Deri në 16:00, KQZ: Pjesëmarrja në votime 43%

September 11, 2016 16:27

Deri në 16:00, KQZ: Pjesëmarrja në votime 43%

Komisioni Qëndror të Zgjedhjeve njofton se zgjedhjet për Bashkinë e Dibrës vijojnë të zhvillohen në mënyrë të qytë dhe se pjesmarrja në votime është rritur.

Sipas Komisioni Qëndror të Zgjedhjeve deri në orën 16:00, në të gjitha Qendra e Votimit kanë votuar 43 për qind e votuesve me të të drejtë vote.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bën me dije se pas mbylljes së Qendrave të Votimit, do të bëhet trajnimi i grupeve të numërimit të cilët janë të emëruar nga Komisioni Zonës së Administrimit Zgjedhor.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vlerëson komunikimin e të gjithë sekretarëve të Komisioneve të Qendrave të Votimit dhe anëtarësisë së tyre me KQZ, komunikim i cili ka qënë permanent, korrekt dhe në kohë reale, jo vetëm për pjesëmarrjen në votime por për të gjithë dinamikën procesit të votimit deri tani, dhe inkurajon vazhdimësinë e këtij komunikimi deri në mbylljen e procesit të votimit dhe dorëzimit të bazës materiale pranë KZAZ-së nr. 19, ku do të bëhet edhe Numërimi i Votave.

KQZ ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkisë Dibër, t’i drejtohen kutive të votimit, dhe të ushtrojnë të drejtën e tyre kushtetuese, atë të votës së lirë, të fshehtë dhe të pandikuar.

September 11, 2016 16:27
Komento

1 Koment

 1. Dashamiresi D September 11, 17:13

  Mbajeni DIBREN D I B E R vellezer
  Mos kortini Dibren per “postexhinj”
  Faleminderi vellezerve dibrane, per korektesen e treguar deri tani ne keto votime aqe “ZHURMUESE” partiake.
  Mbyllini me sukses vellezer dhe mbylluani gojen dashakeqesve te dibres dhe dibraneve kushdoqofshin.
  Asnje incidet sa do i vogel nuk duhe te behet se ate duan dashakeqesit.
  Hajt he burra! se nuk korritet DIBRA per “postexhinjte”

  Dashamiresi D.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*