Deri tani 1685 denoncimet në portalin antikorrupsion

February 11, 2015 18:56

Deri tani 1685 denoncimet në portalin antikorrupsion

Salla operative në Kryeministri është një nga katër institucionet ku mbërrijnë denoncimet  qytetarëve pas publikimit të portalit stopkorrupsionit.al.

Koordinatori Kombëtar i Antikorrupsionit Bledi Çuçi thotë se janë 1 685 denoncime të ardhura në portal deri mëngjesin e të mërkurës. Numri më të madh e ka arsimi me 346 denoncime, ndërtimet pa leje vijnë në vendin e dytë, me 229 denoncimi dhe më pas shëndetësia me 185 denoncime, drejtësinë me 155 denoncime, hipoteka e kështu me radhë.

February 11, 2015 18:56
Komento

3 Komente

 1. Pëllumb zaimi February 11, 22:21

  Unë dua të di a mbrriti denoncimi im (me emër mbiemrin origjinal) për drejtoren e gjimnazit “M. Çollaku” në Pogradec dhe kaq. Por s’jep askush përgjigjen “mbrritje”? Tung!

  Reply to this comment
  • Antikorrupsion February 12, 13:21

   Asqë kanë për të ta dhënë përgjigjen o pllumb. Show.

   Reply to this comment
  • nazim February 13, 02:28

   Pellumb, pergjigja qe kerkon ti dhe shume te tjere, eshte, Filan fisteku u hoq nga puna apo u denua per abuzimet qe e akuzoni.

   Por qe te jemi te ndergjegjshem, me llogjike asgje nuk zgjidhet tak fak. E vetmja pergjigje qe mudnte marresh eshte, E morem informacionin tuaj, do ta verifikojme! Me 1685 e ne rritje nuk mund te pritet se cdo gje qe ka shkuar atu do te zgjidhet, dhe merr kohe, dhe nejrez qe te vertetohen denoncimet.

   Edhe ketu ne Amerike, kur “bilbilfryresat” paraqesin dokumenta per shperdorime dhe korrupsion, i merr nje kohe te gjate organeve perkatese te bien perpara drejtesise fajtoret, dhe nganjehere ka ndodhur qe e kane pasur te pamundur.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*