Deshamp duartroket Shqipërinë: Luajti me zemër

June 15, 2016 23:48

Deshamp duartroket Shqipërinë: Luajti me zemër

Trajneri i Francës, Didier Deshamp, ka qenë shumë i lehtësuar pas përfundimit të ndeshjes, ku mori tri pikët që i duheshin për të siguruar kualifikimin në fazën tjetër të turneut.

“Ishte e vështirë, pasi Shqipëria luan me zemër. Rezultati 0-0 ishte shumë i mirë për ta. Është e vështirë ndaj kundërshtarëve të tillë. Mos harroni që edhe lojtarët e Shqipërisë luajnë në klube të mira”, tha ai.

“E di që nuk kemi bërë gjithçka mirë, por dalim me 6 pikë nga ky duel. Pjesa e dytë ishte e një niveli të mirë dhe ne bëmë gjithçka për t’i nxjerrë nga pozicionet kundërshtarët dhe nuk i lejuam të na rrezikonin më”.

June 15, 2016 23:48
Komento

1 Koment

 1. intelektuali June 16, 08:52

  FUTBOLLI LUHET DERI KUR ARBITRI I BIE BILBILIT DHE JO KUR MENDOJNE TRAJNERET DHE LOJTARET ME NDJENJA PATRIOTIKE.

  Ekipi kombetar luajti mire teknikisht, por dobesite ne pergatitjen fizike ne fund te lojes treguan se ku calon gomari. De Biasi e kishte renditur ne fushe Kombetaren me mire se me Zvicren, por zevendesimet qe kreu me Xhaken etj ne fund te ndeshjes ishin totalisht te gabuara ne vend qe te kishte udhezuar lojtaret te kalonin ne tipin e mbrojtjes KATINACIO dhe te mbanin barazimin per disa minuta. Ne kete variant edhe Zoti do te ishte me shqyptaret dhe rezultati do te gezonte milionat e fansave te ekipit tone. Pervec meritave te lojtareve tane nuk duhet te harrojme se Franca ishte nen nivelin e saj te kombetares me fame boterore, pa Benzemane e te tjere dhe nuk tregoi se ishte me lart teknikisht se Shqypnia, pervec pergatitjes fizike te lojtareve te bardhe, por me shume nga fiset ZULU afrikane, por qe nuk kane kaluar ne Kudhren e Partise se Punes te Enverit me tollona dhe bunkere si kundershtaret e tyre nga Shqypnia e varfer.

  prandaj:

  Deshampi legjendar t’i leje furcat per Shqypnine dhe t’i futet punes me ekpin e tij kombetar se Franca ne fushe dukej si nje ekip fshati socialist i Kohes se Qepes te Enver Hoxhes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim