Deputeti i PS Bejko reagon ndaj Blushit: S’ka kuptim bashkëjetesa me ty në parti

May 1, 2015 17:03

Deputeti i PS Bejko reagon ndaj Blushit: S’ka kuptim bashkëjetesa me ty në parti

Deputeti i qarkut të Beratit, Eduard Bejko, mendon se nëse Ben Blushi nuk është dakord me qeverinë, nuk ka kuptim pse qëndron në grupin e PS-së.

“Mendoj se Ben Blushi duhet të jetë më racional për kohën dhe vendin ku i thotë këto deklarata. Kuptohet se nëse nuk është dakord me këtë mazhorancë dhe me këtë qeveri, nuk ka kuptim edhe bashkëjetesa. Ç’kuptim ka të jesh në një familje kur mbahen këto qëndrime?! Blushi si pjesë e familjes socialiste, duhet që përveç kritikave të japë dhe zgjidhjet, cilat janë zgjidhjet sipas tij për të përmirësuar këto defekte. Edhe opozita evidentuese është, kështu dhe Blushi.

Të gjithë e dinë se si u mor shteti dhe ekonomia. Beni mund t’i thotë kritikat e tij edhe në mbledhjet e Grupit Parlamentar, por aty nuk flitet”, thekson Bejko për gazetën Panorama ku Blushi boton zakonisht kritikat e tij.

 

 

May 1, 2015 17:03
Komento

65 Komente

 1. Sami May 1, 17:08

  Ku t’i paraqese? PS tashme nuk ka asnje forum qe te mblidhet dhe te diskutohen keto gjera. Ceshte ky trap qe mendon keshtu ! Qenka dhe deputet! Nje anonim qe sot ia degjoj emrin per here te pare

  Reply to this comment
  • adri May 1, 18:15

   E cfare alternativazh doni ju deputet e EMERUAR nga edi rama, Cfare zgjidhje do ti jepje ti faktit qe Edi rama ka shkelur statusin e partise si asnje kryetar partie tjeter. Cfare zgjidhje do te jepje ti te degjoje nje lider qe ka humbur legjitimitetin de jure si kryetar i asaj partie. Cfare do te presin Shqipetaret kur kryetari i qeverise abuzon me Partine e tij dhe duke qene kryetar shkel statusin e partise.
   Ben Blushi eshte njesh ka folur shume here por nuk e ka degjuar kush.
   Edi rama ndoshta ka frike di qe nuk e zgjedhin me kryetar partie po kjo eshte demokracia nuk ka pushtet te perjeteshem.

   Reply to this comment
   • Beratasi Autokton May 1, 19:21

    Ky Bejkollar i Rames u rrit nen sqetullat e Metes dhe te LSI-se. Kur Meta e morri vesh se ky bandill skishte dy grame tru ne koke dhe po e anashkalonte ky ju ngjit si rrodhe Edit-gjatoshit Rilindites duke shfrytezuar armiqesine qe kishte Edi kur Ilir Meta beri koalicion me PD-ne.
    Dhe duke qene nje “kissing bum” model na del e na derdellit se ska kuptim bashkejetesa me Blushin. Prite kur ti vere edhe ketij “te gjatin” se ky pastaj do na behet me i zjarrte se Blushi.
    Se ka per gje se eshte i depersonalizuar koke e kembe. Pyesni ne Berat dhe do tju thone se cmall eshte.

    Reply to this comment
   • Prec Ulaj May 1, 19:48

    Adri, mos u bej merak shume per PS, vazhdo me PD, se mir e ke.
    Nuk do keshilla PS nga njerez te degjeneruar te Berishes.
    Kujtoni ju se harron populli cfare Qeverisje beri Berisha ?
    Edhe fundi kazanit te Ushtrise eshte me i paster se ju te PD.

    Reply to this comment
  • Sadi May 1, 19:09

   Se pari, Ju zoti Bejko duhet te dine qe ne fakultetin e Mjekesise eshte hapur nje dege e re, quhet LOGOPEDI.
   Qe te mos gagaconi, bejeni kete dege, sepse hapine pare si deputet e ke bere, ska rendesi se kush jeni dhe nga vini, e rendesishme eshte e ardhmja Juaj, pas nderhyrjes kunder Blushit.
   Filloni LOGOPEDINE dhe do te shikoni si do te ndrije karrjera e Juaj.

   Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 1, 20:02

   Bejko eunuku? Bashkëjetesa në parti nuk ka kuptim me ty o servil dhe jesmen i pështirë jo me ata që kritikojnë e debatojnë? Ju eunukët e neveritshëm e vrisni njê parti jo ajo forcë që e leviz nga vendi dhe e bën të nxjerë mësime! Po mbetët vetëm ju atëhere partia socialiste duhet të marë emrin “partia e eunukëve”! Kaq o helaq?

