Deri në 50% më shtrenjtë, rritet çmimi i ujit në disa qytete të vendit

November 8, 2019 17:59

Deri në 50% më shtrenjtë, rritet çmimi i ujit në disa qytete të vendit

Për ditë e më shumë çmimet janë duke u rritur për qytetarët shqiptarë.

Së fundmi, Enti Rregullator i Ujit ka marrë vendimin se  çmimi i ujit do të rritet edhe më shumë në katër qytete të vendit.

Mësohet se qytetarët në Vlorë dhe në Krujë do të paguajnë më shumë për ujin.

Kurse për qytetarët në Berat dhe Kuçovë rritja ka nisur të aplikohet që prej datës 1 nëntor.

Qytetarët e Vlorës janë ata që do të paguajnë më shumë.

Kjo duke qenë se tashmë konsumatorët do të paguajnë për ujin e pijshëm 45 lekë/m3 nga 30 lekë/m3, apo 50% më shtrenjtë se sa paguanin aktualisht.

j.l./ dita

November 8, 2019 17:59
Komento

7 Komente

 1. Lili November 8, 18:45

  Jo, jo edhe 100%mbasi ky popull nuk çohet ne kemb , rritne 200% !!

  Reply to this comment
 2. Lili November 8, 18:45

  Jo, jo edhe 100%mbasi ky popull nuk çohet ne kemb , rritne 200% !!

  Reply to this comment
 3. servet November 8, 21:56

  Po uji a eshte i pijshem ?

  Reply to this comment
 4. A November 8, 22:44

  Pse te mos rritet çmimi i ujit te pijshem, kur Shqiperia mbahet nder vendet qe e ka ujin me pakice.
  Cfare nuk po ben qenefria e Rilindjes e PS-se ne pushtet me kryeminister EDI RAMA, per te na sjellur ujin ne shtepi se po qelbet mileti nga pa uji.
  Cfare jemi ne Norvegjia qe eshte vendi i pare ne Evrope, apo Sllovenia qe eshte vendi i peste ne kontinent dhe per familjaret uji i pijshem jepet GRATIS.
  Ne po marrim si shembull ishullin e Maltes i cili e furnizon miletin e vet me anije çisterne uji, sepse nuk ka ujra.
  Ne pamje te pare Shqiperia duket sikur ka ujra, por ne vertete, realisht ne nuk kemi ujra dhe qenefria me ne krie E.R. po bençmosin me ane te konçesioneve dhe 3P=PPP=Partneritet Publik Privat po ben çmosin me sakrifica me na furnizuar me uje.
  Pranadaj e pergezoj E.R. qe eshte strateg ne kete drejtim qe ben çmosin qe populli te mos vuaj per uji.
  Ky person, E.R., ben çmosin qe populli te kete uje dhe vete si familje vuan per uje. Kesi udheheqesish i duhen vendit qe sakrifikojne vehten per kete popull. Tung.

  Reply to this comment
 5. Arben November 9, 08:37

  Ketij populli qiji mamane te te thoje baba.

  Reply to this comment
 6. NJE QYTETAR SHQIPTAR NGA JUGU I VENDIT November 9, 21:58

  Te gjithe e dime , se per te mbritur uji ne rubinetat tona , ka nje kosto financiare , te cilen ne cdo vend te botes e paguan konsumatori , sepse duhet bere pune e investime , gje qe kerkon fonde , ndaj nuk habisni kerkend me keto lajme “sensacionale”, me qellimin e vetem , per te demtuar mazhorancen dhe per t`iu ardhur ne ndihme Karaxhiceve te Vicidolit ! A e dine gazetaret tuaj , se sa paguhet nje m3 uje ne pjesen me te madhe te rretheve te tjera ?! Mbi 500 leke te vjetra per m3 , por kete gje e anashkalon “Dita” si problem “pa rendesi” ! Pse nuk ka folur asnje here te vetme media jone , kur nuk paguhet energjia elektrike , apo furnizimi me uje , por amplifikon me buje , cdo nderhyrje qe behet , per t`iu perafruar kostos ?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim