Deputeti i LSI-së Agron Çela padit për shpifje Dritan Priftin

September 30, 2015 13:56

Deputeti i LSI-së Agron Çela padit për shpifje Dritan Priftin

Deputeti i LSI-së Agron Çela ka përgënjeshtruar deklaratat e Dritan Priftit. Ky i fundit e akuzonte deputetin Çela si përfitues nga transfertat e DIA-s.

“Përsa shpif Dritan Prifti, deklaroj se nuk ekziston asnjë transfertë nga DIA në kompani që unë kam drejtuar në vitin 2011. Gjatë vitit 2011 unë nuk kam qenë qytetar i angazhuar në asnjë forcë politike dhe tek LSI u bashkove në vitin 2013 në prag të zgjedhjeve të vitit 2013.

Për këto shpifje të ndyra të ordinerit Dritan Prifti, do të ballafaqohem dhe do të ndjek çdo hap dhe çdo rrugë ligjore në gjykatë dhe në prokurori.

Mbështes dhe do votoj për një hetim të gjithanshëm ndërkombëtar për çështjen CEZ.

Dritan Prifti e njeh mirë Kastriot Ismailain. Kanë punuar bashkë në vitin 1990. Ata janë miq, ata janë shokë, ata punojnë bashkë, ata zhvasin popullin”, theksoi Çela.

September 30, 2015 13:56
Komento

6 Komente

 1. Jorgo September 30, 15:28

  sikur ti thoje nje shkodrani para disa vitesh se Agron Cela do ishte deputet nje dite, ai do tallej me ty. Ky mafioz dhe ordiner qe cdo lek e ka te paligjshem, me lojra fati, me kontrabande ari dhe kercenime sot del dhe flet si shejt. Turp per te gjithe ato shkodrane qe shiten voten tek ky mafioz ordiner

  Reply to this comment
 2. Arben September 30, 15:57

  DRITAN PRIFTI MUND TE JETE BYTHQ….. PER VETE, POR E GJITHE LSI-JA ESHTE PER BURG DHE SEKUESTRIM PASURIE.

  Reply to this comment
 3. Pilo Lala September 30, 18:56

  Trubullimi situates eshte per mire.
  Ambasadori Amerikan po e arrin te spastroje Parlamentin nga kriminelet.
  Edi Rama do dali shume i forte nga keto perplasje bandash te LSI dhe PD.

  Reply to this comment
 4. "BALASHI" September 30, 22:14

  E shihni kete fytyr lecke? Eshte nje perbindesh i pa ndeshkuar. Ne Shkoder ben ligjin. Atje s’ ka ligj, por Maliq-Agroni. “Aman- mos me nxirr thoshte nje ekonomiste-, por ndonese firma juaj e ka fituar tenderin, ju nuk do ta merrni se ka urdheruar Agron Çela!!!”. Ky ia ka kaluar Jozefines e bemave te saj disa here. Kjo parti mafioze (pra LSI) cfrytezon gjendjen mizerabel ekonomike dhe fut njerez ne pune per ti patur ushtare dhe per vete kreret e saj bejne keto qe degjojme. Turp per kete gjoja depudet…

  Reply to this comment
 5. ivani i madh October 1, 08:22

  Ky e paska koken si neperke prandaj mund te qendrojne ato qe thote Prifti .

  Reply to this comment
 6. Shkodra October 3, 13:00

  Po agron celes nuk i afroheni ke maja thoit tgjith ju qe e shani .. se jeni pa bukasa dhe jeni xheloz qe esht mir ai tjt.. sa per kriminel ku jan kto shkodran te fort qe shkrujn komente anonime e kur vje puna ne shkoder i lepihen agronit .. legena

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim