Derra të ngecur në llucë

January 14, 2016 13:39

Derra të ngecur në llucë

Dërguar me SMS

Në numrin e redaksisë

Përshëndetje DITA! Asnjë nga këta nuk e do reformën në drejtësi. Janë një tufë e ndarë, por me të njëjtat qëllime. Duken si derrat e ngecur në llucë, por që do të dalin patjetër pasi të kenë freskuar lëkurën e tyre të dhjamosur mbi baltën e varfërisë tonë. Nëse doni të na ndihmoni z. Ambasador, ndërhyni pranë qeverisë tuaj që 200.000 aplikantët e lotarisë amerikane të pranohen të gjithë dhe misioni juaj në këtë vend është i përmbushur. Dhe le t’i lëmë këta në oazin e tyre shtazarak duke mbrojtur njëri-tjetrin, duke vjedhur dhe duke shqyer njëri-tjetrin. Vetëm kështu do të vendoset drejtësi në këtë vend. Albert Skura, Librazhd.

January 14, 2016 13:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*