Disa deputetë të PS-së kërkojnë komision hetimor parlamentar për krimet e Berishës

September 9, 2015 08:51

Disa deputetë të PS-së kërkojnë komision hetimor parlamentar për krimet e Berishës

Disa deputetë të Partisë Socialiste i kanë bërë thirrje organeve të drejtësisë që të hetojnë dhe të nxjerrin para ligji ish-kryeministrin, Sali Berisha.

Deputetët e majtë propozojnë që të ngrihet komision hetimor për të gjitha krimet e Berishës.

Ata thonë se ka mjaftueshëm prova për arrestimin e tij.

Deputeti Arben Çuko shprehet se, kjo duhet bërë para se Berisha të rikthehet sërish në drejtimin e PD-së.

“Kryeprokurori duhet të rihapë çështjen e Gërdecit, si dhe çështjen e 21 Janarit”, thotë ai.

Deputeti Sadri Abazi thekson se dekriminalizimi duhet të nisë fillimisht nga Berisha.

“Ne ia kemi lënë drejtësisë që të shprehet, por drejtësinë e ka kapur Berisha”, u shpreh deputeti Abazi.

Ndërsa Paulin Sterkaj duke folur për gazetën “Sot” thotë se drejtësia ka pasur hapësirën e duhur dhe duhet të vepronte.

 

September 9, 2015 08:51
Komento

19 Komente

 1. fatir September 9, 09:16

  NE LITAR QENI DHE PAK E KA FAMILJARISHT FARE SPIUNESH DHE HAJNASH.

  Reply to this comment
 2. Ajaxs September 9, 09:23

  Socialiste ju e shkateruat krejtesisht SHqiperine brenda 2 vjeteve. Ju nuk beni dot as nje perqind te punes qe beri Berisha. Berisha e beri SHqiperine me Autostrada dhe me rruge, ju jeni te pa afte te shtroni 1 Km rruge. Ju jeni per tu gjukuar te gjithe per kete shkaterim. Berishen mund ta denonit ne qofte se ju gjate ketyre 2 vjeteve do kishit bere ndonje pune qe mund te mbahesh mente.

  Reply to this comment
 3. gushti September 9, 09:34

  Komisioni parlamentar hetimor per krimet e Berishes eshte shume i vonuar. Ai duhet te krijohet sa me pare dhe pastaj drejtesia te beje punen e saj. Komisioni duhet te sherbeje edhe per te ndergjegjesuar ndonje qe heziton ende per krimet e atij kryebanditi qe, me pranine dhe fjalet e tij, ndot se tepermi Kuvendin dhe gjithe politiken shqiptare. Pa ndeshkimin e tij “dekriminalizimi” do te ishte nje farse.

  Reply to this comment
 4. TROLLNA September 9, 09:43

  E mos jepni te tilla njoftime se na prishni humorin.Eshte mare vesh se kjo qeveri,kjo drejtesi nuk mund te konfiskoje,te burgose veten e vet.Qe te fillosh me Saliun,e ta burgosish,duhet te perfundosh me nja 2000 persona te tjere,politikane,pushtetare,gjyqtare,prokurore,ministra te majte e te djathte,qe ne keta 25 vjet vetem kane mashtruar,kane grabitur e deri ne vrasje.
  MOS U TALLNI ME ME KETO NOFTIME,SE EDHE DEPUTETET E PS BEJNE SHAKA.

  Reply to this comment
 5. a rrocke September 9, 09:53

  ti ajaxs qeke i lidhur me zorren e trashe qe nga truri edhe goja , po pse o vule humbur atustraden e lene me mes , e pa u paguar nga babai yt sali e shume te tjera qe vetem vija en leter ishin se leket kishin ik ne drejtim te paditur , nuk duhet gjykuar kjo vjedhje e kryer nga partia jote , ne fillim duhet denuar shkaku i situatave se atehere i bie te falim dhe krimet e komunizmit me mendjen tende , sepse cdo gje qe ka ndodh ka pase nje mbeshtjetje dhe ajo eshte PD , ne vite , sot duhet denuar gjithshka qe kane bere ata deri ne 2013 qe te dyja qeverite brenda ketyre viteve 1992 -2013 dhe te mbahet qendrim per vitet e drejtimit komunist qe kujdo qe ishte drejtues madhor atehere as ai as familjes se tij mos tu njihet kontribut deh mos jene ne poste drejtuese ne kete kohe , kurse per qeverin aktuale ne keni pase liri te demaskoni e te shani e te ofendoni , ja se keni pase asnjehere keto vite , po ju jeni kokrra kurvash qe flisni me gojen e bythes se partise , sidomos pasi dispononi paisje pergjimi qe as cia si ak fut akoma shikoni mos na dekonspironi dhe komentet nga i cojme , kurva .

  Reply to this comment
 6. Vëzhguesi F September 9, 09:58

  @ Ajaxs!
  Je shume mjeran ao azaks per pasrtim xhamesh.
  Perpara se te merremi me ate nse çfare kane bere apo jo socilaistet ne keto dy vjet, duhet te merremi me krimet monstruoze dhe kriminelet monstruoze qe ende bejne hije mbi kete toke qe e dogjen dhe e shkaterruan.
  Le te te marrin ty o sharlatan dhe bythelepires si avokat se edhe ti do jesh nje hajdut dhe kriminel si keta qe kerkon te mbrosh.
  Ne Shqiperi per krime te tilla duhet te kete ndeshkime shembullore qe te mos guxoje me njeri prape te perserise jo kaq por as nje te mijten e tyre.
  Duhet te rikthehet denimi me cdekje per kriminele te kesaj natyre qe shkaterruan, dogjen, vodhen gjithçka dhe vrane sa deshen.
  Perderisa koha per te hyre ne europen qe nuk ka denim me vdekje akoma eshte larg, athere nuk ka pse i merret dora njeriu per ndryshimin e kodit penal te RSH.
  Duhen ndeshkuar me heqjen e te drejtes per te jetuar ata qe perdhosen dhe neperkemben dinjitetin e shqiptarit, ata qe veshen me te zeza mijra nena shqiptare, ata qe nxorren ne ankand pasurite e ketij vendi per te pasuruar veten dhe familjet e tyre gjinore dhe politike. Vetem athere do te qetsohet populli shqiptar, vetem athere do te qetesohen shpirterat e atyre qe perfunduan si ushqim per peshq ne Otranto, ushqimm per ujqerit ne malin e Stugares, ne Nemerçke dhe u groposen nga bandite te cileve u sherbyen jasht atdheut.
  Per Sali Berishen , burgu eshte parajse , ai nuk duhet te shikoje me driten e dielllit nese do te veproje si duhet drejtesia dhe ligji.
  Ndersa Lulzim Basha duhet te shkoje me patjeter pas hekurave qofte per vjedhjet, per tradhetine kombetare ne faljen e detit dhe per vjedhjen e 230 milion eurove.

  Reply to this comment
 7. LOVE September 9, 10:13

  uuuuu ahahahhahahahah …do ngrene komision per Berishen ahhahahhahahahaha

  si thoshte Nano ,ai mo lideri juaj ,qe nxori gjithe Shqiperine ne ankand
  vetem per te marre nje grua te re
  “nqs nuk do te besh asnje pune ,ngri nje grup pune ”

  posacerisht per hetimin e Berishes , per te ngritur kete grup pune ,shkojme te 313
  te riciklojme ca deputete 😛
  Braqja jo se e pranoi qe e amnistoi …po ne 2017 kantidon Izet Mavria ..ashtu Haxhia 😛

  Reply to this comment
 8. tomsojeri September 9, 10:35

  Berisha shtroi autostrada dhe rug passi shkatroi gjithcka ne Shqiperi ,pasi vodhi kursimet e ter shqiptareve refugjat ,pasi vrau 4 te pa fajshem ne bulevaardin e Tiranes,pasi u pasurua per 7 breza e ka ne bagazh te tij krime dhe vjedhje pa fund qe nuk i mbulon dot asfalti i ter Ballkanit or Ajax !
  Kta deputet ,ke te drejt ,von u kujtuan sepse po shofin nje kthim te mundshem te tij e te paret qe populli do ndeshkoj do jet kryetari i tyre “i nderuar” e i pabes , por thot nje llaf me mir von se kurr nese ka te vertet ne kte thirje ! Dua te besoj llafet e nje komentusi te nderuar ne kte glob, Pellumb Zaimi qe ve bast se Saliu ska per tu denuar kurr dhe ma ha mendja se ka te drejt ! Kam frik se po vazhdon e luhet teatri radhes nga kjo klas e re e pabes dhe e degjeneruar qe kan rrembyer pushtetin e nuk na perfaqeson ma ! Veshtir te marim vesh prapaskenen tragjike qe po luhet ne kuriz te shqiptareve ! Le te presim e te shohim…….