   Reply to this comment
   • nazim May 2, 11:33

    Pellumb, fenomeni Blushi na jep te kuptojme, se blushi nuk eshte nga pozita te kritikoje.
    Perpara se te kritikoje qeverine, perse nuk na thote se cfare ka bere ai konkretisht si deputet ne qarkun e Elbasanit? Cfare ka bere si minister( I ngarkuar ne ate pozite dy here ) qe te tregoje se ai eshte ndryshe nga Edi Rama?
    Perse nuk jep shembuj te administrimit te duhur qe ai i ka propozuar Qeverise dhe nuk ja kanje varur veshin njeri?

    Atehere po do te degjohej! Kur kritika vjen nga nje njeri qe i eshte kushtuar popullit te tij jo per te shkruar libra dhe te marre rrogen e deputetit, Blushi do te degjohej me kenaqesi, dhe njerezit do t’i shkonin pas.

    Por kur ai shkraun se PS-ja nuk e perjashton dot as ai nuk eshte kirminel por shkrimtar, dhe qe ai ka shkruar libra kur te tjeret nuk kane shkruar si ai, ai tregon se si deputet ka qene inefektiv, dhe ka marre rrogen si deputet te shkruaje libra, jo te shohe interesat e popullit qe perfaqeson.

    Me vjen keq mik, se edhe une dua qe njerezit brenda PS te ngrene zerin, por blushi e ngre zerin si i perkedhelur i pickuar, jo si nje deputet qe pasi ka bere detyren e tij dhe i ka me perpjekjet e tij e ka rritur sado pak nivelin ekonomik te zones qe perfaqson, dhe ka permiresuar shume gjera ne rrethin e Elbasanit.

    Edhe Bedri Islami dhe Bracja kane kritikuar gjate kesaj kohe por asnje nuk ju eshte kundervene or mik, por ky qe rri si vezhgues ne kuvend, dhe hahet per frone me Edin, ketij nuk i takon te thote asgje.

    Dhe, mos e merr se une nuk kam kritika per Edin, por ato kritika nuk i pranoj dot prej Blushit( nje bythepambuku qe ben zhurme se do tejete ne qender te vemendjes), thjesht e qarte!

    Reply to this comment
    • akrepi May 2, 13:43

     E keni keq kuptuar Blushi nuk eshte per te bere ndnje gje por per te shkruar ndonje gje dhe per te ber ndonje vrejtje qe i del nga shkrimet e tij.

     Reply to this comment
  • Toni May 2, 14:57

   Te gjithe ju qe komentoni pro Blushit vini nga PD (Partia e Djallit=Berisha). Mos u lodhni kot se Blushi po merr ca pushime qe te shkruaj ndonje Novele dhe do tu beje pak shoqeri Malajt, Nanos etj….Shqiperia do te eci perpara si gjithe Bota nuk do te kthehet prapa tek ata qe e vodhen 25 vjet shqiperine te majte e te djathte. Ne zgjedhjet e ardheshme parlamentare do te ikin te gjithe ish-komunistet dhe njerzit e lodhur si Blushi.

   Reply to this comment
   • idealisti May 2, 15:34

    Toni, ata qe lexojne GazetenDita jane socaliste. Edhe une socialist jam, por kurre nuk ka patur partia socialiste kaq shume servile. Pse nuk duhet te flase Blushi? E ke pare? Nuk pergjigjet kryeleshi. Nuk komentojkometet tha haleja. Kurse sa per ty dhe ata qe mendojne si puna juaj, ropt ku ti keni.Kjo eshte arsyeja pse nuk dallojme sot nga partia demokratike, sepse kemi po aq mut brenda sa kane edhe ata

    Reply to this comment
 2. dn May 1, 17:11

  Sic po shihet demokracia eshte nje terra incognita per keta: verberisht me Njeshi!
  Ju ftojme te shkoni ne ndonje kongress te partive montra ne per bote te kuptoni cka eshte demokracia Brenda ne strukture!shini per shembull parti ne socialiste franceze ku députétet e Parties refuzuan me votuar ligjet e qeverise se tyre!
  A po,ka nje dallim,députétet franceze , nderrojne qytetaret qe i Kane votuar edhe premtimet qe iu Kane dhane,para se te nderrojne Njeshin!allez ,hajdeni ne congresin e parties socialiste ne France me 567 qeshor ne poitiers,do mesoni shume per demokracine mbrenda partise!

  Reply to this comment
 3. Agim Cani May 1, 17:13

  …zgjidhja…?…ktheni demokracine e brendeshme ne Parti….!…PS – ja eshte e vetmja pasuri e pluralizmit politik ne Shqiperi…nuk ka qene aspak meritokracia dhe kontributet ata qe kane emeruar njerez ne poste , por simpatite dhe klientelizmi personal…a e din qe klase e re politike ne Gjermani quhen 40 – 50 vjecaret…ata qe jane ministra duhet te jene te pjekur dhe kontributet maximale i ka nje moshe 50 – 60 vjecare…e keni bere si kopsht femijesh qeverine dhe me pshte keni shkuar deri ne cerdhe ditore…verin gishtin kokes se Ben Blushi ka shume te drejte ne shume gjera…Bejke…a e di kontributin tend ne krahasim me Ben Blushin…?….

  Reply to this comment
 4. Mona May 1, 17:30

  O deputet i listes Rama, sinonim i “mishit me dy sy” kur thote populli, Blushi po “ulerin” duke te treguar zgjidhjet,
  -A nuk eshte zgjidhje kur thote se duhet respektuar dhe zbatuar statuti PS-se,
  –A nuk eshte zgjidhje kur thote se duhet kufizuar borxhi publik,
  -A nuk eshte zgjidhje kur thote se eksodi kufizohet duke kthyer shpresen,
  -A nuk eshte zgjidhje kur thote se militantet duhen degjuar dhe respektuar,
  -A nuk eshte zgjidhje kur thote se forumet duhen respektuar,
  Po ku kuptoni Ju a derdimen, Ju s’jeni vec nje “leter higjenike” nje-perdorimeshe e Rames.
  Kush je ti qe percakton qenien e Blushit ne PS, PS u perket te gjithe aderuesve ne te dhe nuk eshte prone as e juaja dhe as e Rames, eshte aset i vlefshem i qytetareve Shqiptare dhe jo prone private e Rames dhe e sejmeneve si puna jote, turp te kesh, vemje qe vec bren nga brenda dhe infekton vlerat e PS-se.

  Reply to this comment
  • akrepi May 2, 13:56

   HA HA me kujtove mbledhjet e bashkimev profesionale qe kur te kritikonin per ndnje gje te thoshin duhet te punosh me mire te jesh me i disiplinuar te zbatosh me mire orarin e punes etj. dhe zotimi ishte do punoj me mire do zbatoj me mire orarin e punes do jem me idisiplinuarr etj. dhe te gjitha keto quheshin kritika konkrete dhe zotime konkrete dhe ishe puntor i dalluar.Besoj Se me kupton Mona.

   Reply to this comment
 5. LOVE May 1, 17:32

  ahahhahahahhahahhhahah
  aman ku ma gjetet kete ,me ka dal ne foto si 007
  ill ,ill ,yje i kam keta te Rilindjes ,
  i mungon kollarja ne fakt ,por s’ka gje se ka eskluziven kryevizatimori per kollaret

  shume dakort me shokun Bejko
  ne nuk duam as uje as drita dhe as buk
  unitetin duam ,vetem ju mos u percani
  ca do shoku Blushi ,ta thote se ja japim ne ,[mos ta thote ne medja ]
  po vazhdoi keshtu ,ne Bence te Tepelenes do e cojme
  vetem partia te na rroje

  te rafte ndonje rilindje ne koke dhe te sjellte ne vete ty 007
  tha mire Blushi : me shani ,se duke me share mua mbaroni ndonje pune ne ate sektin e PS
  Agjitacion propaganda do jete akuza e perjashtimit te Blushit

  Reply to this comment
 6. Gjergji May 1, 17:33

  O trap eshte pak me te thene. Po ku ke dije apo bagazh per te kundershtu Blushin apo ashtu te kane thene.Qenke I ri dhe mos prano per tu perdorur.Sikurse ato qe thote Blushi sjane te verteta nuk te mjafton ty matufi qe partia nuk funksionon sipas statutit .Ti duhet ta dishe se po nuk funksionoi sipas statutit ajo seshte parti por bande.Jam 1000 perqind me Blushin.

  Reply to this comment
 7. Pellazgu May 1, 17:40

  Analfabetët duhet të lajnë gojën kur i përmendin emrin Blushit.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 1, 20:18

   Pellazgu? Si është e mundur që më hyn në frekuencën e mendimeve të mia? Oh çmë kënaqe me ata dy rreshtat e shkruar nga ju,flasin shumë! Nderime!

   Reply to this comment
   • I bezdisuri nga propaganda boshe May 2, 14:42

    @Pëllumb zaimi

    Po të mendosh drejt dhe pastër, pashmangshmërisht do të të ndërthuren mendimet me njerëzit e ndershëm. Po bëj përshëndetjen tënde për të gjithë analfabetët: “Tung për çdo trung”!

    Reply to this comment
    • I bezdisuri nga propaganda boshe May 2, 14:45

     @Pëllumb zaimi

     Jam unë që kam shkruar më lart, nuk kam ndryshuar emër, por vetëm desha të shpreh bezdinë time nga “të nderuarit” dhe ndjekësit e tyre militantë trupakë, që mbushin forumin me komente për të qeshur. 😀

     Reply to this comment
 8. Socialisti May 1, 17:41

  O bejko po po ste pelqeu bashkjetesa kris bythen dhe ik. Nderkohe si antar i ps i bej thirrje blushit te padisi ne gjykate ramen per shkelje flagrante te statutit te partise socialiste. Nese nuk e ben ai te krijojme nje grup nismetar per ndermarrjen e kesaj nisme. NUK MUND TE MBAHET PENG FORCA POLITIKE ME DEMOKRATIKE NE SHQIPERI NGA NJE GRUP ZAGARESH PA MANDAT. UN SI SOCIALIST NUK MUND TA PRANOJ KETE PERDHOSJE.

  Reply to this comment
 9. fteri May 1, 17:42

  *****Beni duhet te kalitet fizikisht ne shkollen e klases fshatare dhe puntore, nepermjet aksionit (punes fizike )ne lufte per pastrimin e plazheve ,te rrugve,ne luften per prerjen dhe shkuljen e Droges ne lazarat 1.5 m te gjate,ne ndertim te pallateve vullnetare per te pa strehet dhe romet.Duet te kombinoje punen intelektuale ne parlament,(krijimin),dhe punen fizike per te dale nga stresi.Kritikat ndaj P.S-se I bejne mire P.S-se,pasi te jete I pari ne skrifica per stabilizimin e gjendjes ne zonen e tije,dhe ate ta paraqese si model per ,zhdukjn e varferise,dhe punsimin,dhe konsilidimin e demokracise.~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 10. .......... May 1, 17:51

  Mor po si nuk gjetet njehere rehat, te gjithe doni te jeni ne qeveri dhe te beheni ministra, se deputet jeni. Po boll mor pate vetem anet negative. Lereni qeverine te punoje. Ca nga ministrat jane te rinj ne moshe, por Jane plot me energji dhe ide, qe I duhet vendit. Tregoni njehere maturi dhe harrojini interesat personale. Rama ka bere zgjedhjen me te mire per interesat e vendit ,Jo per ju dhe Ben Blushin. E kemi pare dhe Ben Blushin si minister ka qene shume medioker. Sinqerisht e shkaterruat ate vend, stan me lepuj nuk behet. Se late rehat Ramen te merret me punesimin qe e ka sfide te madhe, por gjithe kohen ta harxhoje per Blushin.

  Reply to this comment
 11. Besi May 1, 17:52

  A e ke menduar vetevrasjen si alternative per pastrimin e races shqiptare E.Bejko????

  Reply to this comment
 12. info analitike May 1, 17:58

  “Po te mendosh” holle thote Bejko. Po si mund te mendoje holle nje si Bejko. Beni eshte ulur e ka diskutuar shpeshhere dhe qendrimet e tij kritike kane qene te njohura qe me pare. Perse qenka problem kur ne pamundesi per t’u degjuar nga kreret Beni i drejtohet qytetareve qe do te zgjedhin ne kutine e votimit. Beni shpreh te njejtat probleme qe po ngrihen edhe nga baza socialiste.

  Reply to this comment
 13. Zoro May 1, 18:05

  He me te lumte more djale ! Ja mblodhe Benit. Tani PS do rregullohet dhe do ndrisi si fanar ndricues.
  Kam 2-vjet qe ndjek Parlamentin dhe nuk te kam degjuar ndonjehere, qe fole ate dite do te kene bere ndonje cerre ne tel.
  Perse nuk folen te tjeret qe jane baballare te vjeter tek PS. Punet e shtetit nuk rregullohen duke gjetur “armiq” si puna e Blushit o shoku deputet.

  Reply to this comment
 14. Kris 1 May 1, 18:17

  more rilindasi pa emer,
  Rama kerkoi pune dhe ne i hapem vend ne shtet
  E lame te punoje por se ul kurrizin ne pune por ka qejf te fluturoje
  Ja duruam gjithe shakarat deri tek ngrirja e buxhetit per popullin dhe dyfishimin e buxhetit per qeverine.
  Na ngriu pensionet dhe merr persiper te paguaje rrogat e prifterinjve dhe hoxhallareve.Rron ne kete vend ky debil.
  Per njevit e gjysem po tregon sepo ja kalon Saliut
  Te shkruash per kete debil dhe shakarat e tijduhen mijra faqe.

  Reply to this comment
  • .......... May 1, 19:11

   Per Kris 1, une se mbaj veten per ndonje rilindase, dhe s’me pelqejne shume keto emertimet. Por di te them se e njoh mire Nanon dhe cfare servili ishte dhe si u vu ne krye te PS. Prandaj ju qe jeni qe te kohes se Nanos ne PS mos mendoni se keni dhene ndonje kontribut te vecante per vendin, qe I rezervoni vetes te drejten te punesoni Ramen apo Jo. Hiqni dore nga megallomania. Ne si popull e vleresojme Ramen dhe e mbeshtesim, sepse shikojme interesat kombetare , Jo ato personale.

   Reply to this comment
 15. sinan hibro May 1, 18:31

  Gjithe keta mendjendritur , ne keto komente, i japin mend deputetit,e kritikojne , e shajne …. mbase kane te drejte … Por nje POR e madhe …. kur nuk keni kurajo te shfaqeni me emrin tuaj, por si anonime ….jeni krejtesisht , cfare te them … te padobishem, flisni kot….!

  Reply to this comment
  • mondi May 1, 18:50

   Do dhe nr e cel o xhaxhi. Po ik luaj tavull na tregon ti SI qysh do nxjerrin emrin komentuesit. NE socialistet nuk kemi pas frike nga saliu Jo me.nga.bejko dhe rilindja e idiotve.

   Reply to this comment
  • info analitike May 1, 19:26

   Sinan Hibro,
   Ja ti po shkruan me emer e mbiemer, gje per te cilen nuk kam si te provoj a te dyshoj qe eshte e vertete, por nuk kuptohet cila eshte dobia jote ne kete koment qe ke bere?
   Cfare do te ndryshonte ne komentin qe kam shkruar nese do te vija emer e mbiemer. Ndoshta do te sherbente qe te merreshe me mua me teper se me komentin? Pak a shume ashtu sic po ndodh me kritikat e Ben Blushit i cili po ben publike pakenaqesine qe po ngrihet perhere e me shume nga baza e PS-se.

   Reply to this comment
  • Kuakuarakua May 1, 20:23

   Paska dalë sinan hibro militanti që pëllet si diversanti??? (y.. y… y)

   Reply to this comment
  • I bezdisuri nga propaganda boshe May 2, 14:50

   @sinan hibro

   Jam i sigurt që nëse ndonjë budalla apo i çmendur do komentonte këtu me emër e mbiemër, komenti i tij do kishte vlerë vetëm për në “Pavionin 5”. Një koment është i dobishëm jo pse ai që komenton vë emrin e mbiemrin, por nëse komentuesi ka tru në kokë, pavarësisht sesi paraqitet.
   Ti, për shembull, do t’i kishe bërë nder vetes nëse nuk do ta vije emrin…

   Reply to this comment
 16. mondi May 1, 18:48

  O bejko o I lodhuri I rradhes. Nuk Ta degjuam zerin njeher NE keto dy vite, sado me thene Te drejten nuk Te njihnim as SI fytyre dhe emer. Kush je ti more b..le ti qe ti thuash Ben blushit nuk e ka vendin NE ps. Cfare ke kontribuar ti per ps dhe shoqerin shqiptare. Pasi me blushin nuk Te krahesoj se nuk arrin dot ti lash kepucet aq katundar je. Shife SI del.ne foto akoma me mentalitet 97. Keto pra Jane figurat e rilindjes. Lehet jashtr nje SI malaj nga ps dhe futet NE ps nje bo..e si ky bejko.

  Reply to this comment
 17. Hanover May 1, 19:06

  Ku i ka punet Rama.

  Pas ketyre zgjedhjeve u punsuan vetem LSI ja.

  Gjalen e hengren te gjithe PSja

  NE ju Votuam se na premtuan pune, na genjyet , te dhjefsha PS.

  Do ulim energjine, na genjeve, te DHJEFSHA PS.

  Reply to this comment
 18. SHPETIM SHEHU May 1, 19:20

  shumica te PS jane ushtar te rames kurse BLUSHI eshte njeri qe kerkon drejtesi. TI EDUART E KE AKOMA BUZET ME QUMESHT. PA VAZHDUN KESHTU, SKA ME DREJTESI NE SHQIPERI, SE KAMANDOJNE VETEM AJDUTET DHE TE FORTE ……………

  Reply to this comment
 19. Durimi ka kufi May 1, 19:21

  C”fare dreqin ben ky m.. deputet ne parlament.

  Pse doli ky llapa qen sot per te folur.

  Ne ju dhame voten dy vite me pare ne vend te ju fusnim HURIN mbrapa

  tyj dhe Rames.

  Reply to this comment
 20. A Hazbiu May 1, 19:26

  Ky rrin daputet qe i ban rames like.

  Reply to this comment
 21. bela May 1, 20:15

  “Kuptohet se nëse nuk eshtë dakord me këtë mazhorancë dhe me këtë qeveri, nuk ka kuptim edhe bashkëjetesa.”
  Oboboboboobo, obobobo!obobobo!
  Po me vjen te qaj, ky trapi eshte deputet ne Parlamentin me 140 petrita. Kete e paguajme ne qe ti beje fresk Rames dhe te shaje ata qe guxojne te mendojne ndryshe.

  Pretendojme te hyjme ne Europe, me keta deputete dhe me kryeminister qe thote se inovacioni nuk ka nevoje per eksperiencen dhe vendos deputete plehra qe nuk kane as eksperience as inovacion.
  Perfundimisht votoj Gjergj Bojaxhiun se nuk votoj dot Dr. Kosoven.

  Reply to this comment
 22. Pëllumb zaimi May 1, 20:16

  Pellazgu? Si është e mundur që më hyn në frekuencën e mendimeve të mia? Oh çmë kënaqe me ata dy rreshtat e shkruar nga ju,flasin shumë! Nderime!

  Reply to this comment
  • Thomaidha May 1, 22:41

   Jepi Pellumb Zaimi se tani po e nxjerr edhe ti koken si njeri i PABESE!!!
   Ke kohe qe na ben moral sikur te ishe akademik,por ne fakt hapur fare dole kur mbrojte dallkaukun Qani Duraj qe lavderonte Mehmet Shehun!!!
   Ju mallakastriotet na dolet me keq se tropojanet ne kohen e Saliut!
   Ke nderhyre 304 here me komente te perseritura se as vete nuk e kupton se sa here e shtyp tastieren!
   Mbase ke ndonje hall shendetesor,se helbete pleqeri je dhe te rrjerdh nga pak marmita!
   Sidoqofte te keshilloj te vizitohesh e te rruash shendetin qe te LLAPESH SA ME SHUME ketu!!!
   Nderhyrjet e tua si keto te sotmen qe “si eshte e mundur qe ke hyre ne frekuencen e mendimeve te mija” etj,tregon jo vetem idiotesine tende por edhe mendjemashesine qe e ke ne genet e zones tende!
   Te fala dhjeramanit Qani dhe kujdes mendjen se te prishen frekuencat!
   Edhe ushtarak,po kaq FODULL ke qene si tani!!!

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi May 2, 11:26

    Thomaidha moj thomaidha? E di kush je sado që paraqitesh me emër femre. A mund t’ja u tregosh komentuesve këtu komentet që kam bërë unë për Qaninë dhe Mehmet Shehun që të na gjykojnë të dyve? Tregoi,tregoi se kështu nuk del si mi kanalesh apo si pseudonims tinzar! Kot të dhashë përgjigje sepse me rracën e tinzarëve asqë denjoj të merem. Ti mor derdimen mizantrop më kritikon mua për pabesi dhe nga ana tjetër del me pseudonimin e pabesisë! Kësaj i thonë “bëni si them unë e mos bëni si bëj unë”! Sa mjeran që je dhe mos kujto se nuk e di kush je. Prandaj nuk prezantohesh sepse do t’ju zinin me gurë n.q.s ju marin vesh identitetin? E do ta nxjer ketu? Më njofto. Por nuk jam si ty. Hajt u helmofsh me helmin tënd!

    Reply to this comment
    • Furtuna May 2, 11:33

     N.q.s ka komentues konsekuent dhe koheziv në komente ky quhet pllumb zaimi moj Thomaidha Gjirizi. Dil me emrin e vërtetë se përndryshe të mbeti përjetë ky mbiemër. Skizo 66cc22kl,street,iks xxx Blush-bejk s7

     Reply to this comment
    • Pellazgu May 2, 15:03

     @Pëllumb zaimi

     Të lutem mos ia nxirr emrin e vërtetë, sepse do na “kënaqen” paq ithtarët e Anusit…

     Reply to this comment
   • Pellazgu May 2, 15:01

    @Thomaidha

    Meqenëse e paske njohur të nderuarin Pëllumb Zaimi në kohën kur ishte ushtarak, me gjasë duhet të jesh mashkull. Mirëpo, meqë na shfaqesh këtu me emër femre, më duhet të deduktoj se je nga ata meshkujt që nuk duan t’u rrinë femrave nga para, por parapëlqejnë që t’u rrinë atyre meshkujt nga mbrapa. Në këtë kuptim, edhe pseudonimi Thomaidha është tejet kuptimplotë…
    Sa për brendinë e komentit tënd, megjithëse inatin e paske me ndërhyrjen që Pëllumbi ka bërë ndaj komentit tim, nuk po merrem, sepse këtu ka shumë komente hajvanësh e po të merreshe me të gjitha ato nuk të mjafton jeta…

    Reply to this comment
 23. Mato Hasani May 1, 20:20

  Z. Bejko dhe ju te kesaj kategorije . Edhe sistemi komunist qe ishte sistem diktatorial e lejonte kritiken e autokritiken ne institucjonet e saj . Si ka mundesi qe ne partine socjaliste te mos lejohet asnje kritike e asnje mendim ndryshe ?! Ta mendojme holle e shume holle sipas jush ky EDI RAMA qenka i pa gabushem e i pa kritikushem . Valle mos eshte perendija ky Edi ?! Ti dhe disa si ti servilizmin tuaj e justifikoni duke e krahasuar me opoziten . Ju nuk kuptoni se ky sistem politiko-shoqeror eshte ndertuar me opozite qe udheheqja te mos perfundoje ne sunduse arrogante e popullit por te jete sherbetore e popullit . Edhe brenda se njejtes parti duhet te kete opozite ndryshe ju deputetet dhe antaret e forumeve ktheheni ne mumje sikurse jeni kthyer .Ne nuk kemi votuar per mumjet . Shohim me keqardhje se ne parlament pozita eshte kthyer ne mumje dhe Rama ka lene vetem Ballen qe te flase per cdo gje . Ju mos u trembni nga opozita se nuk jeni votuar per opoziten por per popullin. Per ti sherbyer popullit .Po nuk i sherbyet popullit pushtetin do ta mare opozita.Mos u trembni nga populli se ne kemi popull inteligjent e tolerant .Populli nuk kerkon te beni te pa munduren por te beni ate qe mund te behet .E keshilloj Edi Ramen qe me mire te kete ne krahe nje kritikues se sa nje servile .

  Reply to this comment
 24. shal May 1, 20:45

  Ky eshte kokra e injorantit.

  Reply to this comment
 25. Kris 1 May 1, 21:00

  eshte e drejte se fatos Nanua e ktheu kryesine e ps ne nje leter higjenike por mendum se ky sharlatan vizatimori do ta rimekembte Ps dhe jeten politike ne vend.Ne fakt gjeti nje kryesi te neneshtruar e pagjymture dhe tani e ka kthyer ne fole te Mrikave ,erioneve e te ditezinjeve .
  Keta deputete qe levizin nga lista ne liste jane si vemje qe rrojne me cdo parti dhe ideal kane lekun

  Reply to this comment
 26. Samir May 1, 21:10

  O trapi i tetkas, po ce ore duhet tellapesh. edvini eshte nje i shquar qe do zgjase edhe ca muaj. Po Blushi ka te pakten burreri e nuk lepidhet si caze ketu ne Ps. Shqiperine e bejne burrat dhe jo b…lepiresit. Edhe edvini e di se me mire nje Blush se nje rrapatush… si ty.

  Reply to this comment
 27. Krenarist si vilajeti May 1, 21:45

  Ky deputeti qe sja kishim degjuar ndonjehere emrin qenka kaq kot pa kaq ,kot sa edhe armata rilindese qe shkruan me porosi si paska kushtuar asnje rresht. Perjashtim ben Sinani po ai ska nevoje per porosi. Eshte vullnetar i vjeter i Enverit.

  Reply to this comment
 28. KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) May 1, 23:01

  Zoti Bejko ka folur shum drejt,habitem qe i jan versulur si qente.

  Reply to this comment
 29. Loku May 1, 23:38

  Blushi ka thene te verteten e madhe..asgje me shume..populli ka nevoje per pak shprese..kush flet ndryshe eshte nje egoist……

  Reply to this comment
 30. Behar May 2, 03:54

  Flet blushi, pastaj flet bejko… Eshte sikur te hash ne nje restorant fruta deti, pastaj kamarjeri te vij dhe te thote, a do dhe nje trahana per shpelarje. Pffffff

  Sera e bejkos nuk duhet te ishin fare ne kuvend. Partia socialiste ka njerez shume me me integritet se ky skllav i rilindjes se vdekur.

