Dëshironi të humbni peshë? Zgjidhja janë biçikletat, të cilat në Tiranë po shtohen përditë.

October 31, 2017 14:21

Dëshironi të humbni peshë? Zgjidhja janë biçikletat, të cilat në Tiranë po shtohen përditë.

Vrapi, dieta, palestra, ecja në natyrë, të gjitha këto ndihmojnë në një jetë të shëndetshme dhe të mbajturin në kontroll të peshës tuaj, por… “mbreti” është çiklizmi.

Sipas profesionistëve çiklizmi ndoshta është mënyra më e mirë për të humbur peshë dhe ja përse:

Çiklizmi është vetëm ushtrime fizik

Shumica e njerëzve të cilët fillojnë të bëjnë ushtrime fizike vetëm se duhet të bëjnë ushtrime, brenda një viti heqin dorë. Kjo për shkak se mërziten dhe gjejnë hobi dhe argëtime të reja. Për të gjithë ju që mërziteni ne u propozojmë biçikletën, pasi me të jo vetëm që mund të bëni shëtitje dhe të shijoni natyrën, por në të njëjtën kohë bëni dhe ushtrime fizike.

Çiklizmi nuk është i dëmshëm për muskujt dhe kyçet

Ndërsa ne ngasim biçikletën, mni muskuj dhe kyçe ushtrohet një presion i lehtë, që do të thotë se nuk i dëmton, apo i sforcon ato. Biçikleta rekomandohet në shumë raste dhe për njerëzit që vuajnë nga artriti. b.m/dita

October 31, 2017 14:21
Komento

2 Komente

 1. anticensurë25642654 October 31, 16:07

  bobo tufa e budallenjve që absolutizojnë çdo idiotësi që ju shkon në mëndje!!
  “të mbajturin në kontroll të peshës tuaj, por… “mbreti” është çiklizmi.”
  mos mi mos,mbreti,princi dhe gjithë oborri mbretëror është një ushqim i ballancuar si në kalori dhe në vlerat e tjera ushqimore!!
  diferenca ndërmjet kalorive të marra dhe kalorive të harxhuara është mbreti!!
  nëse ti harxhon më pak se merr-ska biçikletë ska gjë që të bën derman!!
  biçikleta përveç kënaqsisë së shëtitjes dhe forcimit të kofshëve nuk të ndihmon askund tjetër!!
  një nga sportet më të padëmshme dhe më të shëndetëshme është NOTI!!
  fut tërë muskujt e trupit në punë dhe nuk shkakton dëmtime si këputje muskujsh dhe dejesh!!
  nuk dëmton kërcet e nyjeve të trupit dhe zhvillohet në kushtet e lehtësimit të peshës trupore!!

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 November 3, 16:13

  Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

  « Back

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim