Kaubojsi poston kafen e parë pas aksidentit, flet për aleancën me Bashën

August 12, 2017 13:43

Kaubojsi poston kafen e parë pas aksidentit, flet për aleancën me Bashën

Pas aksidentit të rëndë me makinë, deputeti Eduard Ndocaj, etiketuar edhe si kaubojsi, ka ndarë me miqtë e tij kafen e parë që ka pirë pasi ka marrë veten nga tronditja që pësoi.

Me nje shenim ne faqen e tij ne FB, Ndocaj kerkon te bejne nje pakt politik, duke specifikuar aleatet e Lulzim Bashes dhe duke numeruar tre emrat qe jane thjesht deputete te PD, por jo me aleatet e kryedemokratit.

Postimi i Ndocajt

Miq kjo eshte kafja e pare pas askidentit!
Paska nje shije fantastike sikur te mos kishe pi asnjehere.

Te bejme pak politik:
Aleatet e Lul Bashes mund te jemi:
1. Une
2. Vasili
3. Duka.

Nardi
Mehdiu
Dashi

Nuk jane me aleate te Bashes, por deputet te PD!

August 12, 2017 13:43
Komento

4 Komente

 1. BABAGHYSHI August 12, 20:44

  Kjo figure , me kujton nje barcolete , kur …. Diku , nje burre dhe nje grua shkonin anes nje lumi . Burri i thote , qe , si nuk iu ndodh nje sopate , te krasiste nja dy peme anes rruges . Gruaja e habitur , “sqaron” se krasitja behet me gershere , jo me sopate ! Pa u merzitur , iu shoqi i shpejgon serisht se krasitja behet me kosore , ose sepate , por jo me gershere . Gruaja ngulte kembe, dhe nuk levizte nga mendimi i saj , gje qe vazhdoi … , sa qe burri humbi durimin dhe e kercenon prere , qe ne se nuk pranon krasitjen me sepate , do ta hidhte ne lume . Edhe pse ai e hodhi ne lume , ne nje vend te thelle , gruaja , e zhytur , sa i dukej vetem dora e ngritur dhe dy gishterinjte , qe leviznin ne formen e geresheres !
  Figura e ketij deputeti , tregon se sa poshte ka rene parlamenti dhe pergjithesisht polityikanet tane , duke u kthyer ne qesharake dhe lende e pare per humor , edhe pse te tille , si ky , Mark Ndoka , Flamur Noka , djali i karikatures Fari Balliu e nje tufe me idjote , qe e perdhosin ate institucion aq te larte te Shqiperise !

  Reply to this comment
 2. demo August 13, 02:47

  Na kane ikur shume humoriste nga kjo bote.Nuk i kemi me Skender Sallakun,Met Begen,Vasillaqin,Aleko Prodanin..Iken pa u bere deputete..Po te ikje edhe ti o Eduard,kush e duronte Agron Llaken me fustan!!!!

  Reply to this comment
 3. demo August 13, 12:55

  Postoje dhe ngushellimin tim per deputetin e shpetuar,sapo u mbushen 24 ore.

  Reply to this comment
 4. Ben August 13, 21:14

  “Ju ftoj te mbani nje mmmut heshtje ” per kete deputet muti , qe flet vetem moot, sepse edhe trurin e ka gjith moot !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*