Deputeti i Bashës gënjeu, e ‘tradhton’ një emër në mesazhet intime

February 17, 2018 11:22

Deputeti i Bashës gënjeu, e ‘tradhton’ një emër në mesazhet intime

Skandali i mesazheve intime mes deputetit të PD dhe një personi me inicialet GD vazhdon tërheq vëmendjen e rrjetit.

Besohet gjerësisht se GD është Grida Duma.

Kjo e fundit i ka shmangur komentet mbi rastin.

Kurse Salianji, një deputet i grupit Basha në PD reagoi duke thënë se po çatonte “me dy persona”.

Por së fundmi ka dalë një tjetër provë që bëhet fjalë për Dumën, duke e nxjerrë deputetin në fjalë edhe gënjeshtar.

Në tekstet banale shkëmbyer mes dy politikanëve, Salianji përmend një emër, Dai.

Djalin e Dumës e quajnë Daien dhe e thërrasin Dai.

Më poshtë pjesë nga biseda

E.S: Paskam ndarë dhe divorcuar…

G.D: Q..u, q..u, q..u

E.S: Edhe Dait ia paskam shkaktuar këtë

G.D: Dhe ndyrësohu me kë do

E.S: Po q..u ti me më të bukurit që q..

n.s. / dita

February 17, 2018 11:22
Komento

61 Komente

 1. deputet leshi September 15, 09:01

  Se mos na e heq Doktori nga Pd-ja Griden tani bashke me ket topmodelin e Lulit qe “q..het me ma t bukrit”.
  Lihet Grida pa pune me gjithë ato aftësi që ka, me diçka duhet të merret!

  Reply to this comment
  • ai September 17, 20:48

   Ja fus une ne pune!Takimi te semafori nr 7…

   Reply to this comment
  • Devolliu September 17, 23:52

   Kjo grifsha është një llapaqene me liçencë.

   Reply to this comment
  • Suma May 22, 07:57

   shum e shtremt mer jahu, nuk bo as per semafor.

   Reply to this comment
  • Edi May 22, 10:37

   Thone qe kjo Grida shkonte dhe me ate Olldashin
   Edhe ne biseda te tjera ne Durres kemi degjuar fjale per meshkuj te tjere lloj lloj
   Nje pyetje kam, shume te sinqerte
   Cfare e shtyn nje femer, nje nene, me burre, familje dhe karriere suksesi te sillet si baxhelle?
   Ka ndonje problem burri i kesaj?
   Apo e ka ne gjak kjo?

   Reply to this comment
   • denisi February 17, 13:36

    BURRI I KESAJ BAXHELLE OSE SI QUHET RENDOMT NE SHQIPERI NUK KA ASNJE PROBEM SE KETE NA E KONFIRMOI NE NJE SHKRIM PARA DO DITESH DRITAN HILAJ SI NJE MIK I TIJ PSE JO EDHE ME GJERE,KU ME DHIPLLOMACINE E TIJ BERI PARALELIZMA MIDIS ALLATEVE TE RAMES DHE DUCIT TE GUMES!DIKUR AI KISHTE NJE SHPREHJE TE FORTE KUR QE EMERUAR ZV/MINISTER I MBROJTJES DUKE DEKLARUAR SE NUK KALOHET USHTRIA DUKE BERE GJITHE DITEN SHURREN!EDHE KY RAST ESHTE I NGJASHEM ME KETE DEKLARATE SE NUK KALOHET MANDATI VETEM DUKE I CUAR MESAZHE TE DASHURVE!!!!

    Reply to this comment
   • Ani February 17, 22:47

    Quhet histeri (female hysteria) eshte nje lloj crregullimi qe i eshte gjetur ilaci prej nje shekulli.

    Reply to this comment
 2. Daniel September 15, 09:56

  Grida eshte nje debile, politikisht qe mundohej me cdo kusht ti hidhte hi syve Shqiptareve. Bende vetem zhurmuesen si zakonisht debilat e PD neper televizione.
  Sa per kurimin, pak kujt i intereson.

  Reply to this comment
 3. rilindja September 15, 10:06

  Grida e çan rrugen e histories me ……..ne dore.

  Reply to this comment
 4. galaxy September 15, 10:11

  Ka shkuar kot per top modele.Por se kemi pare me kostum banjoje qe ta vleresojme tamam.

  Reply to this comment
 5. Tani September 15, 13:11

  Gjen pune Grida tek Bashkia e Kamzes.Shami kuqe.