  Reply to this comment
 31. socialisti May 2, 06:54

  Po shihet se nje individ paska shkruar mbi 20 komente,madje pa ndryshua permbajtjen dhe stilin duke perkragur Blushin.NUk ka asgje te habiteshme,Blushi ka te drejte te kete qendrimet dhe gjykimin e tij personal karshi qeverise.Por Bejko ka plotesisht te drejte kur shkruan se Nuk ka kuptim bashkejetesa ne nje parti e grup parlamentar te kundershtareve.Ndryshe nuk do ekzistonin partite fare por nje shoqerim laraman e kaotik ku nuk do kishte pergjegjesi as harmonizim qendrimesh.Blushi vete si akt i pare serioz i mospajtimit me qeverine e tij duhet te ikte nga kjo parti sepse kete qeveri e formoi dhe e kryeson PS-ja me LSI-ne,Qeverine e kryeson kryetari i PS-se.Blushi me qendrimet e tija tashme i perket opozites dhe eshte pjese e partise se Sali berishes njesoj si Kastriot Islami.Madje ai nuk priti as zgjedhjet,hyri ne fushaten zgjedhore ne krah te PD-se.Eshte dyftyresi te beshe fushate antiqeveri dhe te insistoshe te mbetesh ne PS.Ndoshta Blushi shpreson se mund ti merr Rames postin e liderit.Kjo mund te nddhe vetem ne romanet dhe ne imagjinaten e Blushit ka bere llogari pa hanxhiun sepse edhepse nuk eshte i vetmi qe ka prite poste e privilegji me te medha pas fitores se PS-se,nuk besoj se pjesa serioze e senatoreve te PS-se do veje interesat individuale mbi ato partiake e shtetrore,me inskenime e shantazhe si Tom Doshi e Ben Blushi secili ne formen e mentaliteteve te veta.Shihet nga airoplani qfare po perpiqet te beje Blushi si shihet edhe serioziteti i njerezeve te pergjegjeshem te PS-se si Ruci,Majko,GJafa,Dade,dhe gjenerata e tyre.Beni si Beni jeton ne mes halucinacioneve dhe realiteteve dhe as vete nuk mund tu jap pergjegjeje pyetjeve dhe dilemave qe ka nxite me debatin destruktiv qe ka fillua e cila me apo pa qellim qon uje ne mulli te kundershtareve te PS-e..

  Reply to this comment
 32. Ami May 2, 07:18

  Ketij DEPUTETIT ANONIM te RILINDJES i them qe jemi ne demokraci dhe eshte mese normale te flasesh hapur dhe me ze te larte….por te paaftet e kane mision te pamundur kete. Po ku krahasohesh ti more ANONIM me nje POLITIKAN te kalibrit BLUSHI.

  Reply to this comment
 33. padrino May 2, 10:51

  Edvini, e ka kthyer ps , në pronë të tijën. Njësoj si salehu me pd. Ka dy vjet që qeveris, ku është shpresa se në Shqipëri, do ketë punë, do ketë jetesë normale, shqiptarët sot emigrojnë njësoj si në vitet e para të shkerdhatokracisë , ku janë 300mije vendet e punës që do hapte rilindja e piktorit. Po drejtësia e premtuar për 21janarin, gerdecin, paktin detar me gerqine , kur do vendoset, apo prit gomar të mbij bar.

  Reply to this comment
 34. Pëllumb zaimi May 2, 11:21

  Thomaidha moj thomaidha? E di kush je sado që paraqitesh me emër femre. A mund t’ja u tregosh komentuesve këtu komentet që kam bërë unë për Qaninë dhe Mehmet Shehun që të na gjykojnë të dyve? Tregoi,tregoi se kështu nuk del si mi kanalesh apo si pseudonims tinzar! Kot të dhashë përgjigje sepse me rracën e tinzarëve asqë denjoj të merem. Ti mor derdimen mizantrop më kritikon mua për pabesi dhe nga ana tjetër del me pseudonimin e pabesisë! Kësaj i thonë “bëni si them unë e mos bëni si bëj unë”! Sa mjeran që je dhe mos kujto se nuk e di kush je. Prandaj nuk prezantohesh sepse do t’ju zinin me gurë n.q.s ju marin vesh identitetin? E do ta nxjer ketu? Më njofto. Por nuk jam si ty. Hajt u helmofsh me helmin tënd!

  Reply to this comment
 35. Komentues-A May 2, 14:24

  z. Bejko, Ju ndigjoj per here te pare,por me mire te mos ju kisha ndigjuar per zgjuaresine qe keni.Fatkeqesia e ketij vendi mendoj se eshte fakti qe ne parlament jane vendosur persona me zgjuaresi si puna juaj,qe nuk dini çfare te beni tjeter perveç servilizmit.
  Rreth 50 vjete me pare,nje i zgjuar si puna jote,ne nje bisede me banoret e nje fshati nga laberia,u broçkolliste atyre se partia e punes do ti shpinte ne komunizem,”ku do te punonin sipas deshires dhe do te merrnin sa te donin”. Nje banor i fshatit,ne fund te ketyre broçku- llave,ju afrua tek veshi dhe i foli me zë të lartë:
  “Në qoftë se gomari im do të ishte kaq i zgjuar sa ti,do ta përzërja nga fshati”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*