Sulmi ndaj Xhafajt, Rama: Maskaradë për të penguar negociatat

May 18, 2018 13:50

Sulmi ndaj Xhafajt, Rama: Maskaradë për të penguar negociatat

 

Kryeministri Edi Rama tha sot se se materiali i përgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm është i manipuluar dhe një “maskaradë për të penguar hapjen e negociatave për anëtarësim në BE”.

Rama tha se emrin e agjencisë ndërkombëtare të cilës i ishte drejtuar për audiopërgjimin e publikuar nga PD, nuk mund ta bënte publike.

“Unë i jam drejtuar një agjencie të specializuar, adresën nuk mund tua jap, dhe ajo çfarë kam bërë ka qenë urgjente për mua.

Nuk ka vlerën e një prove, provën duhet ta identifikojë dhe certifikojë cilado që të jetë ajo, Prokuroria, por për sa më takon jam shumë i qartë, bëhet fjalë për një maskaradë të organizuar me qëllime që janë të qarta për të gjithë, dhe e motivuar nga frymëzimi malinj për të bërë çmos për të penguar dhe mundësisht hedhur në erë negociatat për anëtarësim të Shqipërisë.

Besoj që dita e djeshme duhet t’u ketë dhënë të gjithëve mundësinë të shihni përmes audio-video shpk-së të PD se në çfarë derexheje është katandisur PD, se çfarë mungese të plotë respekti ka PD për inteligjencën e shqiptarëve, dhe se pse ka pritur pikërisht këtë kohë për të bërë këtë gjë për diçka që e ka pasur në dorë më parë.

Në një kuptim unë e falenderoi PD që e bëri shumë të lehtë demaskimin e kësaj maskarade me atë shfaqje që dha dje në skenën e teatrit të SHQUP-it.

Përgjigja ime është e qartë dhe e prerë ajo çfarë i është servirur publikut si material autentik është thjesht dhe vetëm manipulim i shëmtuar, pastaj detajet, si-të dhe pse-të e këtij manipulimi janë çështje të Prokurorisë”, tha Rama.

Lidhur me video-dëshminë e dëshmitarit X, Rama tha se “për mua s’ka asnjë vlerë dhe nuk kam asnjë përgjigje për këtë temë”.

“Nëse juve keni nevojë të bëni pyetje sepse ju duhet të bëni kronikën, është e drejta juaj, por edhe ju vetë e dini se kjo është për të qeshur dhe për të qarë sepse këtë farsë e organizon një parti politike për të mashtruar opinionin publik dhe ofensivën kundër çeljes së negociatave”, theksoi Rama.

a.s/dita

May 18, 2018 13:50
Komento

13 Komente

 1. Arben May 18, 14:04

  NORMALE, PROVAT DUHET TI MBLEDHE PROKURORIA

  DHE POLICIA, QE MERREN VETE ME TRAFIK.

  MJERE KY POPULL.

  Reply to this comment
  • Mon Kukaleshi May 18, 20:05

   Zoti kryeminister, populli nuk ka nevoje per te tilla konferenca!
   Konferenca ju, konferenca ata, ata qe ju akuzojne per kriminela, ju qe i akuzoni si sabotatore per ne BE!
   E besojme qe ata (opozita) po bejne ç’eshte e mundur per te sabotuar pranimin e Shqiperise ne BE, sepse ne kemi sy, veshe, dhe mend ne koke, pra e dime edhe arsyen pse po e bejne kete, por nuk kuptojme ate ç’ka po ben ti, kryeministri i vendit.
   Del e ben konferenca e denoncon publikisht sabptatoret?i
   Jo, jo, jo, keshtu nuk pranohemi ne BE!
   Detyre e kryeministrit qe ka fakte te tilla per opoziten, eshte qe te shkoje direkt ne prokurori dhe te depozitoje denoncim zyrtar, nga ana e shtetit, sepse ne kete moment je ti qe perfaqeson shtetin. Loja e opozites eshte shume e rrezikshme, kjo loje ne terminologjine penale quhet “tradheti e larte ndaj interesave te kombit”.
   Reagimi yt?
   Konferenca shtypi, duke folur me qesendi, hironi e me batuta!
   Kujtohu qe Sali Berisha dhe Fatos Nano, per gjithe pislleqet e tyre sot duhet te ishin te proçeduar!
   Ke 6 vjet ne qeveri, ti duhet te kishe paraqitur ne prokurori dosjet me pisliqet e tyre! Jooooo, per ty eshte me i rendesishem fb, hironia, konferencat teatrale …
   E pra keshtu si qendron situata aty mos i mbaj kot njerezit me shpresa, jep doreheqjen sepse nuk je per ate pune.
   Shqiperia sot ka nevoje per nje Kryeminister qe te merr gjak ne vetull!
   E mjera shqiperi, te mjeret shqiptare

   Reply to this comment
 2. Nje vlonjat: May 18, 14:08

  Eshte ushqim per idiotat e SALEHUT.
  Jane nje kategori, per fat te mire e vogel, te zbritur nga malet me nivelin e banoreve te maleve qe ekzaltohen nga genjeshtrat e nje drogaxhiu,pianeci qe e ka katandisur familjen te lyp rrugeve aq sa detyrohet te pranoi corben e felliqur te guzhines se ShQUP-it

  Reply to this comment
 3. L.H May 18, 14:12

  TI JE THJESHT NJE ‘THONJ PA PRERE’ E MIOP POLITIK!
  KETO ORGJIRA TE BANDES PD E NDIHMOJNE HAPJEN E NEGOCIATAVE PER TE SHPETUAR NJE POPULL QE PO E VARROS TI BASHKE ME KRERET E XHIHADIT KRIMIT E KORRUPSIONIT NANO -META-SALI!

  Reply to this comment
 4. Mala May 18, 14:27

  Krejte masakrallaku politik i opozites mjerane, eshte te gjuaj gure e dru,te qet shkelma e te shtergoje dhembet deri ne thyerje,qe Shqiperine ta pengoje per bisedimet qe jane premtuar e caktuar.Gjitha “kapacitetet”do t’i shterrojne,vetem te arrihet qellimi “atdhetar e patriotik” ndaj popullit e atdheut,si dhe shpetimi nga pergjegjesite per krimet e perbaltimet e kryera ndaj Shqiperise dhe shqiptareve

  Reply to this comment
 5. Gezimi May 18, 14:34

  Ka deshmitar konkret qe deshmon nje bisede konkrete. Perpjekjet per ta quajtur montim pergjimin u dogjen. Deshmitari natyrisht nuk ka diplome Oxfordi, por eshte fiks i kallepit te atij Agron-Geronit te Fat Xhafkes. Sado ta sulmoni ate deshmitar, ai eshte tashme konkret dhe nuk ka asnje shans askush ta rrezoje deshmine e tij.

  Reply to this comment
 6. Lili May 18, 15:02

  Pffff,zudio videoja e vertete a jo nuk eshte gje.Denimi ne itali eshte fakt.Edhe perzgedhja si minister te brendshme te nje njeri qe ka vellaun te denuar per drog eshte ose minimum i minimumit nje gabim i pafalshme mbas rastit Tahiri,ose nje vulnet i KM per me mbjatur ne dore trafikun e droges.
  Nuk ka shpegim tjeter se nuk e zgodh PDja Xhafajn,po edi Rama…apo dikkush tjeter qe e ka ne dore edi Ramen edhe e detyron me zgedh Rucin e xhafajn,qe edhe per arsye tjera nuk do duaje me i zgedh..
  Pra vete jeni pergjegjese per balten mbi Shqiperine,pa pasur hiçnevoj per pdne..

  Reply to this comment
 7. Paul Tedeschini May 18, 15:58

  NEGOCIATAT nuk varen nga marredhanjet e mbrendshme te partive politike, por se sa QEVERIA ploteson kushtet per te ba NEGOCIATAT.

  Ne qofte se QEVERIA nuk arrine te realizoje kushtet, tregon se NUK ASHT E AFTE PER QEVERISJE.

  Reply to this comment
 8. C'a bohet kshtu May 18, 16:06

  “Gezim” bolja qenke shume i gezuar me deshmitarin burgaxhi dhe drogaxhi, c’te besh ky eshte brumi i Shqu-pisave, te bejme rremuje qe Shqiperise te mos i hapen negociatet per anetaresim ne BE, ne muajin qershor.
  “Gezoni” o antishqiptare, por ne bythe e keni.
  Qenke rob i degjeneruar dhe beqir, apo je tranvestit.

  Reply to this comment
  • Gezimi May 18, 17:34

   C’a bolje
   Degjeneraten dhe tranvestitin e ke ne krye te qeverise, Edi Kristaq Rama qe babes Kristaq i faturoi atesine e te birit Grigor. Do me degjenerate e tranvestit bashke?

   Reply to this comment
 9. info analitike May 19, 03:47

  Mjaftoi pietja e nje gazetareje te re qe. Rama te ikte me bisht ne shale. Ambrozia Meta me ciltersine e saj i dha nje mesim te mire te gjithe gazetareve servile.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*