Video: Deputetja Hajdari përuron sesionin e ri… të gafave

September 3, 2019 00:03

Video: Deputetja Hajdari përuron sesionin e ri… të gafave

As këtë sesion të ri parlamentar, deputetes Rudina Hajdari nuk i kanë ikur emocionet.

Ndërsa ishte duke bërë premtime për shqiptarët, dhe njoftoi se ajo së bashku me grupin e saj parlamentar do të nisin takimet “qytet më qytet me banorët”, Hajdari ka bërë një lapsus që i ka ndryshuar rrjedhën logjike të fjalimit.

“Ne do vijojmë që të përçajmë të gjithë Shqipërinë” – tha deputetja.

e.ll./dita

September 3, 2019 00:03
Komento

33 Komente

 1. Operacioni Zjarri September 3, 00:09

  Po ça merreni me kete debilen mor aman. Lereni ne budallallekun dhe delirin e vet

  Reply to this comment
 2. Komentuesi September 3, 00:15

  Eshte vajze e mire,e çilter Rudina,por ama bene gafa dhe nuk ka ate menyren e te folurit qe duhet,ashtu si me shkolle amerikane qe ka.Ndoshta nga mungesa e pervojes si deputete.

  Reply to this comment
  • intelektuali September 3, 07:40

   Nje fjale e urte thote:

   QE TE THEM SE KUSH TI JE,
   ME TREGO SE C’PRINDER KE!

   Reply to this comment
   • NY. September 3, 09:18

    Nje fjale tjeter e urte popullore thote:
    – Nga ferra del trandafili.
    I jati i Albert Einstein(ainshtainit)
    ishte kepucar,
    Intelektuali,you should know better,don’t judge a book by its cover,eshte universale ne gjithe boten anglo saksone : Mos e gjyko librin nga kopertina !

    Reply to this comment
    • intelektuali September 3, 11:08

     NY:

     Nje fjale tjeter e urte popullore thote:

     ME TREGO CFARE DIPLLOME KE
     QE TE THEM SA I MENCUR JE!

     Reply to this comment
     • NY. September 3, 12:20

      Prap gabim intelektuali,Bill Gates pa dipllome, po ashtu Steve Jobs.
      Bill Gates;Ne nje fjalim ne Harvard university i vuri ne dukje studenteve (me humor) se ishte ngelesi me i sukseshem ne bote.
      Jobs tha: ne qofte se nuk do kisha ngelur Mac.nuk do ishte ky qe eshte sot(Jobs said: “If I had never dropped in on that single calligraphy course in college, the Mac would have never had multiple typefaces or proportionally spaced fonts.”)

    • Breti September 3, 14:38

     Kete do ta kesh nga ndonje bisede kafenesh.
     I jati i Ajnshtajnit ishte pronar i nje ndermarrjeje elektrike (jo shume i suksesshem).

     Reply to this comment
     • NY. September 3, 17:52

      What’s the difference,wasn’t a genius !

   • anticensurë25642654 September 3, 18:04

    plotësisht të drejtë sapunbytha!!
    fakt je ti!!
    mut e kaluar muti!!
    bir bushtre dhe ndonjë qëni!!
    që kjo nuk e ka vëndin në parlament e pamë që ditën e parë!!ajo u vu si janë vënë tërë thaçkat e ramës!!thjesht për shou!!salës i doli doret,ramës akoma!!

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 September 4, 12:47

    plotësisht të drejtë sapunbytha!!
    fakt je ti!!
    mut e kaluar muti!!
    bir bushtre dhe ndonjë qëni!!
    që kjo nuk e ka vëndin në parlament e pamë që ditën e parë!!ajo u vu si janë vënë tërë thaçkat e ramës!!thjesht për shou!!salës i doli doret,ramës akoma!!
    Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

    « Back

    Reply to this comment
 3. NY. September 3, 00:36

  Ta degjone mire mafjozet c’do te thote forca e Amerikes,
  nje cuprline do t’ja u fusi dy kembet ne nje kepuce,merunu sa te doni ju pastaj me artikulimin
  Do bejne kakrdhia do bejne edhe pak kohe u ka ngelur,
  do ikin te gjithe me radhe si capi ke kasapi

  Reply to this comment
  • Aladini me Eskorte September 3, 00:51

   e lesh lesh
   po i kane varur shpresat amerikanet tek nje debile si kjo vaj halli ne dhe amerikanve bashke
   pse pak te rinj qe dine se paku te artikulohen ka?
   cfare jane keto budallqlliqe keshtu
   eshte turp per nivelin e kuvendit
   kjo do ti luftoj horrat e korrupsionit aty, qe nuk lidh dot dy llafe?

   Reply to this comment
   • NY. September 3, 03:14

    Po po ashtu duken si “debila” Allbanezi i mat vlerat me kutin e tije,k/ministrin e kemi te zotin se eshte “bir kurve”presidentit s’ja hedh njeri se eshte “bir kurve” Sa me “bir kurve” aq me i kualifikuar je ,sa me batakci aq me i afte quhesh ne shqiperi,Bota i mat nga kualifikimi dhe edukimi “debilat” qe bejne punen sic duhet

    Reply to this comment
    • Aladini me Eskorte September 3, 12:49

     Po jo mor zoteri
     Nuk ka nevoj te jesh “bir kurve” per te ditur shqipen mire dhe per te kontrolluar emocionet e tua.
     Per Ameriken qe permend ti pershembull, ky standard eshte i papranueshem.
     Nejse, ne katund jemi, po ideja eshte qe jepet pershtypja sikur ky stan kete bulmet ka: ose bira kurve, ose gagaçe te paformuara si kjo.
     Po nuk eshte ashtu. Ka “n mes” plot.

     Reply to this comment
     • Kokpalari 21 janarit September 3, 12:51

      Aladin kot replikon me njerez we mendojne se Shqiperia kaq meriton.

      Dhe qe duhet te humbas vite te tjera me eksperimente te tilla hajdaresh.

      Kjo vajza eshte e mire fort bre se edhe genet ashtu i ka

      E zgjuar si babai
      E ndershme si e ëma

     • NY. September 3, 13:49

      Pse ore doni te gjeni nje cen per ta nenvlersuar tjetrin.Ore, Makroni eshte gagac dhe eshte presidenti Frances
      Ajo beri nje gafe por ne esence tha nje te vertete te madhe ne mes te parlamentit ; Gjithe lidershipi Shqipetar duhet shkarkuar se nuk I sherben vendit.Per mua,me duket se kjo ka rendesi,jo e lagu se lagu.Percjellja e mesazhit ! Jam shume dakort ka plot te te tjere, shpresoj te gjithe bashke te sjellin ndryshimin

  • Ludoviku September 3, 20:41

   Kur ndogjoj kete diskutim te kesaj zonje ,une ve ne dyshim largimin nga kjo jete e te ndjerit AH dhe mendoj qe ai i pergatit asaj keto fjalime pasi e kishte dhunti te folurin Rapa Dapa!Edhe kjo keshtu flet rapadapa!N.q.se Shqiperia ngel ne doren e mendjen e kesaj u shofte e gjitha or NY qe me siguri do jesh ne nje nivel me te pa bene krahasime me BG apo me SJ!Sa per futjen ne nje kepuce nga ata qe ti permnd ,kjo eshte e vertete por me nje ndryshim se mbase idea ka qene e tille por ne fakt na i ka futur kembet ne nje opinge ku s’ka perendi qe e çperben!Kemi 28 vite qe kjo fare e mbjellur nga keta jo vetem qe e shkerdheu Shqiperine por s’ka bir nene qe tu mbushe mendjen qe kane qene ata perdhunuesit me te medhenj te te gjitha kohrave ne kete vend!

   Reply to this comment
 4. MH September 3, 01:04

  Rreshqitje ne te folur kan ekzistue edhe ne burra te forte te shteteve te botes.
  Ketu kemi nji vjaze intiligjente dhe mendimet i ka te ciltera me strategji rimekembjen dhe perparimin e vendit.
  Kemi patur edhe ne monizem nji sekretare partie rrethit qe shekullin e 19-te XIX e quajti shekulli XiX.
  Suksese vajzuke Rudina.Rrugen dhe prespektiven e ke te hapur.

