Deputetët PS kritikojnë ministrat: Janë bërë si pronarë firmash

October 30, 2017 11:18

Deputetët PS kritikojnë ministrat: Janë bërë si pronarë firmash

 

Edhe pse qeveria e re ka pak muaj që ka nisur punë, deputetët socialistët janë të kënaqur me një pjesë të ministrave.

Gjatë mbledhjes së grupit të sotëm parlamentar, deputetët janë ankuar për marrëdhëniet me ministrat.

Sipas tyre, ministrat po sillen si pronarë firmash.

“Ministrat nuk na përgjigjen, janë bërë si pronarë firmash”, mësohet të ketë thënë deputeti Pjerin Ndreu.

Ndërsa deputetë të tjerë që janë ankuar ishin Vullnet Sinaj, Mimi Kodheli dhe Xhemal Qefalia.

October 30, 2017 11:18
Komento

2 Komente

 1. anticensurë25642654 October 30, 13:03

  eeee mo çtë keqe ka??
  keni pyt ndonjëherë shefin e tyre??
  jo se sua mban bitha fare!!ai sillet si mbret!!
  sikur aneta e ka pjell binjak me vëllain e vogël!
  pushtetin!!

  Reply to this comment
 2. betixho October 30, 14:41

  Boll më me të kaluarën kur deputetët kishin akses dhe bënin presion per miq e shokë tek ministrat,në të gjith mënyrat për të rritur influencën dhe autoritetin e tyre duke bërë shërbimë jashtë kritereve.
  Tashmë ministrat janë të detyruar të orientohen sipas praktikave ligjore dhe ligjeve në fuqi në përputhje situatën e krijuar.
  Debutetet të operojnë sipas legjislacionit për zonat që përfaqësojnë.
  Ministrat sot e tutje duhet të jenë shumë të kujdesshëm dhe të udhëhiiqen vetëm nga ligji dhe vendimet e këshillit te ministrave.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*