Dëshmitari: Xhuvani dhe viktimat njiheshin, madje bënë shaka dhe pinë me njëri-tjetrin

November 5, 2014 09:12

Dëshmitari: Xhuvani dhe viktimat njiheshin, madje bënë shaka dhe pinë me njëri-tjetrin

Një prej dëshmitarëve okularë në krimin e katërfishtë të mëngjesit të djeshëm, ka thënë para prokurorisë, se viktimat dhe Konstandin Xhuvani njiheshin me njëri-tjetrin.

Madje, ata kanë qerasur njëri-tjetrin dhe kanë bërë shaka para se të ndodhte masakra.

Dëshmia është zbardhur është “GSH”.

 

Çfarë ndodhi mëngjesin e së martës në lokalin ku i pranishëm keni qenë edhe ju?

 

Unë kam qenë afër tavolinave ku qëndronin edhe personat që u vranë. Në tavolinë kanë qenë tre autorët dhe në dy tavolina të tjera qëndronin katër viktimat. Ndërsa, italiani bashkë me një person tjetër qëndronin në një tavolinë tjetër. Të gjithë këta persona unë i kisha parë edhe më parë në lokal, sepse kemi qenë klientë të rregullt në atë lokal ku luhet muzikë tallava.

 

Si nisi sherri mes dy palëve?

 

Deri nga ora 02:00 dukej çdo gjë në rregull, sepse unë pashë që herë pas here djali i deputetes Luiza Xhuvani afrohej te tavolina e Edison Jahos dhe viktimave të tjera, madje edhe qerasën njëri-tjetrin me pije. Pra, para se të ziheshin mes tyre, ata bënë shaka dhe pinë me njëri-tjetrin. Por, gjithçka nisi në momentin që njëri prej viktimave i kërkoi diçka Kostandin Xhuvanit. Këtu nisi gjithçka.

November 5, 2014 09:12
Komento

5 Komente

 1. .... November 5, 09:53

  ky vritka vetem ata qe njihka :). Psikopat

  Reply to this comment
 2. Tironas November 5, 10:03

  Problem pergjishsisht tipik shqiptar… Hajn pijn me njoni tjetrin edhe pastaj vriten, vari hebet popull pa piken e kultures

  Reply to this comment
 3. Horri i Bulevardit November 5, 10:04

  Vrasje per shkak te droges.
  Perse duhet te behet ky lajm kaq tragjik?, drogaxhinjte ka lare hesapet e tyre, Xhuvani u tregua me i shpejte dhe i vrau, por mund edhe te ishte vrare, se drogaxhinjte, kishin me teper se nje pistolete.
  Prinderit e vrasesit, jane te shokuar, e ema dha dorheqjen, babai, nje njeri i njohur, ska poste publike.
  Te vjen te gerthasesh, kur degjon te kerkoje llogari, pikerisht ajo familje, qe sot duhej te ishte e tera ne burg, mbasi vrane 26 shqiotare dhe pushkatuan 4 shqiptare te pafajshem.

  Reply to this comment
 4. shpatar November 5, 10:34

  Keto lloje zenka ne oret e stergjatura, neper lokale misterjoze ,ne te gjitha vendet e botes prodhojne trazira e me pas tragjedira .Motivet jane nga me te ndryshmet dhe eshte shume veshtire ti parashikosh apo ti ndalosh .
  Po ti analizosh rastet qe kane ndodhur tek ne arrine ne konkluzjone se shkaku kryesor jane pazare te ndyra .Ne moshat e reja duhet ti gjejme ose tek femrat ose tek perdorimi i lendve narkotike .Nuk mbaje mend azgje thote Xhuvani .Thenje karakteristike per tipa te droguar .Po keshtu ka delkaruar dhe vrasisi ne Vlore para 2 muaj.Tipari tjeter i vrasjeve jane ato per hakmarrje e konkurence qe zene vendin me te madh te rasteve .Kemi dhe ato shteterore e politike qe kansiderohen nga me te rrezikshmet .Nese te parat jane ne natyren e shoqerise se lire ,ku arsyet duhet ti gjejme tek edukimi shoqeror , lufta kunder konkurences se lire e lendve narkotike ,te dytat tek shteti dhe politika .
  Ajo cka me bene pershtypje ne keto raste jane deklaratat pa pergjegjsi te politikes qe per cfardo arsye pergjegjsin e kerkojne ne drejtim te gabuar .Kete bene sot Opozita qe qendron large vendit ku diskutohen hallet e popullit qe i ka zgjedhur .
  Opozita urgjentishte vendin dhe kuvendin e ka ne sallat e Parlamentit ku te debatoje e te ballafaqohet me shtremberimet e gabimet e Mzhorances.Kjo, qe po bejne per mese 5 muaj bojkot,nuk u jep te drejte dhe as mendohet qe punet e nje vendi te shkojne atje ku duam . Opozita mund te kete pretendime apo vrejtje por rruga qe ka zgjedhur eshte e gabuar .Kjo zgjedhje e saje bie ere pandershmerie .Si e inkriminuar kerkon te qendroje jashte debatit Parlamentare .Kur e pane ngushte , ne muajte e para te Kuvendit te ri qe po ballafaqoheshin me skandalet e qeverisjers 8 vjecare, u terhoqen se dualen zbuluar me zullumet e bera duke shpallur pa arsye bojkotin .Te marrurit me deklarata ne facebook ose ne cerdhet ku jane mbyllur askush nuk u jep te drejte e per pasoje ulin kredibilitetin e forces qe perfaqsojne .

  Reply to this comment
 5. arif November 5, 16:14

  Jane dehur,kane pire dhe malle,dhe ec babe
  A kalamaqte qe pine droge te ngjajne mafioza.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*