Deputetët e Vetëvendosjes marrin nënshtetësi shqiptare

August 22, 2016 15:28

Deputetët e Vetëvendosjes marrin nënshtetësi shqiptare

Zyrtarë të lartë të lëvizjes Vetëvendosjes kanë marrë nënshtetësinë shqiptare.

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, së Shqipërisë, Bujar Nishani ka vendosur t’i japë nënshtetësinë kryetarit të kësaj Lëvizjeje, Visar Ymeri si dhe ish-liderit Albin Kurti.

Në listë janë edhe deputetja e Vetëvendosjes, Aida Dërguti, si dhe kreu i grupit parlamentar Glaus Konjufca. Në listë janë edhe Dardan Molliqaj si dhe Liburn Aliu.

dekreti

August 22, 2016 15:28
Komento

4 Komente

 1. ??? August 22, 15:45

  A ka ligje se si merret shtetesia Shqiptare? Dokumenti zyrtar thote me kerkese te tyre!!!
  Pra kushdo mund te kerkoje te behet Shqiptar dhe presidenti idiot nuk merr ne konsiderate faktin se qeveria Shqiptare eshte pergjegjese per qytetaret e saj kudo ku jetojne dhe ne kete rast mund te implikohet politikisht per faktin qe keta emra jane te arrestuar ne Kosove.
  Sipas presidentit nuk ka problem qe ke ceshtje penale te hapur ku jeton, ai te jep shtetesine Shqiptare. Shtet idiot bananesh!

  Reply to this comment
  • kujtesa August 22, 20:11

   Tani eshte rasti te behet ajo qe na bene futbollistet kosovare!
   Ti marrim keta ne parlamentin tone.
   Vertet nga futbollistet iken 4,por keta te tre vlejne me shume ne treg!
   Ja si kthehet rrota e historise!

   Reply to this comment
 2. fteri August 22, 20:02

  Nënshtetësinë shqiptare çdo shqiptar kudo ndodhet duhet ta gëzojë ,se është shqiptar ,dhe këtu nuk ka gjë për tu lavdëruar.Presidenti vetëm sa ka bë detyrën.

  Reply to this comment
 3. ABC August 22, 23:10

  Po e pate presidentin shok ne kete shtet jo vetem nenshtetesine por dhe sipermares behesh

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*