  Reply to this comment
 5. Hazeri September 3, 01:38

  MOs ia vini re se e ka me gen….mal..esore ,mire dhe aq…

  Reply to this comment
 6. kris 1 September 3, 02:10

  Po qendroj 40 dite pa burre ehte heroine qe nuk eshte pare kure

  Reply to this comment
 7. USA September 3, 02:58

  Mos I shihni gunen po punen dhe ca dite po do ta shihni Rudinen. Une mendoj se do shohim me mire per 1 muaj.

  Reply to this comment
 8. Plaku Xhuxhumaku September 3, 03:26

  Nuk e kuptoj se si politika shqiptare eshte e mbushur vetem me aksidente te tilla, nga Rama e deri tek kjo Hajdarja.

  Reply to this comment
 9. Lasgushi September 3, 06:09

  Po cmereni me këtë debile o z.të Ditës.Mos ja risni vlerat pa dashur.Si mundet të jetë e vlefshme një nënshartesë që ka dalë nga ngjizja e iditësisë e cmëndurisë,me imoralitetin dhe vjedhjen.Ska nevojë për shpjegim,kuptohet vetë.Po pse nuk e ruan veten e të mos ekspozojë h ajvanllëkun e trashëguar,nëpër foltore e ambjente publike.

  Reply to this comment
 10. POPULLI September 3, 09:39

  OOO…OO…… USAAA PO KETA NJEREZ VINI AKOMA PER TE SJELLE DEMOKRACINEEE…?????!!

  Reply to this comment
  • USA September 3, 13:55

   Popull Respekt mendimi im per USA eshte se nuk sheh biografi po Rudina vete ka kalue mbi babain e saj dhe idete gjojA miqve te babait ajo po duket se po lufton korupsionin e sotem qeVeritar ( rasti gjiknuri ) kjo I intereson USA dhe nuk I intereson te Korruptuarve te Medhej.

   Reply to this comment
 11. Bureto September 3, 10:03

  Epo duam s’duam, njerëzit publikë dhe për më shumë ata që duan të merren me politikë, duhet të jenë, veç të tjerave, edhe karizmatikë. Rudina duhet të ndërgjegjësohet se kjo mangësi e saj nuk do ta ndihmojë shumë në realizimin e ndonjë objektive të saj, qoftë kjo dhe siç thuhet, me mbështetjen e dikujt në Amerikë.
  Gjithsesi nëse ajo ia arrin që me grupin e vet parlamentar t’i imponohet maxhorancës, kur asaj t’i duhen votat për të miratuar ligje me 84 të tilla, si psh reforma zgjedhore, apo 94 si në rastin e shkarkimit të Metës, si kusht i panegociueshëm, në mënyrë që të ndryshohen nenet e Kushtetutës për sistemin zgjedhor, përfshirë dhe ndryshimet famëkeqe të prillit 2008, me marrëveshjen Rama-Berisha, ndryshime mjaft të debatueshme dhe që, veç të tjersve, kanë sjellë dhe këtë krizë politike që vuajmë sot. Jo vetëm kaq por, edhe që ka çimentuar monopolin në alternimin e pushtetit ndërmjet dy pjellave të ‘katovicës’ shqiptare, dy gjysmat e PPSh, si dhe ka mundësuar kryetarë partish pronarë të tyre.
  Po e mundësoj këtë Rudina me kolegët e saj, siç janë zotuar, hallall të gjitha. Hyn në histori edhe për kaq. Të thyesh monopolin e dy dinosaurve të pushtetit, për më tepër të korruptuar në Shqipëri, nuk është pak. Këto ndryshime, nëse arrihen, së bashku me goditjet që pritet të japë SPAK, do ta ndryshojnë rrënjësisht realitetin politik dhe atë institucional shqiptar. Do të bjerë më shumë erë Shtet i së Drejtës. Nëse ky është edhe qëllimi i Amerikës, akoma më mirë.

  Reply to this comment
 12. Genti September 3, 12:29

  Te verteten ka thene cupa, pavaresisht qe interpretohet si lapsus.

  Teoria perca e sundo, eshte ajo qe partite politike praktikojne ketu e 30-vite ne Shqiperi. Ne fakt te gjitha keto parti jane nje parti, qe jane ndare ne role pluraliste ne nje teater politik te mirefillte.

  Reply to this comment
 13. Adih September 3, 14:38

  Bravo ,moj vajze ,ja corre masken , surratin katovicareve te gjitheve mbare ,kudo ku jane .Rrespekte
  Edhe neqofte se te meket goja ,neser nga emocionet ,prap nuk ka rendesi .Por rendesi ka , cfare ju doni te beni ,dhe te premtoj , do keshe gjithe shqiptaret e ndershem ne anen tende .

  Reply to this comment
 14. prizem September 3, 15:38

  Analfabete funksionale….

  Reply to this comment
  • gamor juglindor September 3, 16:14

   Po flet përçartë me vete apo po përsërit si papagall para pasqyrës fjalët e zullapit? Hajt shko ke vendi ku bëhet shpërndarja e kockave se e kreve porosinë për sot.

   Reply to this comment
 15. Dulla me qeleshe... September 3, 16:06

  Për gafën nuk ka faj e shkreta. Ashtu ja kanë dhënë letrën përpara, ashtu dhe e lexoi, pa e kuptuar as vetë se e trashë është gafa. Mua nuk më çudit më tepër pamundësia e saj për ta korrigjiar në vend me një farë humori. Kjo më lë të kuptoj, se ajo duhet ta ketë marrë të gatshëm tekstin. Nga ana tjetër, po ta dëgjosh me vemendje, tek kjo vajzë vihet re një dobësi e theksuar në rrjedhshmërinë në të folur. Kaq për prezantimin.

  Tani po t’i referohemi përmbajtjes, ajo si askush tjetër deri më sot ka guxuar të thotë disa të vërteta, të cilat ne këtu në forum i kemi thënë e i kemi stërthënë me qindra herë në forma shumë herë më të thelluara dhe të zgjeruara.Ndryshimi është se pesha e fjalës së një deputeti, qoftë ajo dhe sa një pupël, peshon gjithmonë më rëndë se ajo e një individi të thjeshtë.

  A do të guxonte Rudina pshm. të deklaronte në parlament se Basha dhe Rama janë si tenxherja me kapakun, dhe për këtë ka mjaft të dhëna, duke filluar me katapultime të cuditshme drejt bashkisë së kryeqytetit, e gjendura përballë njëri-tjetrit gjatë inskenimit të protestës së përgjakshme të 21 janarit, ku njëri i paraprinte grupimit të dhunshëm dhe tjetri grupimit të zjarrit, si dhe pakti mjaft i dyshimtë i çadres?

  A do të arrinte Rudina me grupin e saj të nxiste dhe të niste procesin e pashmangshëm të reformës zgjedhore, për t’i prerë rrugën kështu një herë e përgjithmonë mundësisë së njëshave partiakë për të përcaktuar vetë personat e listës së deputetërve? Kjo është për momentin patatja e nxehtë ku duhet rahur debati. Të mirat paskëtaj vijnë…

  E pra, a ja vlen të thuhet “bravo vajzë, forca vajzë?

  Për momentin Rudinës mund t’i japësh pak motivacion, por jo t’i rahësh shpatullat me britma kukumjaçkash si “bravo vajzë, forca vajzë, ti na duhesh”. Aq më tepër që kjo nuk dihet se si e gjeti portën e partisë shqupiste e cila i shërbeu si trampolinë për atë të parlamentit. Qofsha gabuar, se faktikisht vendin e vuan keq mungesën e deputetëve kurajozë, të cilër nuk druhen prej askujt për t’i thënë të vërtetat ashtu siç janë.

  Reply to this comment
 16. Dulla me qeleshe... September 3, 16:07

  Për gafën nuk ka faj e shkreta. Ashtu ja kanë dhënë letrën përpara, ashtu dhe e lexoi, pa e kuptuar as vetë se e trashë është gafa. Mua më çudit më tepër pamundësia e saj për ta korrigjiar në vend me një farë humori. Kjo më lë të kuptoj, se ajo duhet ta ketë marrë të gatshëm tekstin. Nga ana tjetër, po ta dëgjosh me vemendje, tek kjo vajzë vihet re një dobësi e theksuar në rrjedhshmërinë në të folur. Kaq për prezantimin.

  Tani po t’i referohemi përmbajtjes, ajo si askush tjetër deri më sot ka guxuar të thotë disa të vërteta, të cilat ne këtu në forum i kemi thënë e i kemi stërthënë me qindra herë në forma shumë herë më të thelluara dhe të zgjeruara.Ndryshimi është se pesha e fjalës së një deputeti, qoftë ajo dhe sa një pupël, peshon gjithmonë më rëndë se ajo e një individi të thjeshtë.

  A do të guxonte Rudina pshm. të deklaronte në parlament se Basha dhe Rama janë si tenxherja me kapakun, dhe për këtë ka mjaft të dhëna, duke filluar me katapultime të cuditshme drejt bashkisë së kryeqytetit, e gjendura përballë njëri-tjetrit gjatë inskenimit të protestës së përgjakshme të 21 janarit, ku njëri i paraprinte grupimit të dhunshëm dhe tjetri grupimit të zjarrit, si dhe pakti mjaft i dyshimtë i çadres?

  A do të arrinte Rudina me grupin e saj të nxiste dhe të niste procesin e pashmangshëm të reformës zgjedhore, për t’i prerë rrugën kështu një herë e përgjithmonë mundësisë së njëshave partiakë për të përcaktuar vetë personat e listës së deputetërve? Kjo është për momentin patatja e nxehtë ku duhet rahur debati. Të mirat paskëtaj vijnë…

  E pra, a ja vlen të thuhet “bravo vajzë, forca vajzë?

  Për momentin Rudinës mund t’i japësh pak motivacion, por jo t’i rahësh shpatullat me britma kukumjaçkash si “bravo vajzë, forca vajzë, ti na duhesh”. Aq më tepër që kjo nuk dihet se si e gjeti portën e partisë shqupiste e cila i shërbeu si trampolinë për atë të parlamentit. Qofsha gabuar, se faktikisht vendin e vuan keq mungesën e deputetëve kurajozë, të cilër nuk druhen prej askujt për t’i thënë të vërtetat ashtu siç janë.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 9, 13:43

   dulle
   “se faktikisht vendin e vuan keq mungesën e deputetëve kurajozë”jo vetëm kaq,por po të shohim në fakt se kush quhet “deputet” atëherë mund të themi thejshë se parlamenti,shqipëria po vuajnë për DEPUTETË!PRA për përfaqsues të popullit!!
   asnjëri në atë sallë nuk është deputet!të gjithë janë lamashë në kuptimi e thjeshtë të fjalës!!diferenca ndërmjet tyre është sasia e idiotësisë që kanë në tru!!
   kjo debile që nuk e kupton dot,edhe pasi sheh vetveten në ato që flet,se nuk është e aftë për atë pozicion që ia kanë mveshur me dinakri për përfitim partiak!!kjo nuk është në gjëndje të kuptojë se kur i thonë “bravo vajzë, forca vajzë, ti na duhesh”,vetëm e vetëm asaj nuk i intereson ky lavdërim,kjo rrahje shpatullash!!është e vërtetë se “dikujt i duhet kjo vajzë”si dje,kur e nxisnin të fliste, nëpër mitingje me duartrokitje të shfrenuara,idiotësira të denja vetëm për psikiatri,dhe sot kur e vënë “kryetare” të të mefshtëve!!
   sot shqipëria ka një tufë të qelbur hajdutësh që drejtohen nga një grup i vogël kriminelësh profesionistë!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim