Deputeti turk akuzon Erdogan se orkestroi grushtin e shtetit

July 16, 2016 11:22

Deputeti turk akuzon Erdogan se orkestroi grushtin e shtetit

A ishte grushti i shtetit një regji e luajtur nga Erdogan? Akuza vjen nga njëri prej parlamentarëve më të vjetër të Ankarasë, ish-Sekretari i Partisë Republikane dhe personazh shumë i njohur në politikën turke.

Deniz Baykal, ka deklaruar duke ngritur një sërë pyetjesh se si është e mundur që një puc i mirëorganizuar të mund të dështonte në aq pak orë si asgjë të mos ishte? Ose më mirë, sikur të ishte fiks një blof? Përmes një postimi në Twitter ai ka lëshuar një akuzë shumë të rëndë ndaj presidentit Erdogan, përcjell Panorama.

Ai e akuzon të parin e shtetit turk se ishte ai regjisori i asaj që ndodhi mbrëmë, me qëllim që të realizonte reformën kushtetuese për të rritur kompetencën e tij dhe për të pasur fuqi ekzekutive.

July 16, 2016 11:22
Komento

1 Koment

  1. nuk ka tym pa zjarr July 16, 15:36

    Qe mbreme ne gazeten tuaj isha i vetmi qe thashe eshte e stisur..
    Nje vend qe eshte anetar i natos, nuk mund te kete grusht shteti nga ushtri e natos.
    Asnje qeverri nuk do ta njihte. Loja eshte qe te kudizohen te drejtat e njeriut e te filloj sulmi kunder kurdve. Loja nuk eshte kunder gulen poe kurdeve. Politika eshte ajzberg

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?