Dëshmoi në Prokurori për Habilajt? Reagon Elona Gjebrea

November 23, 2017 12:07

Dëshmoi në Prokurori për Habilajt? Reagon Elona Gjebrea

 

Elona Gjebrea, deputete e PS-së në Tiranë ka sqaruar informacionet e përhapura në lidhje me një dëshmi të mundshme të saj tek Prokuroria e Krimeve të Rënda për çështjen Habilaj, në një kohë që janë lëshuar 4 urdhër-arreste për 4 ish-zyrtarë të policë.

E kontaktuar nga News 24 zonja Gjebrea mohon të jetë marrë në pyetje nga Prokuroria.

“Nuk është e vërtetë që jam thirrur në Prokurori. Jam e hapur me mediat dhe prokurorinë. Nëse do më thërrasin jam e gatshme të dëshmoj”, deklaroi zonja Gjebrea.

Reagimi i Gjebreas erdhi pasi në media u shpërnda një lajm, sipas të cilit Prokuroria e Krimeve të Rënda, në kuadër të hetimeve për dosjen ‘Habilaj’ dhe Tahiri.

Gjatë kohës kur vepronte banda e Habilajve, Elona Gjebrea ka qenë zv.ministre e Brendshme.

November 23, 2017 12:07
Komento

8 Komente

 1. lora November 23, 12:21

  Dmth, media e Saliut e kujton prokurorine se nuk paska bere detyren dhe duhet ta therase. Bukur media e pavarur, media e kazanit!

  Reply to this comment
 2. Bushi November 23, 13:04

  Si kamundesi te shkruajne mediat gjera te paqena? Si e marin guximindhe shkruajne per gjera qe nuk kane ndodhur? A nuk u vjen turp kure shkrimet e tyre verifikohen dhe dalin bllof? JA PRA,EDI RAMA KA TE DREJTE KUR I KA QUAJTUR KAZAN. Dhe vertete jane kazane,ku zjejne paçavure e çorape opingash.

  Reply to this comment
 3. ETHEM November 23, 14:24

  E ÇUDITESHME POR E VERTET.E GJITHA KJO RREMUJE DISINFORMIMI KRIJOHET NGA QYTETARI DIXHITAL I SB.KY UA DERGON MEDJAVE DHE SHQUPIT.SHQUPI-LULI URDHERON PREKURORIN PER ARRESTIME.DHE NDERKOHE DISINFIRMON BOTEN ME MEDJET E PAGUARA ME 3 RROGA PER TE NXIR IMAZHINNE VEBDIT.PD+LSI JANE KTHYERE NE BANDE DISINFORMIMI KOMBETAR E ND/KOMBETAR SAQE EUROPA NUK MUND TE NA PRANOI KURRE NE GJIRIN E SAJ.DHE KJO DO TE NDODHI SA KOHE QE MEDJET SHPIFIN E NUK MBAJNE PERGJEGJESI.LAJMIN PER DEPUTETEN GHEBREA SE U THIRR NE PREKURIRI E LEXOVA NE TITRAT E TV news24.PSE NUK DEL PERGHEGJESIA SE KUSH JA DHA KETE LAJM.SA KOHE QE SHPIFJA NUK DENOHET KY VEND DO TE KTHEHET NE LAJME-WC

  Reply to this comment
 4. Xha Sulua November 23, 14:51

  Nuk.është ky problemi i nderua Bush? Problemi.është më I thellë
  Nga prokuroria kanë porosi që para se të veprojnë, njoftojnë Saliun
  Saliu njofton mediat dhe mbas saj fillon e punon prokurora. Kjo është ajo që Saliu bën si i do qejfi me të gjitha strukturat shtetërore
  Besoj e kuptoni si drejtohet ky shtet
  Xhaxha Sulua

  Reply to this comment
 5. Timuri dhe skuadra e tij November 23, 16:30

  Te filloje ceshtja penale ndaj gazetari qe trilloi kete shpifje aq me teper ndaj nje gruaje me integritet.

  Reply to this comment
 6. Timuri November 23, 16:51

  Te meret nen pergjegjesi penale gazetari qe teilloi kete shpifje.

  Reply to this comment
 7. Timuri November 23, 16:55

  Te meret nen pergjegjesi penale gazetari qe rteilloi kete shpifje.

  Reply to this comment
 8. niko November 23, 17:03

  Po reagim nuk mund te quhet nje pergjigje qe i kthen nje pyetjes;qe te eshte bere pas publikimit nga gazetat te nje “tevertete” me fakte nga nje hetim qe Prekurori i krimeve te renda informon Shefin se ka pyetur nje deputete te PS?!?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*