhit “Iliria” në Durrës, nipi 26 vjeç vret xhaxhanë 56 vjeç me thikë dhe më pas fshehu kufomën në banjë në apartamentin ku banonte.

  32.

  11 TETOR 2012 : Në Xhafzotaj të Durrësit një 80 vjeçar masakron duke i prerë kokën një vajze studente 18-vjeç e cila ishte shtatzënë me të. Sipas hetimeve turpi për këtë lidhje ka bërë që vajza ti kërkonte 80-vjeçarit ta vriste dhe ai ka kryer krimin.

  33.

  18 NENTOR 2012: Ne Berat ekzekutohet për hakmarrje një 65-vjeçar, pasi ishte vrarë i është prerë koka. Shkak sipas policisë është bërë aksidenti që kishte bërë djali i tij nga ku kishte gjetur vdekjen një 52-vjeçare.

  34.

  11 DHJETOR 2012: Në Orikum të Vlorë një burrë masakron me sqepar gruan shtatzënë dhe për dy net fle në shtëpi duke pasur kufomën aty.

  35

  31 JANAR 2013: Në Elbasan babai vret djalin dhe nusen e tij italiane pas një debate lidhur me mënyrën e jetesës dhe pronësinë e shtëpisë.

  36.

  23 SHKURT 2013: Në Fier një person ka vrarë vjehrrin, vjehrrën, ka plagosur bashkëshorten dhe më pas ka vrarë veten.

  37.

  25 SHKURT 2013: Në Luzni të Dibrës dy nuse masakrojnë dhe më pas i hedhin vaj të nxehtë në vesh vjehrrës, Më pas kufomën e groposin në kasollen e lopës por policia zbulon ngjarjen dhe arreston të dy nuset.

  38.

  16 MARS 2013: Kapet në Tiranë pedofili Ardian Përrenjasi i cili kishte abuzuar me një fëmijë dhe që dyshohet se kishte vrarë një fëmijë tjetër I cili rezulton ende i zhdukur.

  39.

  16 TETOR 2013: Në lagjen 18 shtatori në Gjirokastër një 57 vjecar vret gruan dhe më pas veten në sy të vajzës 25 vjeçare.

  40

  5 DHJETOR 2013: Në Shkozet të Durrës në një orë mësimi vritet me çifte një nxënës 15 vjeçar nga shoku i tij i klasës pas një grindjeje.

  41.

  9 MARS 2014: Në Lecco të Italisë, një nënë shqiptare, Edlira Dobrushi, vret tre vajzat e saj 3,10 dhe 13 vjeç pas divorcit me të shoqin shqiptar i cili ishte kthyer në Shqipëri.

  42.

  17 MARS 2013: Në një shpellë në Zagorë të Shkrelit në Malësinë e Madhe gjendet një kufomë pa kokë mbuluar me gurë.

  43.

  23 MARS 2014:Në Kurbin një nënë 45-vjeçare vret të bijën 15-vjeçare dhe më pas vret veten. Sipas të dhënave të para, e ëma ka pasur si motiv për ta penguar vajzën të shkojë në ekskursion me klasën por edhe për një lidhje dashurie të saj.

  44.

  28 KORRIK 2013: Në plazhin e ujit të Ftohtë në Vlorë, një 18 vjecar ekzekuton me breshëri automatiku tre pushues. Sipas policisë, autori i arrestuar do të qëllonte ngacmuesit e motrës së tij, por gabimisht janë vrarë tre pushuesit.

  45.

  9 MAJ 2014: Në Domgjon të Mirditës burri masakron gruan dhe më pas var veten. Mendohet se moti është kryer për xhelozi.

  46.

  1 MAJ 2014: Në fshatin Kuturman të Librazhdit nënë mbyt me jastëk foshnjen 2 muajshe sepse bashkëshorti i mohoi atësinë.

  47.

  29 MAJ 2014: Në fshatin Sllatinë të komunës Sllovë në Dibër, Babai vret të bijën 21 vjeçare me 8 plumba. E bija ishte shtatzënë në muajin e pestë dhe fakti që ajo nuk ka treguar se kush ishte I ati ka sjellë reagimin e tij duke e ekzekutuar.

  48.

  18 GUSHT 2016: Një i sëmur mendor në Himarë vret dhe më pas i pret kokën një fëmije 12 vjeç të cilin e kishte kushëri. Fëmija kishte ardhur nga Greqia për të kaluar pushimet.

  49.

  3 DHJETOR 2016: Ferdinand Ruko 52 vjeç nga Fieri, pasi e rreh dhe e zhvesh lakuriq bashkëshorten e tij Liljana Ruko, 43 vjeç, e hedh nga dritarja duke i shkaktuar vdekjen.

  50.

  5 DHJETOR 2016: Naum Toshi 41 vjeç në qytetin e Korçës ka mbytur fëmijët dhe më pas është vetëvarur në shtëpinë e vet pas braktisjes që bashkëshortja i kishte bërë familjes. ETJ ETJ

  Reply to this comment
 8. çizmja September 26, 20:30

  ruaju se mos te perdhunojn e ty buçe

  Reply to this comment
 9. Albania September 26, 20:51

  Sistemi qe keni krijuar ju putana ti dhe Buri i jot dhe gjithe politikanet shqiptare stronza po’ mire tja Boni shqiptareve derisa ju japin voten nuk e Kane kuptuar akoma se bandat jeni ju ti burri jot saliu luli Rama e te gjithe halet si puna juaj populli shqiptare do te vuaj akoma

  Reply to this comment
 10. 2m September 26, 20:53

  E garantoj zombien Monike se me ato Obeze qe ka te shtepia nuk ja fryjne asnje mashkulli dhe te qetesohet se nuk do ja varin teneqen …edhe Plakun Meta e garantojme

  Pas dyshes kriminale 2B (BASH-BERISHA) nje ndyresi kriminale paraqit cifti 2M (Monstra Monika Meta)

  ..Per ato qe kane pak ndjenja atdhetare jane te lutur te ndjekin 3 pjese te ketij komenti dhe reflektoni

  %%%%%%%%%%

  Berisha në shtëpinë e Metës
  13 Janar 2012

  Kryemonstra Sali Berisha ka vizituar mbrëmjen e së enjtes për më shumë se dy orë e gjysëm kryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, në shtëpinë e tij në zonën e bllokut

  Vetëm 4 ditë pare se Gjykata e Larte të shpallë vendimin për aleatin kryesor të shefit të qeverisë.

  Në datën 6 janar prokuroria kërkoi shpalljen fajtor të Ilir Metës për akuzën e korrupsionit dhe dënimin e tij me 2 vjet burg dhe një milion lekë gjobë. Gjykata do të shpallë vendimin këtë të hënë në datën 16 janar, duke mbyllur kështu procesin gjyqësor për zyrtarit më të lartë të qeverisë që është ulur në bankën e të akuzuarve që nga koha e burgosjes së Fatos Nanos.

  Gjatë orëve që Berisha ndodhej në shtepinë e Metës Monika i shërbeu kryemonstrës dhe ne dalje nga vizita salimonstra deklaroi;
  Vera e kuqe e Monikës ishte e shijëshme….sidomos byreku..
  &&&&&&&&&&&&&&&

  14 prill 2012

  ( SHENIM; Kjo ditelindje u festua me madheshti fill pas kthimit te Ilir Metes nga Amerika ku ju mbyll zyrtarisht afera e Dritan Priftit ne kembim te nje luge corbe te prishur)

  Listë biznesmenësh për të paguar superdhuratën. Familja Basha në krye të vendit

  Një festë e shfrenuar luksi, me biznesmenë dhe politikanë, në një nga hotelet më të shtrenjta të kryeqytet, po vazhdon të trondisë opinionin publik për nga shifrat e bëra publike. Rreth 150 pjesëmarrës, prej të cilëve rreth 100 biznesmenë, janë ftuar të kontribuojnë për një dhuratë super të shtrenjtë që Monika Kryemadhi u ka kërkuar për ditëlindjen. Bëhet fjalë për një gjerdan që kushton 250 mijë euro, një shifër tronditëse që, u sigurua falë disiplinimit të biznesmenëve që do të çonin dhurata.

  Na u rekomandua që të mos blinim dhurata, por të lidheshim me organizatorin dhe të kontribuonim në euro, për të arritur kuotën që nevojitej, i tha një biznesmen pjesëmarrës

  Disa biznesmenë janë ish miq të çiftit Meta, por të tjerë janë viktimë e rrethit të biznesit të tyre, që është nën kontrollin e Ministrisë së Ekonomisë. Shumica e tyre ishin njerëz që kanë përfituar koncesione, ose që kanë raporte me pushtetin e LSI-së në qeveri.

  Na u tha prerë që nuk duhet të blini dhurata pa pyetur, thotë një tjetër biznesmenë, të cilët qendrojnë anonimë nga frika.

  Na caktuan një koordinator dhe ne paguam aq sa kërkuan. Askush nuk lejonte dhurata pa marrë më parë miratimin

  Luksit të shfrenuar dhe milionave i është shtuar dhe garnitura politike. Në krye të valleve ishte gjithmonë Aurela Basha, gruaja e Lulzim Bashës, familja e të cilit ja di për nder familjes Meta grabitjen e mandatit në Tiranë.

  Flamur Noka, praktikisht sekretari organizativ në PD, ishte aty thuajse si përfaqësues zyrtar i PD-së. Berisha, i cili ka vizituar familjen Meta në ditët para se të zhvillohej gjyqi, nuk ka denjuar të provojë ëmbëlsirat e Monikës, siç kishte dëshirë ti provonte para gjyqit, ndoshta për shkak të pranisë së biznesmenëve dhe informacionit për luksin e shfrenuar.

  Si për ta bërë më groteske festën, një këngëtar kishte bërë një këngë kushtuar Monikës, dhe e këndoi bashkë me të, ndërsa një grup humoristësh ishin pjesë e zbavitjes së të ftuarve.

  Pjesë nga teksti i këngës kushtuar Munikës

  Dritë jap, kam ekzistoj

  Krijohet zhurmë dhe dëgjohet unë jetoj

  Unë isha jam dhe prapë, nesër do të jem

  Vërtet arrita por kam dhe shumë unë për të dhënë akoma

  Sepse unë jam fituese

  Sepse ju jeni një fitues

  Sepse ne jemi fitues

  Sepse të gjithë bashkë fitojmë

  Je yll bote
  ****************
  Ajo qe me habit sot eshte fakti qe Monika vetem 2 dite qe u kthye nga Amerika…i gjuajti Rames me cizme..dhe e dyta duket shume artificjale biles e peshtire loj aqe ben Donald Lu sikur po “lufton” me Moniken qe ne fakt duket si beteja e faqeziut Arvizu qe dukej sikur ishte me Ramen ne 8 maj 2011 qe ne fakt ja futi sa krahu Rames dhe ky i fundit nje populli te tere

  &&&&&&&&&&&&

  25 Mars 2014 – 600 veta ne ditelindjen e Novruz Beut

  Kryetari i Kurvendit, drejtuesi i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mbushi 45 vjeç dhe vendosi ta kthejë këtë përvjetor në një festë madhështore me mbi 600 të ftuar. pershtypje bene dy gjera te vecanta;
  1-Delegacjonin e PD e kryesonte nipi i gjeneralit te UDB Flamur Noka
  2- Gojet e liga thone se 600 X 100 euro= 60.000 euro
  &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
  Nga sa me siper
  duke pritur 27 janarin 2018 ne te cilen qyrret e Berishes ..bytha e Bashes dhe rrocka Monikes do perdhosin te vraret e bulevardit eshte nje Dasem ne Varreza.
  As Enveri dhe as Hitleri ne kohen e tyre nuk kane pshurrur viktimat e tyre si po bejne nazi-berishistet sot..

  ..Pra nese berishet me monika rrocken pshurrin me koqet e rames dhe bolet e donald luse jetimet e 21 janarit ngelet te themi
  .
  NA FAL ENVER ! NA KANE PUSHTUAR MONSTRAT..

  Reply to this comment
 11. Vito Kermilli, shoku i Nikos qe mashtroi me kultivimin e kermillit September 26, 21:37

  Mona verteton teorine e Darvinit dhe njeriu e ka prejardhjen nga majmuni.

  Reply to this comment
 12. O popull ka vajt te s’mban me, politikanet duhen zhdukur te gjithe te shpetoj atdheu September 26, 21:43

  O baxhella moni ti mos u merzit se as qent s’ta vene me.

  Reply to this comment
 13. popull September 27, 03:11

  o Mona ti dhe Likja jot , jeni bere si te fameshtit hajdute dhe kriminele . dhe ju do te keni fatin e ketyre ne fund do ti pagoni .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim