Deputetja e marrosur pas këshilltarit të Ramës: Të du fort çun king!

March 8, 2016 11:49

Deputetja e marrosur pas këshilltarit të Ramës: Të du fort çun king!

Një ditëlindje jo si të tjerat është ajo për Artan Shkrelin, ku ndër urimet, më specialja ka qënë ajo e bashkëshortes së tij, e cila e cilëson edhe si një çun king.

Deputetja Ledi Shamku ka zgjedhur një mënyrë shumë origjinale për të kujtuar ditën e lindjes së bashkëshortit të saj, ku me gjuhë të shkujdesur ajo përcjell shumë emocione.

Shtator 1991. Pikërisht koha kur të njoha. Në foto pas teje zgjodhe të kishe “L’Esprit Nouveau”-shqip: “Mendësia e Re”.   Dhe të përket vërtet kjo frazë, ty, çunit me mendësinë më të re që kam hasë ndonjëherë.   Kanë kalu 25 vjet nga kjo foto. Je prapë çuni me mendësinë e re, aq sa shpesh të them: Tan, ti jeton për “nesër”.   Kjo mendësia jote përherë e re mesa duket nuk po më le as mua “të vjetrohem”.  Urimin për datëlindje po ta bëj në t’folmen time, siç kanë uru katragjyshat e mi gjithë ata që i kanë dasht fort: TI M’U BOFSH SA HUTA E BARDHË! Të du fort çun king!”, përmbyll urimin Shamku.

March 8, 2016 11:49
Komento

10 Komente

 1. xhaja March 8, 12:13

  Origjinale dhe bukur> Bravo Ledi. Xhaja

  Reply to this comment
  • bill right March 8, 22:41

   keta jane te dy toca…kjo mundesisht te boj foto gjysem nudo(here here i shoqi i gerthet po gjaku…) e te shaje gjuhen shqipe…
   Ky me gjasme ide restaurimi qe na piu gjakun me fasdat e Rames….Cift provincial me komplekse..

   Reply to this comment
 2. dsa March 8, 12:44

  Jane vertet nje cift ‘aventurier’…

  Shohin te dy bashke shume larg,matane grumbujve te ‘plehrave’…

  Shumeve u duken jadshtetokesore…se jane vertet ndryshe nga ne rutinoret e perditshmerise…pa neser…ka zoti…

  Te pacim te gjithe o Tan…!!!

  Reply to this comment
  • gero March 8, 22:55

   E neveritshme kjo gru,i neveritshem ti.
   Te neveritshem aq sa c mund te jete fallsiteti, hipokrizia ,snobizmi dhe bythelepirja

   Reply to this comment
 3. Demi March 8, 16:18

  Kjo moda e re e urimeve, qe po ta them ty, pa ta marri vesh gjithe dynjaja, se sa bukur te uroj une ty, o burri im, o i shtrenjti im etj etj etj.
  Por edhe urimi do pak intimitet, nese eshte nje çift njerezish qe dashurohen…Kane ca gjera qe i kane te shtrenjta dhe vetem per vete..
  Ndersa nje çift njerezish qe bejne kot sikur….ka nevoje per kete show off -in e kesaj tipes emocionale qe mendon se thote gjera te bukura…
  Pale gjuha e katragjyshave nje beter me vete….

  Reply to this comment
  • Arturi March 8, 17:04

   Shume i sakte, komenti juaj!
   Nuk i kuptoj njerezit, te cilet mezi ç’presin te bejne “show” me ndjenjat, trupin, mendimet e tyre, edhe ne raste intime. Siç duket, vertete kane nevoje te mbushin boshllekun e tyre te brendshem.
   Bota po shkon per lesh! 🙁

   Reply to this comment
 4. ble-ta March 8, 16:25

  Keshilltari i BETONIZIMEVE qe frymezohet nga shkencetarja e gjuhes shqipe, qe shyqyr qe nuk kishin me shume force se do e kishin dhene me koncension Gjuhen Standarte Shqipe dhe do kaverdiseshim me gegenishten ledishamkiane. Orientim udbashian.
  Ju verteT qe jetoni per neser se i keni mbushur thaset plot, ndersa shqiptaret e shkrete nuk jetojne dot as per sot SE I FUKARALLOSI POLITIKA HORRE 25 VJECARE.

  Reply to this comment
 5. rajubi March 8, 17:50

  Kur u ne dhe Shamku. Deputete mos ngelte njeri ne note. Rajubi

  Reply to this comment
 6. info analitike March 8, 18:23

  Keta te dy po i mbyt budallalleku i nje snobizmi pa kufi. Produkte tipike albanistani.

  Reply to this comment
 7. petrika March 8, 22:29

  fotografia nuk eshte e burrit te Ledi Shamkut,fotografia e shfaqur ne kete artikull, eshte e burrit te nje gruaje nga Korca

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*