Deputeti i PDIU në Elbasan dorëzon mandatin

November 30, 2017 16:40

Deputeti i PDIU në Elbasan dorëzon mandatin

 

Deputeti i Partisë Drejtësi për Integrim dhe Unitetit, Bujar Muça ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve mandatin.

Sipas burimeve dorëheqja e Muçës vjen për arsye personale.

Muça u zgjodh deputet në Elbasan pasi renditej i dytë në listën e PDIU.

Nëse do të pranohet kërkesa për lënien e mandatit, atëherë në vendin e tij nga lista në qarkun e Elbasanit për PDIU emri i radhës është Elena Xhina.

Me kandidimin e Bujar Muçës në Elbasan, Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet rriti disa herë votat e saj, duke dalë forcë e tretë para LSI-së.

Bujar Muça vjen nga bota e biznesit dhe është përfaqësues i tre kompanive në fushën e naftës dhe energjetikës.

November 30, 2017 16:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim