Dëshmon Toni, Prokurori: Hetimet po shkojnë shumë mirë! (Thërritet dhe Spartak Braho)

March 11, 2015 14:44

Dëshmon Toni, Prokurori: Hetimet po shkojnë shumë mirë! (Thërritet dhe Spartak Braho)

Pas më shumë se 5 orësh Fatjon Skënderi, i njohur si Toni, personi që në emër të Ilir Metës kishte porositur vrasjen e dy deputetëve, Tom Doshit dhe Mhill Fufit, ka dalë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Skënderi është thirrur me urgjencë nga Gjermania nga autoritetet shqiptare që të jepte dëshminë e tij rreth deklaratave t1% rënda që janë bërë publike 2 javet e fundit.

Pas daljes nga Prokuroria ai ka shmangur cdo kontakt me median. Te njejten gje ka bere edhe Prokurori qe ka marre ne pyetje Fatjon Skenderin.

Prokurori Përparim Kulluri tha para gazetarëve vetëm një fjali” se hetimet po shkojnë shumë mire”

Skënderi ishte larguar per ne Gjermani pasi me 1 shtator 2014 atij iu be nje atentat ne afersi te Tiranes, por fatmiresisht i shpetoi 13 plumbave te derdhur ne drejtim te tij.

Burime nga prokuroria bëjnë me dije për DITA se tashmë do të japin dëshminë e tyre edhe deputetët Spartak Braho dhe Edi Paloka, si dhe ish-nëndrejtori i policisë, Agron Kulicaj.

March 11, 2015 14:44
Komento

4 Komente

 1. gagaga March 11, 15:01

  Kur gota eshte e mbushur plot, mjafton edhe nje pike ti hedhesh siper e ajo do te derdhet.Ne menyre metaforike durimi dhe zemergjerasia e shqiptareve ka arritur ne tejngopje.
  Eshte momenti per tju kujtuar;- Haram buka qe hani o politikanet tane, pa dallim ,sa na prune ne momentin per te thene:- Ta marr vesh gjithe bota mbare , me vjen turp te jem shqiptar.-vehte.
  Zoti ja marrte hakun ketij populli.Po e beni cdo dite te flas me vehte .Te mallkuar!

  Reply to this comment
 2. Mark uk March 11, 18:49

  Spartak Braho eshte celsi i te gjitha te kqijave te ketij vendi.

  Reply to this comment
 3. Vezhguesi March 11, 19:29

  O Mark UK. nderro numrin e syzeve !

  Reply to this comment
 4. Tironsi1 March 11, 20:30

  Spartak Braho ishte spiun i diktatures dhe duhet burgosur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*