Deputeti paralajmëron Berishën: Do jesh subjekt hetimi tek “Tahiri”

March 19, 2018 15:21

Deputeti paralajmëron Berishën: Do jesh subjekt hetimi tek “Tahiri”

Deputeti socialist, Pjerin Ndreu, ka paralajmëruar ish-kreun e PD Sali Berisha se do të jetë edhe ai subjekt hetimi në Komisionin Parlamentar ‘Tahiri’.

Në studion e Report Tv, Ndreu zbuloi detaje nga ky komision, i cili është kërkuar nga opozita dhe u mblodh për herë të parë ditën e sotme, duke thënë se në fokus të tij do të jetë fenomeni i kanabisit.

Sipas tij, mazhoranca ka pranuar që komisioni të përfshijë dhe çështjen ‘Tahiri’, por thelbi i tij do të jetë më i gjerë, duke marrë me themele fenomenin e kanabisit, që në nisje të tij.

Deputeti i PS solli në vëmendje ish-kryeministrin Berisha, kur tha se ai vendosi politikisht të mos ndërhyhej në asnjë rrënjë kanabisi në Lazarat.

Ne do ta marrim fenomenin që kur ka lindur, edhe rastet kur janë implikuar zyrtarë të policisë. Do hetojmë fenomenin, që ka një datë kur fillon, kur shfaqet. Mazhoranca ka pranuar të përfshihet dhe te çështja Tahiri, por në qëndrime të ndryshme të këtij fenomeni edhe ne kemi të drejtë të evidentojmë kushtet dhe rrethanat që kryeministri i asaj kohe ka vendosur politikisht të mos ndërhyhet qoftë dhe në një rrënjë kanabis. Do të hedhim dritë edhe mbi këto fenomene”, deklaroi Ndreu.

o.j/dita

March 19, 2018 15:21
Komento

6 Komente

 1. Huri i shtetit i Arvi ziut March 19, 16:14

  Nuk e kuptoj kete semundje ngjitese te shtypit shqiptar qe vendosin para fjalen “”””””””ish kryeministri””””””””” para salikriminelit????

  Per te qene me realiste ose vendosni korrekt …..deputeti Berisha…..ose thoni ish sekretari i PPSH i Mjeksise….ose ish kryeminstri vrases i 21 janarit dhe gerdecit …end more

  ju ..jefsha ish kryministrin vrases
  ju .ursha burin e shtetet te arviziut dhe
  mikin e shtepise te damir fazllicit…

  o pjerinnnnnnnn

  sa krime ka bere berisha nuk kane bere gjithe tradhetaret dhe kriminelet ne shqiperi qe pas shpalljes pamvaresise….

  o lepujt e PS !

  Sali krimineli e tha troc:

  UNE KAM LEJUAR TE KANABIZOHET SHQIPERIA….

  .dhe ju merreni me kilogramet e Tahirit dhe nuk ja u mban ..uma per tonelatet e krimve te salimonstres

  TURP..HARRAM VOTA E POPULLIT

  ju ka zene semundja e taulantpallezimit te librazhdit

  Reply to this comment
  • Arben March 19, 19:40

   Saliu mun ta kete lejuar, por rekordi historik i

   hashashit ne Shqiperi, u vendos ne sezonin

   2015-2016

   Reply to this comment
   • XEN DIGJITALI March 19, 20:06

    Arben ( XEN)

    CFARE THOTE IZET HAXHIA:

    Tregoj vetëm një rast që vitin 1997, në muajin Janar e kujtoj edhe datën, në 28 janar, te stadiumi Qemal Stafa ka marrë nga një trafikant droge rreth 30 milionë lireta. I ka thënë që më duhen për një ndërtesën e dajës së tij, që po ndërtonte te Blloku. Atë e njihja, e kisha edhe mik edhe pse nuk e dija në atë kohë që merrej me trafik droge. Emri nuk ka shumë rëndësi sot, po të doni edhe e them. Dua të them se që në atë kohë Shkëlzeni ka pasur qejf lekun. Edhe disa herë ka transportuar nëpërmjet makinës që përdonte familja, edhe heroinë. Dhe aty ka marr shuma parash

    XENI DUHET TE ISHTE NE BIRUCE

    Reply to this comment
 2. rudi March 20, 06:24

  o “ARBEN” kur thua mund te kete lejuar lazaratin nxjer bythen ne diell qe je salesh dhe jo se thua nje te vertete ndaj kot komenti vete sala ka then qe nje vendim politik qe shpalli republiken autonome lazaratese ti ala ke ura mund po se u derdh gjak atje nuk thua por mund se po denohe hjenat e lazaratit ti thua mund pra e verteton qe mbron salen me nje mal me krime se je i perlyer mund

  Reply to this comment
 3. komision per te xhvatur me shume pare March 20, 08:44

  Keta te komisionit,vendimin e pare qe ben ishte qe do vazhdojme 6 muaj si komision:arsyeja?qe te bejne me shume leka per vete se nuk i plas as per tahirin as per kryekriminelin saleh.
  Cfare do ti hetosh kryekriminelit komunist sali.kur ai vete e ka pranuar qe e ka lejuar lazaratin,kur ai vete ka deklaruar boterisht se ai ka furnizuar milloshevicin me nafte,kur ai deklaron se ka vrare ne 21 janar,kam vendosur snajpera dhe po te mos terhiqnin kembezen ata do ta beja une ,kur ai ka kercenuar qe dilni edhe nje here ne proteste se do ua bej fytyren me te zeze se kepuca……..
  cfare fuqije keni ju si komision,kur nuk vepron prokuroria per keta kriminel qe bejne thirrje per lufte,per vellavrasje,per urrejtej,per te mbrojtur hajdutet…..

  Reply to this comment
 4. alphade March 20, 10:45

  Keni mbi 27 vjet qe flitet per ndeshkimin e Berishes si hajn, vraeses,mafioz,etj. etj. dhe cuditerisht vetem bla-
  bla-bla kurregje tjeter. Lidhur me kete vlen te shkruaj
  ketu nje tregim shume sinjifikativ qe i pershtatet mjaft
  me ceshtjen qe shtron sot cdo shqiptar: C’po behet me
  Monstren e Vicidolit ???
  – Ne kryeqytetin e Uruguajt, Montevideo, ne vitet 60-70
  ekzistonte nje organizate guerrile qe quhej “Tupac Ama-
  ru” , e frymezuar nga guevarizmi. Nje gjeneral uruguajan
  ishte ngarkuar nga shteti te ndiqte dhe te asgjesonte ane-
  taret e kesaj organizate terroriste.Duke qene e kercenuar
  shume nga sukseset qe po arrinte ky gjeneral ne likuidi-
  min e ” Tupac Amarus” ,keta te fundit vendosen ta vrasin
  gjeneralin dhe pergatiten planet per te arritur qellimin.
  Gjenerali vazhdimisht shkonte dhe qethesh e rruhesh te
  nje berber ne Montrvideo. Anetaret e kesaj organizate te-
  rroriste arrijne te fusin ne rrjete dhe ta komprometojne
  berberin. Erdhi dita kur gjenerali shkoi per t’u rruar te ber-
  beri. Si gjithemone gjenerali hoqi pallton,po ashtu edhe
  koburen dhe i vari ne vendin e caktuar si zakonisht. U ul
  ne kolltukun e berberi dhe me dashamiresi hodhi disa ba-
  tuta per te krijuar ambient dhe nderkaq berberi filloi t’a beje me shkume fytyren e gjeneralit duke menduar ne cdo cast se si do t’i priste qafen me brisk gjeneralit. Monologu i brendeshem eshte teper rrenqethes. Pasi e
  i ka dhene briskun e pare e shkumon per se dyti. Kete ra-
  dhe po mendonte berberi do ja pres qafen me briskun e
  rrojes dhe vazhdonte monologu….. Ne fund mbaron se
  rruari gjeneralin dhe i thote: “Me shendet,zoti gjeneral” !
  Gjenerali u ngrit avash- avash,veshi pallton, nxorri kobu-
  ren nga kellefi dhe iu drejtua berberit me keto fjale: “Ju
  sot kishit vendosur te me vrisnit mua por me qe ju nuk me vrate mua atehere po ju vras une juve” dhe i zbrazi te
  gjithe karrikatoren e revolverit ne trupin e berberit. Dhe
  qete- qete doli jasht per te shkuar ne detyre duke mend-
  duar se i kishte qeruar hesapet me berberin. Te pranish-
  mit qe u gjenden ne ate skene e moren berberin dhe e
  derguan urgjentisht ne spital. Mrekullia ndodhi qe me gji-
  ato plumba qe hengri berberi,shpetoi. Dhe ky berber me
  doren e vet shkroi tregimin: ” VETEM SHKUME”!, nje tre-
  gim teper domethenes per qeveritaret shqiptar qe kane
  27 vjet. “Vetem Shkume” ?! Si nuk u denua bre burre si-
  kur nje pushtetar, si nuk po denohet monstra e Vicidolit
  qe pergjate 27 vjeteve,ka vrare,ka prere,i ka bere gjemen
  popullit shqiptar dhe s’ndodh asgje, ” Vetem Shkume”,
  shkume,shkume,…….! Vetem ne Shqiperi nuk ndeshko-
  hen pushtetaret kriminele,hajna,mafioze…..!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*