Deputeti gjerman: Basha mbështetet ende te këshillimi i Berishës, por vendos thekse të veta

March 17, 2015 20:04

Deputeti gjerman: Basha mbështetet ende te këshillimi i Berishës, por vendos thekse të veta

“Ai e sheh veten si shefin përgjegjës të Partisë Demokratike, i cili sigurisht që ende mbështetet te këshillimi i Berishës dhe i të tjerëve, por që vendos thekse të veta dhe që dëshiron një parti të pastër me lidhje të mirë me popullin”.

Kjo është përshtypja e disa deputetëve gjermanë pas takimit që ata patën në Gjermani me kreun e PD-së, Basha, konkretisht kështu shprehet deputeti Roderich Kiesewetter.

Kiesewetter shtoi se e kishte inkurajuar kryetarin e PD “që ta vazhdojë rrugën e tij dhe që të zbatojë vullnetin e tij edhe përballë kundërshtarëve në partinë e tij.”

Sipas Kiesewetter, “te Partia Demokratike ekziston ende një nevojë për reforma, por këtë Basha e ka kuptuar dhe ai edhe do ta bëjë. E kam fjalën për reformën partiake, por edhe për kontribut konstruktiv në reformimin e shtetit juridik, për lustracionin e kështu me radhë”, tha deputeti i CDU-së.

Përsa i përket kërkesës së opozitës për dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, deputeti gjerman Kiesewetter bëri të qartë se ky mbetet një problem i politikës së brendshme të Shqipërisë. “Zgjidhjen duhet ta gjejë politika e brendshme e Shqipërisë”, tha Kiesewetter për DW.

 

March 17, 2015 20:04
Komento

27 Komente

 1. E.H. August 28, 13:21

  Edhe ne 21 janar, “thekset e veta” vendosi kur plumbat nguleshin en mishin e njerezve?

  Moderator i dites ke vepruar sh drejt qe e ke shoqeruar kete shkrim me nje foto te 21 janarit

  Bravo!

  Reply to this comment
 2. Mark uk August 28, 14:17

  Shoku E.H: Me 21 janar duhet te ishin vrar te pakten 15 vete.Ku ne ne bote dhunohet policia sic u pa nga te gjith me shkopinje e gure e te rrini duar kryq.Nuk e shef se cfar ndodhi ne vendin kapitalist qe quhet amerik.Vetem se i tregoj thiken policit ate e ekzekutuan ne vend.Po para dy vitesh po ne ket vend kapitalist shoku E.Hoxha si e vran se nuk i ndaloj policis.Pse nuk e thuani shoku Hoxha se e gjith kjo behej per karriken e Edi Rames.Sidoqoft ju lumt se gazeten zeri i popullit nuk e lexon njeri se je bere vegel e ish komunistve e gezon ata pake komunista te felliqur qe kan ngelur.

  Reply to this comment
  • ermir August 28, 14:47

   Tu shofte fara o mark maloku per komentet qe ben do te doja te ishin nga dera jote ato qe vrau sali qeni bashke me lul pederastin dhe do shikoja si do rreagonje por ti shpellar ke lindur dhe ashtu do te vdesesh.

   Reply to this comment
  • Shkodrani August 28, 20:53

   Ti mor Mark keke me te cu bashk me sali vicidolin per me rujt dhit ne vicidol te Tropojes se skeke per gja tjeter

   Reply to this comment
  • komunizmi August 28, 23:39

   Mark uk @ KANCERI TE ZENTE FAMILJEN TENDE E TI ZHDUKT .O PJELL E KEQE SI TI NCE KOJA ATO FJAL O KELYSH SERBI .RROPT

   Reply to this comment
   • Labi Vlore March 18, 11:42

    @Mark Uk.Ata u vrane me Cadra Pistolete,Stilolapsa Pistolete dhe Thika me Helm nga Gjarptinjte e Jugut.Nuk i vrau Garda e Republikes.Je gabim zoteri.

    Reply to this comment
  • Toni March 18, 12:28

   mark uk o fshataromalok i krimbezuar o degjenerate ju pruni saliu me autobuze+kamion si bageti se te tille jini ju pruni prej serbije ne SHQIPERI ju paisi edhe me nenshtetesi SHQIPTARE o fare e nyte serbe ikore zvarranik …

   Reply to this comment
 3. bilua August 28, 14:39

  .Dikur nje fizikante Greke e atashuar si femra e pare ne NASA, kur vizitoi vendin e saj Greqine e pyeten se ç’fare pershtypje te la vendi qe vizitove?Ajo iu pergjigj pyetjes se drejtuar keshtu:Kishte ecur shume perpara ku edhe me injoranti jo vetem qe te jipte keshilla por edhe te tregonte rrugen qe duhet te ndiqje ne te ardhmen!Keshtu eshte edhe puna e Mark Ujkut !

  Reply to this comment
 4. M A R K O August 28, 14:53

  Mark uk. I ke dhene thiut lakna…? Nepi vedit.

  Reply to this comment
 5. Mark uk August 28, 15:53

  ermir:Sikur te ishe ju ne vend te tyre do ishte nje bisht qeni ma pake.Po sikur te ishe ti polic ne ate vend cfar do thoje o klysh komunizmi.Kshu po themi edhe per ata kryeminel qe gjuajten helikoptert e shtetit more ditezi.Ju te gjith ata qe mbrojn ish komunistet i ngreni ne qiell,onjeri qe shitesh per nje dhjetmijlekesh.

  Reply to this comment
 6. Mark uk August 28, 15:55

  bilua kam emrin e qenit,po mos u zemro se ke shoke.

  Reply to this comment
 7. zuk August 28, 16:10

  Shqiperia rrezikon falimentimin nga mungesa e burrave te shtetit.
  si Basha si rama jane ca snoba me kostume 15 mije euro, njeri me pasaporte holandeze e tjetri amerikane.
  Vk, vend koti

  Reply to this comment
 8. mir August 28, 17:27

  ndue pashk preng mirash doda……..preu perzevativin se i rinte i madhe , dhe pastaj e vuri ta perdorte.

  Reply to this comment
 9. ENEA August 28, 17:29

  Kane qejf em e rehabilitu ket Lulin, por une them se sado ta parfumosin diplomatet e huaj, ai do kuterboje nga era e kufomave te 21 janarit, te pakten sa te jene en jete ata qe e pane me syte e tyre tmerrin.
  NDESHKIMMMM O BIRA KURVE

  Reply to this comment
  • Shkodrani August 28, 20:57

   Ti zotni mos e ul veten me sha ne ate menyr se asht munges kulturet dhe edukatet qe te shajsh ate tjetrindhe prandaj thuni mendimet tuaja por mos prekni familjet

   Reply to this comment
 10. latifond August 28, 17:47

  Mark-uk po me kujton pocarin e fshatit.

  Reply to this comment
 11. zorak August 28, 18:31

  po perpiqet bota me nda mutin nga kaka.
  O gjerman, pa Saliun ai eshte nje hic.
  Nejse, ju doni kukulla

  Reply to this comment
 12. Jimi August 28, 20:13

  Per gjithe vitet e sundimit te tije, as me shume e as me pak qoftlargu duhet te gjykohet edhe per ndertim pa leje te atij shteti ne te cilin sundoj!

  Reply to this comment
 13. shqip hesapi August 29, 03:51

  Saliu edhe po ta denosh,ai s’lahet kurre per gjithe kete jete qe i ka mbetur,por te pakten te denohet qe te filloje ligji per ndeshkueshmerine.

  Reply to this comment
 14. Shqiptari August 29, 06:58

  Ndjej neveri kur me shfaqen ne ekran te thenat e nje fare Mark Uk, si per ato qe ai shkruan edhe per te si person, edhe pse eshte anonim.
  Cuditem si i mban dheu keta demone qe tallen me gjakun e viktimave te 21 Janarit, qe trishtohen qe ishin kater dhe jo 15 e me shume. Si nuk kane turp keta njerez me emrin krimnele. Po sikur viktimat te ishin pjestare te familjes tende o Mark, a do te gezoheshim ne?
  Ky eshte skandal. Bota ka shume pak nga keto lloj monstrash berishiane-millosheviçiane.
  Na shpetofte zoti nga keta!

  Reply to this comment
 15. patoku August 29, 07:10

  KANE VRARE PA LEJE TE DY MONSTRAT E BALLKANIT NJE LUL E NJE BANDIT TROPOJE

  Reply to this comment
 16. Mark uk August 29, 08:25

  latifond:Pse e kujton pocarin,mos e ke pas te dashurin e asj qe ju ka lindur.

  Reply to this comment
 17. Tradita August 29, 08:50

  Masakra me e madhe eshte bere ne Tirane.Ku per 11 vite ishte kryetar bashkie Edi Rama.
  Kaq sa per kulture komentues te nderuar.Ju nuk jeni per te ndertuar vetem per te shkaterruar,dhe per te denuar, keshtu vepruat per 50 vite keshtu vazhdoni edhe tani.

  Reply to this comment
 18. @ Enea @ Beni @ [email protected] jush te me jepni motrat ose grat te ma marin gojore te ma shplajn mor te uruarit e kozmait . August 29, 09:53

  O tradita @ e leshit ai babaj jot sali krimineli ka qen sekretar partie .dhe ka patur ne xhepin e zemres teseren e partis dhe foton e enverit qe militonte qe e mbajten vendin per 45 vjet te redhuar.yy pjell komunisti por komunist nga ata shkerdhatat je tamam si sala ,mos enderoni me pushtet se ju doli boja qe jeni nje parti fashiste kriminale ajdute dhe tradhetare e keti vendi qe per 22vj eshkateruat ne maksimum nga te gjidha drejtimet bjella serbi.

  Reply to this comment
 19. ALBANO August 29, 13:51

  MORE SHQIPTARE PERSE SHAHENI KOT …. RAMA META … BERISHA BASHA JANE KAMUR DHE LOZIN LOJEN ME NJERI TJETRIN, NDERROJNE KARRIGET DHE PUSHTETIN, KURRE GJEMB NE KEMBE NUK U HYN..
  BOLLNI O TE MARRE!

  Reply to this comment
 20. shqiptar sharri. March 18, 14:01

  Cfar,injoranta jan kta deputetet e gjermanis parti i djathte!
  Sipas idiotve,gjerman:basha e shef veten si shef i partis por kishillat ende i mer nga berisha,!!
  Si,tju them ktyre ashtu te thanun “demokrat,,gjerman se ky basha eshte shefi por urdhrat e keshillat i jep sali serbi,po tani cili eshte shefi more te denegjeruar?-!!
  JU,me gjith llumin e evropes ja bate varrin shqipris me kta kukllat qe ju i keni vendue ne krye te palopolitikes degjeneruse te shiptarellave.
  Mje,shqipria e mjer shqiptaret ne cfar drejtusesh kan rare!!!Ne.matrapaz dhe ne idiot te mbuluar me imunitet politik,cfar tragjedie qe na sundoin kriminel,vrases,hejdut matrapaz,drogaxhi,kopuk,injorant dhe tradhtar!
  Gjermant e detyruan presidentin te dorhiqet vetem pse kishte marr kredi nga nji banker miku i ti,kurse kta bashen dhe sali serbin,qe vran ne grdec e 21,janar,nuk ja thun qe duhet te dorhiqni dhe te dilni para gjygjit si gjith tjeret,apo si presidenti i jon pra tju thon,presidenti jon u terhoq doli para gjygjit,dhe doli jo fajtor por nuk eshte ma prasident,dhe ishte i partis s’tyre-CDU.Pra ma dy kute punoin edhe gjermant edhe amerikant edhe evropa ne pergjithsi.Jan,te pabesushem krejt kta patana politik.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim