Derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana, 2 me 0

December 8, 2014 18:25

Derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana, 2 me 0

Skuadra e Partizanit udhëheq derbin duke shënuar dy herë në portën e Tiranës.

Ndeshja ka qenë shumë e fortë , pasi të dyja skuadrat kanë tentuar që të shënojnë, por lojtarët e Partizanit kanë qenë më të qartë përpara portës.

Pas shënimit të golit që në minutat e para, Partizani ka mundur të fitojë edhe një penallti e cila është shndërruar në gol.
Lojtarët shënues janë  Nexhipi dhe Mentor Mazrekaj

Ndeshja është duke vijuar, ndërsa tifozeritë e të dy ekipeve kanë tejmbushur stadiumin “Qemal Stafa”.

 

December 8, 2014 18:25
Komento

1 Koment

  1. "BALASHI" December 9, 00:00

    JU FALEMINDERIT!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*