“Dërrasa lundruese”, shëtitorja mahnitëse (Foto)

May 2, 2016 16:07

“Dërrasa lundruese”, shëtitorja mahnitëse (Foto)

Kjo  urë që po shihni është ndërtuar në luginën e Hubei dhe ndodhet në pjesën qëndrore të Kinës.

Ura është ndërtuar përgjatë gjithë shtratit të lumit dhe vizitorët e shumtë kanë mundësi të shijojnë të gjithë pejsazhin mahnitës.

Platform me gjatësi 500 metra e ashtëquajtur “Dërrasë lundruese” të krijon përshtypjen sikur ecën mbi ujë. Objekti është hapur në 1 maj dhe ndodhet në mes të pemëve në ajër të pastër.

 

1-13

2-14

3-14

4-13

5-12

6-12

May 2, 2016 16:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*