  Reply to this comment
 6. roy September 15, 17:47

  mos ka vajtur tek vendi ajo se vetem ate pune se ka kap kriza

  Reply to this comment
 7. gjergji September 15, 19:38

  O komentues, po lerini keto shaka pa kripe, e sidomos kunder nje zonje. Se eshte me PD-ne nuk do te thote se eshte ashtu siç po e thone disa nga parashkruesit ketu. Ajo eshte vertete nje grua e zonja, per ate qe paraqet…. Pavaresisht krahut politik…. per modele si ajo ka nevoje shoqeria shqiptare….I uroj kariere te suksesshme…. Tregohuni pak me shume xhentelmene me zonjat o njerez
  z…sidomos kur bien nga pushteti….

  Reply to this comment
  • feniks September 16, 00:09

   O Gjergji!
   Ti mire e ke,po ta gjykosh si europian i civilizuar!
   Por kur degjon e shikon mimiken e Grides,ne mbrojtje te KRIMEVE,VJEDJEVE,HARBUTLLIQEVE etj te Sali Berishes,nuk mund te mos i pergjigjesh me te njejten monedhe!!!
   Grida eshte teper CINIKE,TRURIN E KA GRADUAR NE VERI,E KA FIKSIM IDIOT,SE ATO,QE THOTE AJO JANE E VETMJA E VERTETE DHE NUK E NJEH DIALOGUN FARE!!!
   E keni vene re kur dikush i kundervihet mendimeve te saj,se si FRYHET,SKUQET NE FYTYRE,TA PRET FJALEN SI CUB MALESIE DHE REPLIKEN ME KUNDERSHTARIN E BEN NE FORMEN ME RRUGACERORE TE MUNDESHME!!!
   Dikur kam shkruar:CUDI,SE SI ESHTE BASHKUAR NJE FYTYRE E BUKUR ME NJE SHPIRT TE ZI KATRAN!!!
   Te gjithe luftojne te punojne se duan te jetojne,por gjithnje me NDER E AFTESI,KU INTERESI I PERGJITHSHEM TE MBIZOTEROJE,kur behet fjale per shtetare e jo private!!!
   Por Grida sillet si BURRE HARRAM e aspak si femer!!!
   Thone:FEMRA ZBUT GJARPERIN!!!!
   Po kur vete femra eshte me keq se GJARPER,cfare duhet te beje ky i fundit???
   Doemos do kafshoje veten!!!
   Vertete duhen femra ne politike,por jo si keto FEMRA -BURRNESHA,qe te hane te gjalle!!!

   Reply to this comment
   • Ardi September 17, 08:34

    e ka ngaqe esht e pa-edukat se ashtu esht rrit mjerania rrugve…njef shum mir gjuhen e rruges , gjuhen e alabakve. Ta mori shtepin ndertusi apo akoma,prit prit..

    Reply to this comment
   • Bureto May 22, 11:32

    Ne shumicen e vlersimeve ndaj Shqines, Feniksi ka te drejte. Shqina (Duma) eshte me shume femrat e politikes shqiptare te kohes, qe me shume sherbehet nga te tjeret se sesa sherben vete. Sa i perket bukurise shikoni sesi te gjitha femrat ne politiken shqiptare jane pa dallim te bukura, por me ndonje perjashtim te rrale u mungon urtesia dhe shpoesh ne agresivitetin e tyre, qe s’ka asgje te perbashket me feminitetin, ua kalojne shpesh edhe burrave. Modeli me sinjifkativ eshte J.Topalli. keshtu pra, nuk duhet harruar se vetem nga bukuria nuk vjen domosdoshmerisht ndonje e mire, pervec kenaqesise qe u jep kjo burrave ne vecanti. Ne na duhet me shume bukuria e mendjes dhe e shpirtit, sesi burrat dhe grate ne politike nuk na duhen per pasarelat e modes.

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 17, 13:17

    ish oficer brrashnjari
    fëndë X
    po flitet,jo shpesh,me pikatore,për “bisedimet”,fillimin e tyre,me gërkun!!kuptohet me lajme të ardhura nga gërku dhe asnjëherë nga shtypi tonë!!
    nuk kam parë asnjë koment tëndin,as pro as kundër!!
    mos vallë po bën të njëjtin zanat që ke bërë kur u shkatërruar gjithë ushtria shqiptare??
    apo të ka marrë inati me shqipërinë se nuk të kanë dhënë privilegjet e ushtarakut dhe tashti,”copa copa e pafsha” thua?
    o oficer fasulja,duhet të ishe nga të parët që duhej të ngrije zërin!!
    aaaaaaaaaapo je nga ata zhurmuesit që dalin me pseudonime “përdor e hidh”??
    vazhdo e shkruaj për shalët gridës a për këmbën e tretë të këtij halldupit tjetër!!
    koha duhet të kalojë nga një gotë në tjetrën!!
    rracë e fëlliqur!

    Reply to this comment
  • TARASI September 17, 20:50

   Shoqeria shqiptare nuk ka nevoje per modelin e “bythlepiresit”!

   Reply to this comment
  • Ashtueshte May 22, 07:20

   Po ajo e ka thon vet mer gjergj qe e ka punu shume me dore.
   Ku eshte e keqja te komentuesit ketu?

   Reply to this comment
 8. davide September 15, 20:47

  grida e’ da urlo.

  Reply to this comment
 9. myzeqari September 16, 09:11

  Ndoshta Grida meriton vetem nje shikim hajt mo meqenese ka qene zevendesministre. Per te tjerat Grida e ka te qarte si ecet ne karrier. Grida eshte vajze e zgjuar, Pangua aty eshte ka akoma per ti dhene orjentime te nevojshme Grides. Grida mos e lesho veten. Perpara.

  Reply to this comment
  • jo or jo February 17, 12:10

   Po cfare karriere??
   C lidhje me Salianji me karrieren e saj
   Salianji duhet te japi bythen per vete qe te bej karriere
   Eshte ende ne fazen e bythes
   Nuk ma ha mendja qe shkon me burra te tjere kjo per karriere
   Ia do shpirti ate copen e mishit mes kembeve te burrave, nuk ke ci ben

   Reply to this comment
 10. Besarti September 16, 09:55

  mos kini merak fare se esht tuj e prit NDERTUSI nori i perjetshem me sy ne form bythe kavanozi se i shkreti ngeli rrugve se ajo sja hapte me…celularin

  Reply to this comment
 11. Artur September 16, 12:31

  ku i njef pushimet kjo jevga qe ska as familje as lesh.kjo sdi as me qesh se ska qesh noj her n jetn e vet. kjo ash e bija e asaj qe dikur e kena pas autoshkoll ne n durrs dhe e bija marinarit.

  Reply to this comment
 12. Artan September 16, 13:10

  Jepi Grigje jepi – rruga kavajes po te pret- ndertusi krah-hap po pret zocken e vet.Moj shtremsir qe te pelqejn burrat katunar shqiptar se ti s shifesh me sy moj katunare se je skandal fare.ulur edhe haesh njicik po ne kemb je skandal e pa-shikushme…

  Reply to this comment
 13. i papuni September 16, 13:59

  ne fakt esht krijes e bukur femrore pooooor fati saj i keq qe ishte pjes e dalkakukeve hajdutve malokeve partis injoranteve.

  Reply to this comment
 14. lavdosh September 16, 22:20

  $100,000 per nje g….
  Grida si shume te tjera jane prostituta moderne, besnike te partise dhe liderve te tyre.
  Jane gatin te shesin cdo gje per te fituar dicka. kontakt

  Reply to this comment
 15. gazeta September 17, 11:58

  kryesore jep dicka te kryeme.

  Reply to this comment
 16. Ben Dibrani September 17, 15:04

  Grindja (me falni – Grida) eshte si puna e asaj molles qe kishte magjistarja e Borbardhes – E bukur nga jashte dhe HELM ne cdo fjale. Edhe Zoti ben gabime mesa duket kur fut ato “tru aq shume te shemtuar” ne nje fytyre te bukur. Keta llustraxhinj i zgjasin jeten nje rregjimi kriminal dhe me duken po aq natyra kriminale pavarsisht nga pamja apo mosha sa edhe udheheqesi i tyre shpirteror. “Zhdukja” e saj eshte si ato “minjte qe braktisin anijen e mbytur” por tashme eshte vone, kane qene aq te trashe ne luften e tyre kunder popullit sa ta diskreditojne veten plotesisht dhe boterisht dhe O Zot! shpresoj te mos kete me vrima per to … per te miren e popullit.

  Reply to this comment
 17. asmoni September 17, 16:37

  Mendoj se e keni gabim. Kjo eshte e vetmja ne oborrin e te djathtes qe ka pak mend. Fatkeqesia e saj eshte qe e lidhi fatin e jetes me nje parti qe besoj se edhe ajo vet e kupton, qe nuk eshte per te. Per nga shkalla e inteligjences i le ne bisht shume “burra” te kampit te PD, se jane grumbulluar ca si shume aty te nivelit te pacilesueshem.
  Por tashti duhet ti pije lengun zgjedhjes se bere, se pranoi te hyje ne valle ku shkopin e daulles e ka Berisha, keshtu nuk del dot nga ritmi i asaj daulleje.

  Reply to this comment
 18. shqipfolësi September 17, 18:08

  Në fakt, nuk është etike që të shahet një grua me fjalë banale.
  Por mund të diskutojmë psh. për intelektin e saj Ka nivel inteligjence. Është e arsimuar, por që nuk tregoi nivel në politikë! Rreshtimi i saj në fushatën mbështetëse në krah të Lulit “të vocërr” për kryetar bashkie, tregoi se nuk kishte nuhatje për punë politike afat-gjata. Por me kutin matës të saj, kishte llogaritur që në CV- të fuste nja dy vjet si qeveritare (zv.ministre e Bregut). Mbështeti votat e vjedhura, por ama fitoi postin! Ky ishte dhe synimi!
  Përsa i takon emrit, Grida me thënë të drejtën e ka pak ters, sepse gridare (ital.) domethënë me ulërit, ose më shqip akoma, përkthehet Grifshë. Kështu “Grifsha” që të rrimë shtrembër e të flasim drejtë, është ca histerike në diskutimet që bën. Imponohet me çdo kusht dhe kujdeset që gjithnjë ajo të vërë vulën me fjalët dhe frazat e saj që janë gjithmonë aq të gjata, sa i duhet ndërhyrja e moderatorit që ajo të vërë pikën…me një fjalë …punë Grifshe…

  Reply to this comment
  • Prec Ulaj May 22, 13:15

   Zgjedhja Politike nuk eshte llotari , apo ngjyre fustani. Askush te mos mendoje se Grida ka vajtur gabimisht tek PD. Jo, Grides atje i takon, dhe atje gjeti veten.
   Shikojeni shpirtin e zi te saj, me PS as tek semafori i PS nuk do e kishin afruar.

   Reply to this comment
 19. MARKO September 17, 20:15

  Grida pa pune? Te Ushtari i Panjohur, e pak me poshte…

  Reply to this comment
 20. Arda September 18, 08:41

  po c’merreni me kte baxhelle?????????!!!!!!

  Reply to this comment
 21. selimi September 18, 21:23

  Femrat jane te gjitha te tilla
  Edhe ato qe nuk sillen keshtu, thjesht kane frike
  Kesaj i ka dale frika
  Mjere ai qe e ka grua, ishallah eshte tip qe mban se te ketillat nuk te lene ta ngresh koken si mashkull
  C te themi
  Te kesh cilesi te tilla baxhelle dhe te besh politikanen qe duhet te japi shembull ne shoqeri, ja vetem tek ne ne Alvani ben vaki
  Peshtirosje ndjejme, po cte bejme
  Femra te tilla i rencin sa me pak ne pjese njerezve te mire

  Reply to this comment
 22. Kely J. Andress September 18, 21:49

  GRIDA ESHTE ME TE VERTETE SI AJO THENJA PROVERBIALE MIGJENIANE – “BUKURIA QE VRET”.

  Reply to this comment
 23. lujeta September 19, 11:13

  eshte e turpshme per shqiptaret qe ka njerez te tille, pak rendesi ka femer apo mashkull, I PS apo I PD, servilet do te kene te njejten ngjyre gjithmone. Nuk e di se sa e zonja do te jete znj.Duma pa ngjyra politike….

  Reply to this comment
 24. gesi September 19, 23:26

  kjo me kujton shprehjen e xhaxhit “ne nje dore kazmen dhe ne tjetren pushken” kjo thjeshte e persosur pak me shume. nga njera ane gojen ne tjetren p–ken dhe ne rast nevojen bythen

  Reply to this comment
 25. shqiptari May 22, 03:30

  kjo mqs eshte e zonja tu tregoje Durrsakve te Mencur se si eshte puna e atij mashtrimit me apartamentet e pronarit te truallit – deri ku ka shkuar vete ne kete mashtrim !!! Pastaj ta degjojme se cafre do te beje per qytetaret e Durresit.

  Reply to this comment
 26. Arben May 22, 05:38

  TI KE BERE SHUME PUNE MOJ SHOQE, KE EDHE TI VLERA.

  MERR ATE QE TE BENE DHURATE SE TE JETE PER TE FITUAR VET TI, VETEM DICKA FITON.

  Reply to this comment
 27. elisa May 22, 07:49

  Po c pune ka kjo me kete Salianjin njeher
  A u perputhet mosha apo ndonje gje tjeter?
  Mua me duken pa lidhje fare
  Apo dva kurvash thuaj

  Reply to this comment
 28. METEH May 22, 06:55

  Grida?-Nuk e dim si perfundoj çeshtja e pallatit qe Grida eshte ne konflikt me 85 vjeçarin qe ja mori,shiti gje eshte ne gjyq me te,sipas shtypit.?Por tek ne problemet zgjasin vetem 3 dite dhe mandej harrohen se prekuroria e gjyqsori fle gjum-pall ariu.

