Ndreu: SHISH po bën një lojë shumë të pistë

April 12, 2014 11:33

Ndreu: SHISH po bën një lojë shumë të pistë

Deputeti socialist, Pjerin Ndreu, ka komentuar debatin që shkaktoi mesazhi i ministrit Tahiri.

 “Ato janë servirur nga dikush, pse mos të themi se SHISH e përgjon Ministrin e Brendshëm. Ai ishte sms që Ministri i Brendshëm e sqaroi shumë mirë dhe e kishte dhe në telefon, që ai ua kishte dërguar vartësve të tyre për të tërhequr vëmendjen për një situatë kriminale që kishte lidhje për vrasjet në muajin mars” – tha Ndreu për Oranews. 

Deputeti socialist tha se ndjen keqardhje për lojën që po luan SHISH:  “Mendoj me keqardhje se SHISH po bën një lojë shumë të pistë, ne si kemi asnjë faj Visho Ajazit që nuk ishte i çertifikuar dhe stafi me të cilin kishte ardhur , që e la jashtë ishte i pacertifikuar. Çertifikatën e mori, po kam frikë se i la shije të hidhur dhe atë idhtësi do ta nxjerrë diku tjetër”.

Ndreu analizoi dhe punën e Komsionit hetimor, që sipas tij me faktet e dala rrugës mund të ketë dhe një komision tjetër parlamentar.

 

April 12, 2014 11:33
Komento

25 Komente

 1. beso April 12, 12:28

  O Pjerdhin, shko kthei 300 mije eurot qe i ke marre Rakip Sulit, ish-financuesit te fushatave te Shab Memise e Agim canit te Pd, qe e menaxhove per ta bere deputet dhe 200 mije eurot qe nuk e bere dot kryetar bashkie ne Kamez. Ik ore injorant, t’i je lango publik

  Reply to this comment
  • vlora April 12, 13:38

   Sa ditke ti Beso … do jesh ndonje “gangster” ti se keto gjerat me ganhstere dhe prej gangstereve behen ne Shqiperi …

   Reply to this comment
   • andi April 12, 15:23

    beso eshte budigardi i Sali Kriminelit, ose krimineli Sali dora vete. Visho Ajazi eshte sheptori besnik i Sali Kriminelit e bashkepunetore ne shume krime qe nga vitet 90.

    Reply to this comment
 2. bato April 12, 12:56

  Beso! Mire ky Nderu qe na qenka lango, po per pergjimet pse nuk thua nje mendim tendin? Apo Vishua eshte juaji, pra i Berishes, yti, i Nishanit? Te ndodhte qe nje shikas te pergjonte Berishen kur nuk ishte ne pushtet, ca si ti do dilnin ne demonstrate! Turp per kete dyfytyresi qe tregon dhe njeanshmeri gjykimi.( sigurisht ne se je njeri qe ke aq kulture sa te kuptosh gabimin qe ben ne kete status qe ke hedhur).

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi April 12, 13:47

  Këta të vishos kanë bërë krim z. Pjerin. Por ama edhe ju kini dy faje. E para , e çertifikuat për krimin e përgjimit te krerëve policorë!? E dyta,dërgoni mesazhe në papërgjegjshmeri te plotë. Mesazhet kodohen,shifrohen dhe me e pakta jepen me një gjuhe qe mund ta kuptojnë vetëm dy bashkëbiseduesit? Ju kini shkelur rregullat elementare të komunikimit me informacionet sekrete. Po sikur mesazhet tuaj t’ju percillen bandave mafioze ne kohen e nje operacioni ? Do te bini në kurth dhe do t’ju vriten policë!? Kjo nuk ështe pak apo jo? Jini te përgjuar kudo mesa kuptoj unë. Dhe jo vetëm nga vishot. Mblidhni rradaken sepse kjo papergjegjshmëri do te sjelle shume rreziqe. Komunikimi sekret policor ka nevojë për një rregullore komunikimi,te detyrueshme për zbatim. Përndryshe krimi do t’ju lërë dhuratë “bishtin”!

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi April 12, 13:50

  VR !!! Këta të vishos kanë bërë krim z. Pjerin. Por ama edhe ju kini dy faje. E para , e çertifikuat për krimin e përgjimit te krerëve policorë!? E dyta,dërgoni mesazhe në papërgjegjshmeri te plotë. Mesazhet kodohen,shifrohen dhe me e pakta jepen me një gjuhe qe mund ta kuptojnë vetëm dy bashkëbiseduesit? Ju kini shkelur rregullat elementare të komunikimit me informacionet sekrete. Po sikur mesazhet tuaj t’ju percillen bandave mafioze ne kohen e nje operacioni ? Do te bini në kurth dhe do t’ju vriten policë!? Kjo nuk ështe pak apo jo? Jini te përgjuar kudo mesa kuptoj unë. Dhe jo vetëm nga vishot. Mblidhni rradaken sepse kjo papergjegjshmëri do te sjelle shume rreziqe. Komunikimi sekret policor ka nevojë për një rregullore komunikimi,te detyrueshme për zbatim. Përndryshe krimi do t’ju lërë dhuratë “bishtin”!

  Reply to this comment
 5. DANI April 12, 14:17

  PO KUR JANE KALAMAJ NE PUSHTET O PELLUMB CFAR DO PRESESH SA TE MESOJNE KETA DO BIEN NGA FIKU

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi April 12, 15:05

   Dani ? Mirë e ke! Por e kam thënë me kohe se Z. Rama ka bërë gabimin strategjik te “heqjes kryq” parimit universal të përvojës njerëzore! Duhet gërshetim brezash e përvojash. Nderime qytetar!

   Reply to this comment
 6. Vlora April 12, 15:11

  E mira do ishte qe Ministri ne krahe dije te kishte, dy Zotrinje te nderuar :Dy Zv/Ministrat
  qe jane prefesionistet me te mire si Barjam Yzeirin dhe Ilirjan Mustafarajn.
  Ajo qe duhet te thoshte dije Tahiri ,ishte qe ne ate komisjon ishin dy ishe zv/ ministra dhe nje minister qe jane pergjegjesit kryesore te lejimit te lojrave te fatiti ne ate derexhe duke i vjedhe arkes se shtetit plote 120 milion USD ne muje.Por njeri nga ata duhete te pergjigjet edhe per
  21-janarin.Pasi ambasadori i Amerikes ne Shqiperi i ka bere nje sfide direkte ne nje studjo televizive.Per te sqaruar rolin qe ai kishte ne kete ngjarje.
  Kurse kryetari i ketij komosioni eshte pacavurja e Shqipers dhe e shoqerise sone.
  Dhe sa te jene ata ne mbrojtje te opozites e majta jeton edhe 100-vjete ne pushtet.
  Dhe nje opozite e tille ku nuk degjuame asnje argument por Noken qe thoshte se ministri paska pire ashashe ku ishte adoleshent,apo paska vjedhe kasetofon.apo se zotronte dok qe nuk i dorzonte,Nje ristan qe aty per aty genjente per shifra te reme,Duke bere nje mashtrim ideologjik,i cili eshte i denueshem me ligje.

  Popullit Shqiptare i duhet nje opozit e ndershme nje kryetar qe mose te kete qene i akuzuar per vjedhje,vrasje ,tradhti kombtare.Apo deputet te inkriminuar.Kjo qe po shohim eshte e dhimbshme per Shqiperine ,Prandaj opozita duhete te rinovohet sa me shpejte perndryshe
  do ta mare jo lumi sic e ka mare pore oqeani.

  Reply to this comment
  • inf April 12, 15:34

   Po flas vetem per dy zevendes ministrat qe paska Tahiri
   te dy jane llumi i policese se shtetit .
   Ilir Mustafaraj i ka bere shum poshtersira atij populli sidomos te burgosurve Politike ja per shembull Qaf Barin ne Revoltat e Qafes Barit Ilir Mustafaraj ish Zevendes i Ministrise se Puneve te Brendeshme te asaj koha ka bere kerrdine bashke me Edmond Cajen.
   kurse Yzeiri eshte nji servil qe se ka shokun .
   Urgjentisht Zoti Tahiri duhet ti heqi nga puna te dy ish Policet e Diktatures se Proletariatit pik
   shoku Mustarfaraj çfare te kujton Bulqiza ku i vrave te denuarit dhe i hodhe ne rruge per ti pare Mileti ti i vrave ne Bulqize ti ishe ne burgun e batres dhe i masakrove per gjithe naten te denuarit e djegjes se bimeve medicionale
   trego per Sokol Sokolin si e masakrove ti dhe Mond CAJA Trego o Komunisti i Muharrem Sakos trego o gjakpires i te burgosurve ku bashke me Kasem Kaçin ke var e turturu me mijra te burgos .
   Fare e poshter me te gjitha Qeverit hangri buk ky Mystafarja dhe Yzeiri.
   Edepsezer ikni nga Policia ju o barbare te qelbur qe keni bo nji mije e nji te zeza.
   Turp per Rilindjen e Ed Rames turpi i madh .perdoret policia nga te gjitha palet si DESTAPO .

   Reply to this comment
 7. Skeptik.... April 12, 15:54

  Ky Ndreu thjesht po hamendeson se kjo sms eshte servirur nga SH.I.SH.!!! mund te jete servirur dhe nga bashkepunetoret e Tahirit. per momentin ka rendesi permbajtja e sms dhe Tahiri qe ka genjyer haptazi dhe c,eshte me e keqja nen betim. keshtu eshte kur behen lepurushat ministra. nuk behet stani me lepuj. faj ne kete mes kane deputetet elitare te PS qe duhet te marrin situaten nen kontroll ose nje rikthim te mundshem te Fatos Nanos.

  Reply to this comment
 8. Mark uk April 12, 17:35

  Pirin Ndreu u vetplagos ne fshatin Zogaj [Shirok] Shkoder per te tregu gjoja se e plagon me dashje njerzit e policis se shtetit.Tani behet deputet qe do ishte ne burk per shontash.

  Reply to this comment
 9. Tradita April 12, 18:08

  Ky i shkreti ka mbet injortnt i kohes. Se Enverit. Po sot nuk ka nevoje te pergjohesh nga shiku ka. Nje mije menyra.je shume me i vonuar se shumica e shqiptareve o Pjerin.

  Reply to this comment
 10. Anonim April 12, 18:26

  oooooo L………e ore po turp ore turp pupupu mjre populli ke ka votuar

  Reply to this comment
 11. lexuesi. April 12, 18:27

  Thone se eshte e vertete, ne te dale te Shirokes ky Ndreu po i binte me grushta kokes dhe donte veten ta vriste,se nuk e duronte dot Salariun qe po bertiste.Ndersa qiellin po sodiste, u termb nga nje Makuk pylli, qe shpatit po zbriste, do te shkonte ne miting te duartrokiste, te degjonte Salari shpellarin qe genjente dhe shpifte.O bobo,tha me vete, jeta ketu u sos,krapi nuk bie me ne kosh,liqeni u duket salarinjve se eshte kos ,duke menduar se ne Salistan eshte me mire te vdesesh se te rrosh, nxori koburen te vriste veten dhe jepte alarmin se ky milet u marros.U pengua nga nje shkarpe, u rrezua, koburja u zbraz dhe ne vend qe te vritej u plagos. Kur u mor vesh kjo ngjarje nga salarinjte kokebosh, thane se Ndreu persegjalli duhet varros, por kjo nuk ndodhi, ai u zgjodh deputet ne kuvendin e zhelefines ku Salariu kakariset ore e çast si gjelkokosh dhe dylberet qe e rrethojne i ferkojne hallatet nga poshte.

  Reply to this comment
 12. fat man April 12, 18:35

  Beso, besen kerkoja te pabeseve shpellare qe i ke te godina e SHQUP, qenke lengaraq burrat ate qe dine ta thone ne sy, shko mer guximin takoje e thuaja ne sy per keto vjedhje qe ka bere Pjerini. Apo mos ke ndonje hall dhe nuk e duron dot, kur te hapesh bythesh, toc.

  Reply to this comment
 13. MALUKATI April 12, 20:26

  O PJERIN KUJT I ANKOHESH E KE GURIN DHE ARREN PSE NA QARRAVITESH VEPRO SA SESHTE VONE

  Reply to this comment
 14. fat man April 12, 20:47

  Mark uk pervec se i palare, me zgjebe bagetish e qe bie era perc, paske shume probleme si gjithe shpellaret e tjere, shko tek shkolla e “komisarit te drites” ne Malesine e Madhe te mesosh se si shkruhet shqipja, ore kelysh i skutave.

  Reply to this comment
 15. kel ukaj April 12, 21:38

  Sigurisht qe SHISH eshte prapa kesaj meseleje. E çfare rendesie ka? Asgje? E perse e ben SHISH? E çfare do te beje SHISH? O te shkrete sherbimet sekrete jane kot, e marrin rrogen kot, e marrin rrogen per te bere poshtersi. Kur nuk ke pune e merr edhe rroge e çfare pune do te behet, nje pune POSHTERSI! Si specialist i fushes te na e thote Z. Pjerin e çfare sherbejne sherbimet sekrete? I duhet vene çelesi e dergu me muzike popullore ke shpia Visho Ajazi. Po meqenese shqiptaret kane pare le ti mbajne SHISH e gjithe maskarenjte.
  Nje komentues permend emra ne MB qe kane kryer krime ne kohen e komunizmit, duhet te denoncojne ne organet kompetente sa nuk eshte vone. Ne fakt duhet te kishit denoncuar qe ne kohen e komunizmit, nje mik i imi polic ne kohen e Dulles per nje shpulle eshte liruar
  nga policia. Se nuk denoncon rrezikon te perndiqesh nga ligji per shpifje.

  Reply to this comment
 16. une. April 12, 22:08

  Une nuk jam vetem une,se keshtu si une ka shume,pa dituri,pa pasuri, pa pune, por une te gjitha i kam sepse kam te shtrenjtin,kreshikun e maleve,trimin mbi trima,nacional-soacialist-fashist-komunist-demokratistin Salariberibegun, qe eshte lodhur gjithe jeten shume.Kur kulloste lopen ne pyll e çonte te pinte uje ne lume,kur doli nga shpella dhe erdhi ne qytet nuk flinte gjume, sepse i dilte ne enderr babadullenveri sapo degjonte nje zhurme, sepse per te pergjerohej, e donte pa fund,kur kujtonte se nje dite do ta zevendesonte, nga goja leshonte jarge e shkume. Jam idhujtar i kreshnikut tim Salari nga Vukadoli,sepse kete vend te mbetur shkrete ne drite e nxori, ashtu siç shkruhet ne nje perralle te Andersenit,ndryshe nga tirani,babai i tij shpirteror-ideologjik,ky beri punen mbretit, ndryshe nga e gjithe bota i sherbeu vendit. Te gjitha ç’kish ky vend i zhduku, hoqi elektrikun,tha njerezve:”harxhoni dhe mos paguani!” dhe kushedi sa here u kthyem tek bishtuku,çoi gjitheçka ne kuoten zero duke thne se “çekun e bardhe” do te na vije “bumi”.Prandaj i shkaterroi, i dogji, i vodhi,arat, kopshtet, vreshtat,pemtoret, duke menduar se ne Salistanin e tij pa mbjelle asgje, vetem bollek do te korret.Salistani u be çudia e botes,njerezit dine ate qe nuk e dine,kane ate gje qe nuk e kane,brekegrisurit ndjejne se kane tere pasurine, ndjejne hatane qe kur Salariu mori kalane.Duke degjuar Salarine si genjen e ben gjithe shpifesine, si skuqet e nxihet, si vrenjtet e zgerdhihet kur vret e ben hajnine, si e nderton dyshemene mbi çatine, te gjithe bythepabreket halusinacionohen, nxjerrin dy gishtat perpjete, turren se ndjejne mrekulline.
  Shikojini me vemendje edhe komentet e mia e te tjereve si une per te kuptuar menjehere sa te vullnetshem jane ata qe shkruajne me kompetence per gjerat qe nuk i dine, duke patur ne mendje e ne shpirt idhulin e kotesise sone, Salariun!

  Reply to this comment
 17. Mark uk April 13, 07:48

  fat-man: Kurse ti shko ne turqi o race e felliqur se na qelbet Europen tash 600 vjet.

  Reply to this comment
 18. Malo April 13, 08:44

  Sms eshte nje problem shume i rendesishem se si erdhi ne komision.
  Problemi qendron se Ministri Brendshem nukmund te komunikoj ne sms per probleme madhore te detyres se tij.
  Ndersa ky deputeti Ndreu nuk me duket e hijshme, qe flet dhe perdor gjuhen e rruges para mediave.

  Reply to this comment
 19. ali April 13, 09:51

  V. Ajazi duhet te kushte ”fluturuar” qe diten e pare qe qeveria e mori pushtetin ! Po vazhduat
  me laje-lyeje nuk keni gje ne rregull ore zoterinj ! Ne pikat delikate K/ministri duhet te kete
  njerezit e vet besnike ! Ky eshte rregulli , ndryshe do te kemi dy qeveri : njera legjitime dhe
  tjetra ”undergraund” sic po ndodh tash ne Shqiperi ! Ore zoterinj , a e kuptoni se Sala nuk
  heq dore nga pushteti !? Ai ia ka ndjere lezetin pushtetit sepse pushteti i ka sjelle aq te mi-
  ra sa qe ”bariu i dhive e lopeve” nuk e kishte imagjinuar kurre ! Prandaj pa crrenjosur Beri-
  shen dhe berishizmin nuk keni gje ne vije !!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*