  Reply to this comment
 9. Opinionisti. September 9, 10:37

  Erdhi koha qe djallezia e Katovices jo vetem u zbarth,por edhe te denohet.
  Boll mbrojten socialistet kriminelin sali.Te ndahet shapi nga sheqeri.Ndryshe Lllla te perjashtohet nga zyra e tij tip bunkeri.

  Reply to this comment
 10. kol Kulumria September 9, 10:43

  Deputet te kolicionit P.S. – L.S.I. ! Nuk ka asnje vend ne Bote qe te vraç e te vjedhesh
  dhe t’mos denohesh . Berisha e Basha kan vra njerz t’pa fajshem dhe kan vjedh, kan
  shkaterruar e kan shitur nje pjese te Detit !!! Per keto ligesi qe i jan bere ketij populli e
  ketij vendi Parlamenti te ngrihet i gjith ne kembe : te beje reformen ne drejtesi sa me
  shpejt dhe t’i kerkoje drejtesis te veproj si pas ligjeve ne fuqi per keta bandit dhe per
  çdo njeri qe shkel ligjet .

  Reply to this comment
 11. tomsojeri September 9, 10:45

  Nderime vezhgues! Me plotson te gjitha boshlliqet e uroj qe kta deputet, qe i cuam aty me forcen e dores ton, te ken miresin te lexojn ato cka shkruan e qe perfaqeson deshiren e 1 milion shqiptareve !
  Respekte si gjithmon……..

  Reply to this comment
 12. lato September 9, 10:49

  Fillojeni njehere!Hajt me kembe te mbare!

  Reply to this comment
 13. leshi September 9, 10:55

  te parlamenti deri sa ti fusin kriminelat ne burg

  Reply to this comment
 14. redon September 9, 11:05

  Perse tremben maloket, te dale para drejtesise, boll ka vrare ,vjedhur,

  Reply to this comment
 15. ZARELI September 9, 11:18

  EPO ME NE FUND U PERMENDET ? TE SHOHIM SE CDO BEHET. ESHTE SHASHKE E RADHES APO GJE SERIOZE . UROJ TE JENI SERIOZ

  Reply to this comment
 16. peci September 9, 13:25

  presim me pa durim kete lajm te shkelqyer per vrasesin e hajdutin sali kafsha

  Reply to this comment
 17. METEH September 9, 14:55

  Kjo eshte shashke e radhes,pasi per denimin e Saliut nuk do Meta,i cili eshte i akuzuari Nr.2 ne keto 25 vjet dhe,Rama nuk e jep OK se prishet kualicioni.Ketu kane pjesen e tyre edhe ambasadoret kryesor..!

  Reply to this comment
 18. . September 9, 15:01

  ——————————————————–

  Po, po, po …. mjaft, populli nuk po te duron me.

  Nese nuk arreston kriminelin verior, psikopatin-komunist dhe bejlerin-kanunor verior Sali Bishen … dhe oborri e tij,

  POPULLI DO TE RREZOJ ME VOTE !

  —————————————————————————————————

  Reply to this comment
 19. Kirurgu September 9, 15:40

  Rama nuk vepron dot per te bere drejtesi, dhe nuk ben dot Reforma sepse :

  1. E ka tredhur shpejt Saliu.
  2. Saliu i ka dorezuar vetem karriken e K/ministrise.
  3. Te gjitha asetet e tjera te Qeverisjes, 95 %, i zoteron Saliu.
  Saliu eshte ustai . Rama nuk e ka marre deshmine nga Berisha ashtu si Meta dhe dikur Nanua.
  4. Saliut nuk i thote dot as mashalla, Rama.
  5. Tani e shohin shqiptaret sa keq u genjyen dhe provojne qeverine me te keqe nder keto vite.
  6. Ne Shqiperi duhet gjetur Cipra shqiptar dhe te fshihen keto grupe hajdutesh te pa shoq.
  Keta ” deputetet ” e Rames jane vetem tellallet e Rames deri sa t’ju dergoje policin t’i arrestoje.

  Tra la la zura nje gale. Pirdh te shfryhesh ne kete pune.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*