Deputetët e PS rrëzojnë propozimin e Kokëdhimës për shtyrjen e Kongresit

October 23, 2015 20:40

Deputetët e PS rrëzojnë propozimin e Kokëdhimës për shtyrjen e Kongresit

Partia Socialiste  mblodhi sot Grupin e punës për strategjinë elektorale.

Grupi diskutoi dhe për kërkesën e Koço Kokëdhimës për të shtyrë me dy muaj kongresin e partisë.

Por, ajo është rrëzuar gjatë mbledhjes së drejtuesve kryesorë të PS­-së ditën e sotme.

Pothuajse të gjithë deputetët e PS­-së kanë qenë kundër propozimit të Kokëdhimës që kongresi të shtyhet.

Për këtë arsye, Kongresi do te mbahet sipas vendimit te Asamblese Kombetare te PS. / Dita /

October 23, 2015 20:40
Komento

3 Komente

 1. metlaj October 24, 02:40

  koha nuk eshte problem i madhe por pregatitja dhe menyra e trajtimit te problemeve dhe kush do ti propzoje kanditatet per organet drejtuese a do te kete kritere te llogjikshme dhe te sinqerta ajane ne kryeje tePS ata qe kane ideal socialiste ajane te sinqerte drejtuesit e sotem dhe a kane punuare me mire se paraardhesit a sollen mirekuptim brenda partise apo percarje te deleguarit te mos flasin ne kongres si duan shoket e zgjedhur por te shprehin drejte mendimet e shumices se bazes dhe japin shembuj konkrete per njerzit e derguare ne emer te forumeve qe i kan shtremberuar direktivat ose mendimi i kryetarit dhe kupolles personale kane dhene direktiva kunder interesave TEPS dhe vendit TE jepen te dhena te sakta per mos realizimetfinanciare si dhe shkelljes se te drejtave te njerzeve po keshtu dhe rritjen e vaferise duke i percaktuare keto me rritjet e cmimeve dhe pagat pensione dhetrajtimet sociale GJella nuk behet e mire kur mungon asotimenti ose guzhinjeri eshte i keq por edhe nuk shijohet kur stomaku i klientit ka ngren nje lloj gjelle tjeter

  Reply to this comment
 2. Kosto October 24, 04:25

  Koci ka te drejt duhej te shtyhet pasi dhe ai do te kandido I per Kryetar te ps

  Reply to this comment
 3. Mark uk October 24, 07:27

  Po kujt i plasi u be apo nuk u ba kongresi i tyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?