Deputetja shikon diçka të gjatë dhe mendja i shkon për keq

April 27, 2016 11:52

Deputetja shikon diçka të gjatë dhe mendja i shkon për keq

Deputetja Arbjola Halimi është përfshirë në debatin për projektin e stadiumit kombëtar ‘Qemal Stafa’, ku është parashikuar një kullë.

Duke qëndruar në vijën e partisë së saj të pozicionuar kundër kullës në stadiumin e ri, Halimi në analizën e saj thotë se kulla është ideuar në formë penisi, madje duke kritikuar edhe Ramën.

Çdo psikoanalist nuk do ta kishte aspak të vështirë të përcaktonte se çfarë simbolizon ajo gjeja si shtyllë e gjatë në projektin e stadiumit. Sipas psikoanalizës njerëzit tentojne të ngrenë në kult dhe të përdorin simbole të atyre gjërave apo objekteve që duan e preferojnë më shumë. Ky nuk është banalitet por shkencë. Clinical Psychology”, – shkruan deputetja e PD në Facebook.

arbjola

 

April 27, 2016 11:52
Komento

9 Komente

 1. peoples April 27, 12:16

  Kjo shemtire e ka mendjen tek i gjati dhe cdo gje e gjate i duket manall…

  Reply to this comment
 2. Haaaaa April 27, 12:20

  Shume sakte e ka kjo deputetja e PD-se:
  -Kjo vete cdo gje te gjate e perfytyron sikur te jete …penis,prandaj nuk ka asgje te re ketu!
  Secili mendon ate qe ka ne mendjen e vet!
  Bile,sipas llogjikes se kesaj anonimeje i bie qe te gjithe meshkujt ne kembe i duken penis komplet!
  Po preshi,kastraveci,banania,kungulli,qepa e njo,e,hudhra etj qe kane ate forme a mos duhet te mos prodhohen me, apo t’i quajme te gjithe penise????
  Me keta deputete qe i zgjedh dora e ngrohte e partise,doemos qe llogjiken e penisit do kene!
  Po per “PJESHKET” e Berishes,pse nuk dha ndonje spjegim kjo deputete???

  Reply to this comment
 3. corape kuqi April 27, 12:31

  Pajtohem me kete. Kryepalla aty e ka mendjen te penisat e vrimat

  Reply to this comment
 4. Qelbesira e Vicidolit April 27, 12:37

  Si duket i pelqen te shkretes.Provoje njehere me Ramen,pa i treguar atij qelbesires qe ke ne parti se behet xheloz….. edhe kjo eshte filozofike?pyet ndonje filozof aty se ta shpjegon mire.ah moj tru pule….mjere shqipetaret ke cojne ne parlent

  Reply to this comment
 5. Arben April 27, 13:44

  PERTEJ HUMORIT, STADIUM DUHEJ NDERTUAR NE NJE FUSHE TE RE, DIKU JASHTE TIRANES,

  NUK ESHTE SE PO RIKONSTRUKTOHET STADIUMI QEMAL STAFA, POR FAKTIKISHT PO NDERTOHET I RI DHE AI PO PRISHET.

  STADIUMET E MEDHENJ DUHEN NDERTUAR JASHTE QYTETIT, KESHTU E DO LLOGJIKA, HIDHEN GJITHE ATO PARA NE NJE PROJEKT QE NUK ESHTE I MIRE.

  HAPESIRA E STADIUMIT Q.STAFA, ESHTE KONCEPTUAR PER NJE STADIUM ME KAPACITET DERI TEK 20,000 TIFOZA, MENDOJENI SE NDESHJET E FUTBOLLIT BEN VAKI KANE EDHE RREMUJE, CFARE DO TE BEHET NE TIRANE.

  ANA TJETER POZITIVE ESHTE SE NE RASTIN E NDERTIMIT TE STADIUMIT TE RI DIKU JASHTE TIRANES, NE DO TE KEMI 2 STADIUME, 1 Q.STAFA DHE I RIU QE DO TE NDERTOHET.

  Reply to this comment
 6. Shahisti April 27, 13:51

  Degjoni pak o njerez, ju mund te talleni sa te doni me keto qe thote kjo deputetja, sidomos meqe eshte e PDse e prandaj cdo gje qe thote duhet te merret me te tallur, po kujdes ajo nuk e ka fare gabim. Sa per preshet, qepet e hudhrat qe thote nje i mencem ketu lart, ato nuk i ndryshojme dot se ashtu i ka bere natyra, por sa per gjerat qe i ndertojme vete eshte fakt qe shpesh here ato qe kemi ne mendje i shprehim ne nje menyre a tjeter. Per Edvin Kristaq Ramen, edhe pa kullen e gjate, dihet qe mendjen e ka tek palla. Kush ka pare nje ekspozite i thencin te zoterise ne Galerine e Arteve ne fillim te vitete 90 duhet te kujtoje qe 80% e puneve te paraqitura ishin te mbushura me organin mashkullor te te gjitha formave dhe permasave ashtu sic i imagjinonte nga prapa “artisti” i madh, prandaj lereni rehat kete te te gjoren se nuk e ka gabim. Po vazhdoi edhe ca ne pushtet ky Kryepalla, jo vetem parlamenti qe eshte i mbushur me penise qe tashti, po edhe Shqiperia ne vend te Kanabisit do te mbillet gjithandej me peniser.

  Reply to this comment
 7. ler April 27, 20:58

  kjo zonja duket qe eshte seksologe,Ju te pd jeni te betuar qe ne shqiperi te kete rogres.Perse nuk i ndertuat ju stadjumet o kar…t e PD.

  Reply to this comment
 8. Z/K April 28, 00:49

  Cfare po i mungojne deputeteve.E vetmja gje asht qe nuk blihet po fitohet me sy,fjale te bukura dhe fap e fup ia garnaton vetvetes nji te gjate qe po thoka deputaja edhe emnin po e ka penis.Ty edhe kur te vdesesh gurte e vorrit tu befshin hallat.

  Reply to this comment
 9. Agimi April 28, 01:57

  Te vjen keq qe komentuesit me se shumti komentojne mbi baza partiake, sipas oreksit te liderve te tyre dhe jo duke u bazuar tek te vertetat. Ky vetem stadium nuk eshte,,,Nje pallat qe mund te behet edhe 2 apo kater, etj…Stadiumi actual mund te rikonstruktohej me shume pak fonde,, dhe te behej nje I ri ne periferi. Rilindjes I eshte bere mendja,beton,kulla dhe para,,Te vjen keq per njerezit qe I mbajne iso,,,keshtu vecse ndihmojne ne shkaterrimin e rradhes qe I behet Shqiperise,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*