Dëshmitë e shoqeve: Nuk e dinim se Ida donte një femër. Ishte shumë e dashur

July 16, 2015 08:49

Dëshmitë e shoqeve: Nuk e dinim se Ida donte një femër. Ishte shumë e dashur

Tri vajzat, bashkëmoshatare të Ida Xherahut, po ashtu studente tek Inxhinieria e Ndërtimit, janë shoqëruar dje për t’u marrë në pyetje nga grupi hetimor, shkruan “Panorama”.

Megjithatë, nga dëshmia e tyre nuk është zbuluar asgjë në lidhje me identitetin e vajzës, që duket se është bërë shkak për vetëvrasjen e studentes.

Burime nga Policia thanë se asnjëra prej tri vajzave të pyetura nuk kishte dijeni për lidhjen, apo dashurinë e fshehtë të shoqes së tyre për një femër tjetër.

Madje, ato kanë pohuar para oficerëve të Policisë se Ida u kishte folur asaj për një lidhje që kishte me një djalë, të cilin nuk e kishin takuar asnjëherë.

Vajzat kanë deklaruar se shoqja e tyre ishte shumë e qetë, e dashur dhe që nuk u kishte lënë asnjëherë të dyshonin se ajo mund të kryente një veprim të tillë.

July 16, 2015 08:49
Komento

8 Komente

 1. ErMal July 16, 09:18

  S’ka vend per gjykim, u prehsh ne paqe.

  Reply to this comment
  • KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) July 16, 12:57

   Ne rradhe te pare ngushllime familjes.
   Vetvrasje per te tilla motive ndodhin, vetem ne rradhet e adoleshentve 13-15 vjeçar.
   vajza ka qene e pjekur,dhe arsyet e vetvrasjes jom e sigurt se duhen kerku diku tjeter.
   Nje 20 vjeçare me prirje dashurije brenda gjinis,nuk besoj se asht arsye e fort per me i dhan fund jetes.
   Policija e ka te leht me i mbyll gjonat kaq kollaj me pretekste qi jane jo te besueshme.
   Shoqet thone se goca kishte lidhje me nji djal,dhe e ashtuquajtuar dashur anonime nuk po gjendet akoma.
   Ajo iku dhe la pas nje dhimbje te madhe per prinderit dhe familjen.

   Reply to this comment
 2. Artan July 16, 09:39

  nuk eshte fare e nevojshme qe nje tragjedi si kjo te kthehet ne thashethem. Gazet duhet te mesohen qe duhet te jene me te ndjeshme ndaj ketyre tragjedive dhe te mos kerkojne me doemos te kthejne cdo gje ne muhabet kafeje.

  U prefsh ne paqe dhe ngushellime familjes

  Reply to this comment
 3. CANI July 16, 10:26

  Dashuri ne tenjoten gjini turp per shoqrine shqiptare ,asgje tragjike nje baleshe ma pake ne shoqrin shqiptare ,

  Reply to this comment
 4. Luli July 16, 10:56

  Ngushellimet me te sinqerta familjes per humbjen e vajzes se tyre,fatkeqsisht problemet mendore te cojne ne kete pike ekstreme.

  Reply to this comment
 5. Elena July 16, 10:59

  Eshte depresioni shkak I kesaj situate,dhe vendimarrje te tille,u prefsh ne paqe dhe ngushellime familjes.

  Reply to this comment
 6. Arben July 16, 11:32

  PA KOMENT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim