Dështim epik… Kopertina e Economist për rënien e Facebook

March 25, 2018 13:06

Dështim epik… Kopertina e Economist për rënien e Facebook

Pas skandalit me Cambridge Analytica, një fushatë e vërtetë kundër Facebook ka nisur në media.

Të gjithë bëjnë thirrje për ta braktisur atë.

Edhe pa këtë skandal, Facebook ka dëshmuar vështirësi të mëdha në mbajtjen e ritmit.

Mbi 50 miliardë dollarë llogariten humbjet në muajin e fundit.

Përqindja e atyre që nuk bëjnë postime prej kohësh, është rritur në shifra të forta.

Facebook konsiderohet veçanërisht nga të rinjtë, si i “dalë nga moda”

“The Guardian” dhe “Mashable” janë ndër më agresivet, ndërkohë që “The Economist” shfaqet me një kopertinë të goditur.

n.s./dita

March 25, 2018 13:06
Komento

1 Koment

 1. Aliu nga Selenic March 25, 17:40

  Sa shume qenka shqetsuar Saliu per taksen ne rrugen e Kombit.!
  E quditshme Saliu kerkon te mbaje sistemin kapitaliste me ligjat e Enver Hoxhaes, Po nuk ka dite qe Saliu nuk e shan Enverin, ndersa kerkon te bej si Enveri.Po ja qe kapitalizmi qe e solli ky me aqe buj te madhe, madje nuk rezervohet fare duke u lavdruar si i pari kapitaliste ne shqiperi e kur vjen puna tani ky kerkon qe ne shqiperi te mos ket taksa. Po ka sistem kapitalist pa taksa.Jo askunde vetem ne koken e Saliut ka ,!
  Prandaj ti shoku Sali zgjidh e merre ose merre ,Enverin dhe lufto per sjelljen e tije ne shqiperi duke mohuar c`fare ke then deri tani , ose mbaj kapitalizmin tende me taksa e tatime. Rrruge te mesme nuk ka zgjidh e merre ”
  Nuk mundesh ti te lash gjynahet me kete ankes qe kerkon te mbajsh flamurin e proletariatit.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim