Prokurori: Mua mund të më gjenin kudo, na e shpëtoi jetën shoferi

November 2, 2019 09:20

Prokurori: Mua mund të më gjenin kudo, na e shpëtoi jetën shoferi

Prokurori Arjan Ndoja, i cili ndodhet në reanimacionin e spitalit të Durrësit, ka deklaruar se nuk ka qenë ai shënjestër e atentatit ku mbeti i plagosur së bashku me Andi Malokun dhe Aleksandër Lahon.

“Nëse do donin të më vrisnin mua, mund të më gjenin kudo” – ka thënë Ndoja dhe ka shtuar se ua kanë shpëtuar jetën manovrat e shoferit, i cili është i vetmi nga të tre që po lufton me vdekjen.

Ndoja ka pranuar se ka drekuar në një restorant të plazhit me Lahon ku dhe janë takuar për të udhëtuar më pas drejt kryeqytetit.

“Pasi kemi përfunduar drekën, jemi nisur për në Tiranë”, ka pohuar Ndoja duke pretenduar se nuk ka mundur të shohë ndonjë prej personave që i qëlloi.

Te mbikalimi i Shkozetit, në autostradën Durrës-Tiranë, një automjet i ka qëlluar me breshëri nga prapa duke i plagosur të tre personat që ndodheshin në mjet.

Deri tani është marrë vetëm dëshmia e prokurorit Ndoja që mohon të jetë shënjestra e atentatit, ndërkohë që Laho i dmëtuar rëndë në pjesën e nofullës nga një plumb e ka të pamundur dhënien e dëshmisë.

Gjendja e rënduar shëndetësore e A.Malokut që ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë e bën gjithashtu të pamundur marrjen e dëshmisë së tij.

Në cilësinë e personave që mund të kenë dijeni mbi ngjarjen janë shoqëruar disa persona, si dhe janë sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë në zonën e plazhit ku Ndoja dhe Muharremi/Laho kanë drekuar dhe janë larguar së bashku prej andej me të njëjtin automjet, atë të Ndojës, edhe pse në lokal nuk kanë shkuar së bashku.

o.j/dita

November 2, 2019 09:20
Komento

12 Komente

 1. Vasili November 2, 10:35

  A je i marre a shtihesh?
  Nuk je ti ´´objekti´´,por jane pazaret qe ben me ata qe kishje brenda.
  Cme duhet mua se cfare bej une-do te thoshte Shvejku

  Reply to this comment
 2. intelektuali November 2, 10:42

  Ti o Prokurori i Bedeles se Edvinit, Arta Marku ik dhe largohu sa me pare nga Shqypnia Enveriste e Edvin Droges,

  njashtu:

  Si Komisari i Policise ne detyre, Dritan Zagani do kohe me pare, kur tregoi me gisht Saje Qorrin si Kapobande e Habliajve te Droges,

  njashtu:

  Si Komisari i Policise Emiliano Nuhu do kohe me pare kur tregoi me gisht Taulant Ballen si Kapobande e drogaxhinjve, deputete socialiste, perdhunes-pallues femrash te Krujes,

  sepse:

  DO TE IKESH PER DHJAME QENI

  njashtu:

  Si shume “guximtare” te tjere.

  Reply to this comment
 3. shqiptari November 2, 11:15

  Bastard i qelbur qe paguhesh me taksat tona per tu sherbyer krimineleve.Ne te s’emes vafsh.

  Reply to this comment
 4. Kater snajper dhe une ne dritare do hapnim zjarr November 2, 11:35

  Ti heqin qafe te gjithe pa veting,duke perfshir edhe sali rrumpallen

  Reply to this comment
 5. demo November 2, 12:16

  Kush flen me qente,gdhihet me pleshta.
  Cdesh ne makine me gangsterrat ti zoti prokuror?Mua me dhimbset shoferi qe iku per dhjame qeni,por ti ke ngaterruar dynjane ne Durres me pronat.
  I ke bere mish mash kadastrat dhe Hypotekat.

  Reply to this comment
 6. Ky tip (!) P R O K U R O R E ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! November 2, 12:29

  ky duket sikur te jet arratis Burgut

  dhe ka vjedh ose ble nji tjeter identitet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (nderkohe qe anes kazanit qent e bandave te plehrave

  shqiptare , mundet te hae cdo lloj muti lirishte ,
  te pashqetesuar

  dhe mbasi te jen ngopur te hedhi shikimin me sy te mjergulluar nga avulli mutit Antishqiptare (sb .i.m.lb.)

  ke Njeriu -Qytetari shqiptare lol !

  Reply to this comment
 7. Vlora 97 November 2, 14:21

  Rama dhe Artan Lame kane nderruar 4 drejtore ne Kadastren e Vlores vetem se nuk pranojne te firmosin pronen e vjedhur te Xhillarit te Gjiri i Jalës.
  Kur e ben kryeministri pse mos e bej dhe prokurori?

  Reply to this comment
 8. DIBRANI November 2, 18:55

  Po pse , ata te tjeret ishin ne ilegalitet ne mal , e nuk i gjenin dot , kurse ty , “qytetarin e pa fytyre” mund te te gjenin ne cdo kohe ! Nuk bind askend , me keto brockulla ! Ti je i zhytur i teri ne gjirizin e kriminalitetit , per ndryshe nuk do te kishe 21 apartamente ne plazhin e Shengjinit dhe te 10-fishoje pasurine , vetem brenda 4 vjeteve me rrogen si prokuror . Interesant …. , kemi mall te degjojme , qofte vetem per nje individ katolik lezhjan , qe te mos jete i perlyer e zhytur ne boten e krimit !

  Reply to this comment
 9. TONI November 3, 05:33

  Arjan Ndoja eshte pjese e grupit te organizuar kriminal qe kane shef Ilir Meten. PIK.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim