Deputeti gjerman i tërheq vëmendjen BE-së: Europa t’i dërgojë mesazhe shprese Shqipërisë pas tërmetit

December 2, 2019 14:28

Deputeti gjerman i tërheq vëmendjen BE-së: Europa t’i dërgojë mesazhe shprese Shqipërisë pas tërmetit

Deputeti i Bundestagut gjerman, Mark Hauptmann deklaron se Europa duhet t’i dërgojë mesazhe shprese Shqipërisë pas tërmetit të fuqishëm të mëngjesit të 26 nëntorit.

Përmes një postimi në Twitter Hauptmann thekson se pas tërmetit, ai në krye të një delegacioni të Bundestagut gjerman ishte në terren për të parë nga afër dëmet e shkaktuara nga tërmeti, ku humbën jetën 50 persona dhe mbi 600 të tjerë mbetën të lënduar.

Postimi i plotë i Mark Hauptmann:

Shqipëria u godit nga tërmete te mëdha këtë javë. Unë isha në terren dhe evidentova dëmet. 50 njerëz vdiqën, mbi 600 u plagosën dhe mbi 2500 humbën shtëpitë e tyre. Si Europianë, ne tani duhet t’i dërgojmë një mesazh shprese Shqipërisë dhe Kryeministrit, Edi Rama.

l.h/ dita

December 2, 2019 14:28
Komento

1 Koment

 1. S'te vjen inat ? December 2, 15:33

  sapo filloj zhurma e SPAK -ut ,

  Presidenti Muta – pa ne ender Termete te fuqishme

  qe po i tregonte nji Mik’u tij ,

  duke i then :

  Muto;

  mos e rruni hic per SPAK , se ke me e bo ne KAPS

  prandaj behuni gati me shishe Molotove ne drejtim te KM;
  Rambos .
  Mos lini dit ,pa lehur ne grup medieve dhe drogoheni

  kazanin qe te grumbulloj rreth tij me shume plehra ,

  keshtu i bohet Presidioni duhur Ramos

  cdo dite e cdo ore ne Sulm nqs doni te vini ne Pushtet .

  Pastaj nqs ju duhen Termete te tjer ,ne ktu jemi .
  #
  Hajt nashi yxhyyyym Taboret kunder Ramos

  ti merrni Pushtetin .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim