Deputeti i PD sulmon akuzuesit e Bashës: Erdhën me pantallona të grisura, ikën me vila

June 28, 2017 09:04

Deputeti i PD sulmon akuzuesit e Bashës: Erdhën me pantallona të grisura, ikën me vila

Deputeti i PD­-së Myslim Murrizi, me anë të një statusi në “Facebook”, ka sulmuar kritikët e kryedemokratit të cilët kërkojnë dorëheqjen e tij.

Ai është shprehur se emrat të cilët kanë kërkuar dorëheqjen e Bashës kanë ardhur me pantallona të grisur në parti dhe janë larguar me vila.

Më tej ai shkruan se “A nuk ishin po këta qe ne vitin 2013 punuan qe te humbiste PD dhe lart e poshtë si te strukur thonin te përzëmë “PLAKUN”?????”

Statusi i plotë i Murrizit ne rrjetin social:

Kjo liste firmetaresh paska kerkuar largimin e BASHES????????

Ftoj çdo DEMOKRAT ne te gjithe Shqiperine qe u perball ne keto 30 dite me fushaten me te piste dhe te blere nga paraja e pushteti qe ti lexoj me vemendje dhe te me thote se per ke kane punuar e votuar keta????

A i keni pare keta ne fushate???? A nuk ishin po keta qe ne vitin 2013 punuan qe te humbiste PD dhe lart e poshte si te strukur thonin te perzeme “PLAKUN”?????

June 28, 2017 09:04
Komento

10 Komente

 1. Jovan bregu June 28, 09:12

  Erdhen me pantallona te grisura dhe u larguan me vila. Shume e drejte.
  Bande sahanlepirsish. Duan edhe karrige pa djersitur. Grup i te paafteve dhe dembelave duan karrigen e lulit.

  Reply to this comment
 2. beni June 28, 09:26

  Po pse si denoni kta brekgrisurit qe u Ben me Vila?

  Reply to this comment
 3. info analitike June 28, 09:26

  Po ky deri dje ra cope duke nuk lene gje pa thene kunder Bashes, apo tani qe ky bleu pantallona te reja per ti veshur ne sallen e kuvendit. po i ben avokatine me shume vetes se Bashes. O Zot sa te shpifur keto lloj njerezish me shume fytyra.

  Reply to this comment
 4. enverdjali June 28, 09:40

  Pak me respekt per pantallonat e grisura! sepse ne kohen time dhe tenden bashke ashtu ishin te gjithe sepse vetem punonin gjithe diten e jetonin me djersen e ballit. Ti i nderuar deputet as shtepi nuk ke pasur ne ate kohe se ishe i internuar ne kasolle le pastaj pantallonat si i ke pasur!!!!

  Reply to this comment
 5. A June 28, 10:14

  Kuptohet nga te gjitha krahet dhe ngjyrat e politikes kane ardhur ata qe nuk duhet te vinin, sepse keto persona na kane bere katrahuren politike, ekonomike dhe sociale per mbare popullin shqiptare.
  Populli shqiptar nuk eshte ne gjendje te nxjerre drejtuesit e duhur te tij prej 27-te vjetesh.
  Ja ku jemi sot qe te gjithe duam te ikim nga site kembet nga vendi per ne Evropen e zhvilluar dhe te begate.
  Por ne kemi nje mendesi injorantesh, debilash, ku atij qe genjen dhe mashtron i themi eshte SHUME i ZGJUAR, kurse atij qe vjedh dhe grabit i themi boo sa SHUME i SHKATHET qe eshte.
  Prandaj nuk do te bejme hajer kurre sepse ne krye te vendit kemi vetem banda mafioze hajdutesh, kriminelesh te grupuara ne grupimet PD + LSI + PS = PPSH. Te gjitha te dalura nga PPSH, nga elementi me i keq dhe i dobet i saj si SALI BERISHA, FATOS NANO, LULEZIM BASHA, ILIR META dhe ky langaraqi i fundit EDI RAMA. Tung.

  Reply to this comment
 6. intelektuali June 28, 12:26

  MORALI QYTETAR I SERVILEVE TE SALIUT KA RENE POSHTE BREKEVE

  Po mire more Myslym Murrizi po nga i gjeten LEKAT keta demokrate enveriste qe te ndertojne vilat e tyre kur hyne brekecjerrur ne sallen e Parlamentit?

  Llogjika e thjeshte tregon se ja ka dhene Saliu nga vjedhjet makaber qe beri ne Rrugen e Kombit dhe nga tenderat e tjera me pasurite kombetare si nje enverist i vertete, njashtu sic i beri me vila dhe pasuri Like Floriri besniket e tij qe u kap me presh ne duar kur vidhte ryshfetin makaber pushtetar si nje kulceder e vertete komuniste, po njashtu siv po i darovit edhe Edi Rama besniket e tij me vila dhe supervetura lluksoze me lekat e kanabisit dhe te koncesioneve qe i ka leshuar pa frena ne dore te mafies nderkombetare.

  PO CFARE LLOGJIKE HAJDUTI ESHTE KJO?

  sepse:

  Askush nga karagjozat e PD-se enveriste nuk merr guximin ta tregoje Sali Berishen me gisht dhe t’i thote ne sy:

  TI JE FAJTORI KRYESOR I DEGJENERIMIT TE PARTISE DEMOKRATIKE!

  por:

  Perkundrazi keta karagjoza sulmojne si hiena dudumin Lulzim Basha dhe i kendojne elegji BOSIT Sali Berisha sikur te ishte nje supermen, njashtu sic benin spiunet e Enverit qe thonin:

  TE GJITHE TE LIGAT I BEN MEHMETI ME KOKE TE VET SE ENVERI NUK DI GJE!

  Kete refren enverist e degjuam qe diten e pare tek Klani nga pronari Aleksander Frangaj me nje ushtri servilash nga pas qe kerkuna kthimin e Sali Berishes me kale te bardhe ne krye te PD-se, tani doli edhe Fatos Klosi qe lavderon Sali Berishen sikur te ishte nje BOS ne politiken shqyptare dhe askush nuk guxon te thote:

  MBRETI I DEMOKRATEVE SALI BERISHA ESHTE FARE LAKURIQ

  Dhe si QORRA ja hedhin fajin vetem “parashytistit” te Saliut, Lulzim Basha qe edhe kur ben seks me gruan shkon dhe merr leje tek Sali “BABA”.

  PO CFARE OPOZITE ENVERISTE ESHTE KJO PD-JA E SALIUT?

  Reply to this comment
 7. MH June 28, 12:30

  Jo vetem ato qe ti mendon truni.Mase e vertete.Erdhen bashke me Berishen cullak me dy dhen e dhi,dhe u bene me vila.
  Erdhen zhelana dhe kaperdisen ne sheik Albania.
  Gjithe keto sakrifica vetem e vetem per ti sherbyer popullit.
  “Pershendetje” :
  Te na Rroje partia dhe demokracia!!!!!

  Reply to this comment
 8. Rei June 28, 14:43

  Po,idiot, doreheqjen e Bashes.
  Eshte normale oas nje humbje te turpshme.
  Ke te drejte kur thua se : ata qe e kerkojne doreheqhennerdhen me….
  Por fakti qe dhe te keqinjte kerkojne doreheqhen ,nuk do te thote qe “manekini” , neriton ate karrike

  Reply to this comment
 9. SS June 28, 15:32

  Po budalla nuk qe Sala o intelektual ja ngriti bustin Zogut ne qender te Tiranes …vjedhja eshte trashegim atij qenit i luten qe ne agim

  Reply to this comment
 10. E verteta June 28, 16:23

  Thote nj fjale e mencur te marrte perendia mendjen tregofsh me gojen tende. Keshtu dhe ky demokrat beri. Por ajo qe thote eshte mese e vertete. Humbja e PDse erdhi se te gjithe drejtuesat e saj vodhen si deshen dhe sa deshen. Nuk lane gje pa shitur e vend pa bredhur e tendender pa marre me gjithe familiaret e tyre.Gjoja bejne deklarata te pasurive disa nga ata. Po pse mo budallenj na dini ju neve popullin. Po ju leket i keni nxjerre jashte e i keni shperndare me familiaret tuaj ne forme bizneshesh dhe aty fillon pastrimi i vjedhjeve tuaja.Ata harruan per cfare u zgjodhen dhe moren voten e popullit por nuk punuan asnje dite per te.Prandaj ulni koken e largohunui nga politika ju hypi vetja ne qejf te madh dhe u korruptuat te gjithe ne kurrizin tone.Shkonit tek te genjyerit vetem kur ju duheshin votat te mbreteronit ne detin tuaj te mireqenies. Jo jo jo populli ju tha ndal e do tu thote ndal kushdo do sillet si ju.Fajin mos ja faturoni Bashes faji eshte i te gjitheve juve qe nga Saliu e deri poshte ne strukturat e partise tuaj.I hypet jaguareve e vilave ne mal ne det jeni fryre si gjelat e sa nuk po pellcisni nga qe keni vuajtur shume .Juve korret ate qe mbollet. Ju duhet shume shume shume pune e kohe e gjate qe te ritktheni besimin. Ju provuam 8 vjet dhe deshtuat. Mos harroni ckeni bere gjakderdhja kombetare neper bote eshte e pafalshme dhe kjo per fajin tuaj.Rinia ,inteligjenca lane vendin nga ju dhe vetem ju dhe tani ja pasoja.Shitet token per te mbushur xhepat tuaj,percate e futet ne vellavrasje njerezit ,mbillnit urrejtje kudo shkelet me fushatat e fjalimet tuaja.Prandaj mos u sekelldisni qe humbet po beni mire te largoheni se jeni bere te urryer.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim