Deputetja përgënjeshtroi Bild-in, Basha: Është pjesë e “Dosjes 184”

May 15, 2019 20:04

Deputetja përgënjeshtroi Bild-in, Basha: Është pjesë e “Dosjes 184”

Pas publikimit që bëri gazeta gjermane “BILD” me shkrimin “Gangsterët në pushtet” i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i kryetares së PS për Tiranën Blerina Gjylahmeti.

Kjo e fundi hodhi poshtë akuzat e gazetës gjermane.

Ndërkohë, këtë të mërkurë, gazetarët pyetën në konferencën e sotme për mediat kryedemokratin Lulzim Basha, për këto replika.

Kreu i PD e përfshiu emrin e saj në “Dosjen 184”, ku flitet se ka përgjime për blerje votash në disa qarqe të vendit, si Durrësi, Dibra etj, nën urdhrat e ish-ministrave dhe ligjvënësve.

Zonja Gjylameti  do të ishte bashkë me zonjën Spiropali mes të pandehurve të tjerë. Sepse Gjylameti është pjesë e Dosjes 184. Përtej të shkretës Gjylameti që e nxjerrin të sulmojë gazetën më të madhe të Europës, s’ka të vërtetë më të madhe se Edi Rama është kapur duke blerë vota në zgjedhje dhe që këtë Parlament e ka diktuar krimi”, tha Basha.

 

b.b/dita

May 15, 2019 20:04
Komento

11 Komente

 1. TURPI I FAMILJES, FISIT May 15, 20:29

  Mortja tu haj o rilindas,SOCIALIST QE SJU VE NJERI NE HESAP
  Hap gazetaT, portalet dosje krim, vjedhje, droge, mortja me e madhe eshte edi rama, po su ngop ka qe ne 1998 ne pushtet miljona .
  Gjynah per te , nga nje qytetar me familje te respektuar ne hajdut ordiner. po ka nene, grua , vella, femije ky njeri???
  Ky person turperoj fisnikrin vlonjate , trimerin, shtetformusin ismail qemali.
  I dalcin nga hundet te gjitha – qe eshte I kapur shiko listen e kanidateve per bashkite= kriminel , hajdut. athere dhe ai kryeshoku I hajduteve.
  VETEM NJE GJE O POPULL TE PINE GJAKUN , MOS DILNI NE VOTIME.
  TURP PER MBIEMRIN RAMA, TURP PER MBIEMRIN KOLEKA

  Reply to this comment
  • Epiriiiiii May 15, 20:39

   Oo te Psguash Miliona Euro 1 Drejtor Gazete dhe e ben 1 Shkrim plot Hipoteza por pa Fakte, ndaj efhe €Urot dhe $Dollaret qarkullojne nga Skocia Belize Ishujt Kajman ne Shuma te Medha Me Emer dhe Firme te Bashes&PD per Gazetare e ndonje Deputet Europian dhe Senator Amerikan. Rames mir ja bejne. Premtoi te fuste Hajdutet dhe Kriminelet brenda dhe se mbajti fjalen. Te duroi keta krye Hajdut dhe Vrases te Deklaruar

   Reply to this comment
  • Glaukias May 15, 21:25

   “Der Präsident und die Drogengerüchte
   Und Rama selbst? Der Präsident wird regelmäßig selbst mit Drogen in Verbindung gebracht. So wirft ihm die Opposition vor, mit Drogengeld Wählerstimmen gekauft zu haben. Ein Mitschnitt eines Telefonates soll dies belegen.” Bild.de
   Një pjesë nga shkrimi i gazetës gjermane, as se cfarë është Rama nuk e dinë, i drejtohen si president. Gazetari i gazetës ka si burime kryesore Ylli Manjanin dhe Basir Collakun ??? Mjafton kaq që të kuptohen arsyet dhe vërtetësia e shkrimit…

   Reply to this comment
  • Zagali May 16, 00:03

   Ti turp i familjes fisit,sa je paguar te shkruash e te shash Edi Ramen.Ato qe thua zotrote per Edi Ramen nuk jane te evrteta.Thuaj sa te duash shpifje por nuk t’i beson njeri.Ti mund t’ja besh qejfin vehetes dhe t’i gezosh ato para qe te jep Berisha apo Basha ose Moniçka.Edi Rames nuk i beni dot asgje.Ai do jete kryeminister edhe tre dekada.

   Reply to this comment
 2. Pirdh pirdh se lirohesh May 15, 20:45

  Ehe Basha e thote…

  Reply to this comment
 3. Vatra May 15, 21:27

  BILD po e shkunde pikon gjak thonë lexusit e bild gazetë 0.90 cent ka vlerë vetë kjo tregon se veq senzacionit dhe rregullisht foto porno tjetër asgjë serioze

  Reply to this comment
 4. na mbyten injorantet turcelinj May 15, 21:54

  Keta mohojne cdo fjale qe thone ambasadoret dhe politikane te ndryshem te huaj dhe besojne ose i referohen nje gazete qe flet me gojen e ndyre te yllit shuar dhe nje turkoshaku collaku.
  Keta po i tregojne vendin imperializmave te ndryshem dhe i referohen nje gazete qe po ta paguash mer pare me shume nga Trumpi per nje foto

  Reply to this comment
 5. MH May 15, 23:35

  Pergenjeshtrimi asht faza e pare e goditjes.
  Te dyhet ty z.deputete ta hedhesh ne gjyqin e Strasburgut Gazeten Bild dhe pike.
  Krimi dhe shpifja zgjidhen jo nepermjet sensacionit te shtypit por nepermjet gjyqit.
  Mesoni dhe kuptonin domethanien shtet qe drejtohet nga institucionet e pavaruna.

  Reply to this comment
 6. forca Gjyle, jepi Gjyle May 16, 08:24

  E paska pergenjeshtru BILD shoqe Gjylja e Metit! Ketu ne gazeten Dita eshte shkruar per Gjylen se si ka mbushur faqe te tera plagjature per te dhenat e veta. Nje kokerr injorantje. Pse nuk del vete Rama ta pergenjeshtroje BILD, ta quaj kazan si quan mediat ketu, por nuk ja mban torrovicka.

  Reply to this comment
 7. met bathorja May 16, 12:58

  Po plagjiaturen tende qe duhej te kishe dhene doreheqje ,kush e ka financuar. Si nuk ke turp e shet deklarata ti,me injorantjae e PS. Turp,turp o pasyalle.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*