Deputetet e PD-së i këndojnë Ramës poshtë dritares

March 1, 2016 13:44

Deputetet e PD-së i këndojnë Ramës poshtë dritares

 

Gratë demokrate kanë protestuar sot para godinës së Kryeminstrisë për të kundërshtuar ofendimin nga shefi i qeverisë Edi Rama ndaj deputetes së Partisë Demokratike Albina Deda të enjten e kaluar në Kuvend. Kjo e fundit, e quajti Kryeministrin Rama një gënjeshtar dhe frikacak.

“Je një gënjeshtar i paskrupullt, nuk pres që të kërkosh falje. Je frikacak i madh prandaj i mban afër kriminelët duke i sjellë aty në Parlament”, tha deputetja Deda.

Teksa deputetja Albana Vokshi, e akuzoi Kryeministrin Rama si nxitës të dhunës ndaj grave.

“Vota jonë nuk mund të jetë vota arrogante ku Edi Rama shpreh inatin. Sa më shumë Rama fshihet pas fjalëve, aq më shumë vërteton të kundërtën. Rama jo vetëm është dhunues i grave, por është edhe si nxitës i dhunës ndaj grave”, tha ndër të tjera deputetja Vokshi.

Protesta shoqërohej nga kënga e Beyonce, “If i were a boy”, si një mesazh për kryeministrin Rama nga gratë e opozitës, ‘sikur të isha djalë’.

March 1, 2016 13:44
Komento

14 Komente

 1. Teuta March 1, 13:54

  Ndersa populli e harron ato budullalleqettuja ne parlament,i harron se thot : ” Ke degjove idiotet tane si c’do te enjete? Qenkerke i ngeshem” Keto dalin e protestojne qe populli te kutoje perseri fjalen e thene…… TURPPER JU. Le kur nuk ke pune do te tundesh deren.

  Reply to this comment
 2. femer March 1, 14:47

  KUSH ESHTE ALBINA DEDA????
  AJO QE NXORI LECKEN E LAGUR NGA V…..DHQ QELLOI MBI KRYEMINISTRIN NE SEANCE PARLAMENTARE?????

  NE SE KA VERTETE GRA, NDER DHE PERSONALITET, KARAKTER DHE DINJITETE FEMERORE, TE GJITHA GRATE E SHQIPARISE DUHET TE NDHIHEN KUNDER KESAJ PALO FEMRA QE KA INJORUAR GJITHE FEMRAT SHQIPTARE ME ATE VEPRIME TE PACIPE, ME TE ULET SE I NJE PROSTITUTE.

  PIKA QE NUK I BIE ASAJ QE E FUT DOREN NE VEND TE LIG, NE SEANCE PLENARE, DHE JUVE QE E MBESHTESNI, SHENJE BARAZIMEI ME RRUGACERINE JENI….

  SIDOMOS QE TE MENDONI NUK KA FJALE TJETER VETEM SE RRUGACE!

  Reply to this comment
 3. Kana March 1, 15:33

  Sosialist feminist. Ai ështe i vetëdenoncuar si armik i femrës dhe gënjën si derri!

  Reply to this comment
 4. Kana March 1, 15:33

  Sosialist feminist. Ai ështe i vetëdenoncuar si armik i femrës dhe gënjën si derri! Satëme…

  Reply to this comment
 5. zonja Nurihan March 1, 15:44

  ha ha ha cbehet.mjere mjere mjerim ne cdo drejtim

  Reply to this comment
 6. # March 1, 16:02

  Ne sistemin demokratik ekonomi tregut.
  Grat me pergjegjesi dhe pushtet i bejne serenat mashkujve posht dritares,qofte dritare edhe kryeminstrirore.
  Jane te kohes keto s’ke ç’i ben.

  Reply to this comment
 7. Sadiku nga Rubiku March 1, 17:20

  Kete Albinen ne Mirdite nuk e honeps njeri, as te PD. Tani ben interesanten, per t’u terhequr vemendjen shqiptareve. Ajo tregoi se e lige eshte. Kujtoi se do ti shtohen piket, por i humbi te gjitha. As njerezit e aferm nuk duan tja shohin surratin. I turperoi te gjithe…

  Reply to this comment
 8. Rrema March 1, 19:52

  Pse kur berisha i tha k/prokurores lavire bulevardi nuk dolen ne proteste keto gra sic duket jane vete lavire bulevardi??

  Reply to this comment
 9. Mark uk March 1, 20:51

  femer: Do kishte bere dhe vertet e kishte merituar ta lyente me hale.

  Reply to this comment
 10. Po,Po March 1, 21:16

  ” FEMRA” , QE SALI BAJRAKTARI I KA KTHYER

  NE MESHKUIJ DHE MESHKUJT E ASAJ PARTIE

  I KA KTHYER TE GJITHE NE FEMRA . ME

  PERJASHTIM TE IDJOTIT MARK UK , QE E KA

  LENE EUNUK .

  Reply to this comment
 11. vasili March 1, 22:08

  Skllavet e haremit te Shqupit te Saliut,paskan marre rruget sot drejt gishtit tregues te Sali malokut.

  Reply to this comment
 12. LABI March 2, 00:27

  More Edi mor aman,
  c’ben keshtu se po le nam…
  ke te besh me zonjen Albine,
  qe i fshehe armet ne v….!

  Si s’ka turpe kjo e mara,
  qe na del aty perpara
  nuk i gjeje dot nje emer,
  injoroi gjithe saksin femer..!

  Mitra vertete ka shume vlera,
  e nuk eshte nje koshe per plera,
  por Albina e provoi,
  funksionin mitres ja ndryshoi!

  Tampon apo leter c’qe..
  e kish futur ne at fole,
  mire at pune e kish menduar,
  arme te re na kish prodhuar!

  Ne ket kohe e ket qamet,
  gjithe graharia qare do te kete,
  lumja qeveri e lume,
  do na hapen vende Pune…

  S’eshte shaka e as cudi,
  jetojme shekullin e ri,
  Albine trimja na drejtone,
  kesaj i thone novacion…!

  Reply to this comment
 13. Humerrotapapa March 2, 08:32

  Kjo turfulleca maloke, Albina,
  leter te lagur nxjerr nga vrima,
  dhe me te u sulet qeveritareve,
  ne palo-protesten e shpellareve,
  se keshtu mbrohen shqupistet,
  hajdutet,vrasesit edhe shpifesit,
  gojeshthururi me i madh i botes,
  Sal-uku qe leh ne fund te gropes.
  Me konkubinat qe dolen ne shesh
  kalimtaret u tallen duke i perqesh.

  Reply to this comment
 14. Po. March 2, 11:30

  Intelektuali,markuku,tartufi,
  nastradini e xumerrotopapa,
  bejne ç’thote Lulush Salushi,
  duke i marre eren nga prapa.
  Keshtu ben Alnine Zhelefina,
  kjo malok-shpellare-qytetare,
  ne parlament nxjerr nga vrima,
  shukun e saj te letres urinare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*