  Reply to this comment
 29. leshi May 22, 06:56

  lesh me qime moj fatime

  Reply to this comment
 30. DADA May 22, 07:56

  Kjo grida ke vene maseken , duke puthur duart e punetoreve deh duke bere reklam veshjeve te saj.

  Reply to this comment
 31. sumqina May 22, 07:56

  o Landiiiii …landit di me ja be me duar ti. Kaq kisha.

  Reply to this comment
 32. shqiptari May 22, 08:34

  po bravo injoranca bravo ky vende qenka fantastike ku del ne vende te pare injoranca kure kjo eshte gjeni ne larje te kokese se peshkute vete e meret me politike bravo

  Reply to this comment
 33. Rilindi May 22, 09:13

  BUKUROSHES DURRESIT JA KA DHENE NATYRA GJITHSHKA BUKURINE

  MENCURINE.

  ka lezet te prezantoet shqiperia ne boten e qyteteruar.

  Reply to this comment
 34. Ermir Koci May 22, 14:36

  Kjo eshte vecse nje bunder katuni-nje lavire e rendomte qe s’meriton te drejtoj nje klase shkolle fillore jo Durresit, gjynah per ket popull qe dhe nje lavire si kjo e mer kurajon e del para tij….

  Reply to this comment
 35. ANNA May 22, 15:20

  pu pu ci boni ju Grides….se si vazhdon ajo e del ne opinion e neper televizore e forte eshte…
  ajo e ka ngrene turpin me buke…..
  sa per e bukur amani mos na hapni barkun….
  a i kujtoni gocat e duresit ato te viteve 80-90 neper plazhe …me trupa si selvi e me fytyra te bukura e te humorit e te gallates….te bardha e jo te zeza ,bjonde e jo kalashe
  Ekonomiku(fakulteti) sa goca durresake kishte njera me e bukur se tjetra……edhe une i takoj atij brezi… e atij qyteti.
  e bera kete sqarim mos te kujtoni se jam e shoqates ….
  por grita mender u ha mune vajzave durrsake….sharabajke nga goja, edukata,e shpirti.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 17, 13:31

   ne po hamë tradhëtinë, të gjithë, thatë,kurse ti po na flet për turpin me bukë të gridës!!
   he popull budalla!!
   merret me të qirat e lagjes dhe se hap gojën për tradhëtinë që po i bëhet këtij shteti e kombi!!
   he njerëz thashethemexhinj,legena!

   Reply to this comment
   • Muhamet Kristjani February 17, 18:09

    Kujt populli po i behet tradheti?
    Po e ha thate ate qe te perket?
    Apo je mesuar me ” te thate” dhe te duket pak kjo marrja mbrapsht e tokes tende?
    Mbase ske faj,je mesuar qe nga 90 der ne 2013 vetem te hash ” te thate”.Te eshte bë ves.
    Populli? Cili popull? 20% egjyptian,10 gabel,qe as vete se dine nga jane,20%grek,serbe,malazez,bullgar, apo te flasim per kete 5% e ri arab.
    Ca populli or aman!? Jemi pa lidhje me njeri-tjetrin ndaj dhe TYJA te duket tradheti nje gje qe i perket shqiperise,sepse ske lidhje me shtetin am,edhe po te kesh?! je kaq i keqinformuar,keqtrajtuar,keqrritur,keqedukuar sa nuk di cfare eshte tradheti.

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 February 18, 12:49

     uauu
     falemnderit për informimin o koqe kandari!!
     jam i informuar sa sta merr mëndja!!sidomos kohët e fundit!!sepse po e shoh se ti kujtosh tjetrit tradhëtinë,të vret e të pret,por po ta lësh në punë të tij!?të zhduk fare!!
     pra ju tradhëtarët nuk e duroni dot!!për fat të keq jemi shumë pak që po flasim,po për fat të keq jeni shumë që e mbroni!!
     ne do të bëjmë tonën ju bëni tuajën!!njëri nga ne do të fitojë!!

     Reply to this comment
 36. Duma Suma Deputeti February 17, 12:38

  Shkerdhatokraci folklorike Parlametare shqiptare life !

  Reply to this comment
 37. Bledi February 18, 00:19

  Grida eshte Banke S.P.E.R.M.E
  Vetem Bleona ja kalon

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*