Detajet e darkës me Ramën në shtëpinë e Thaçit, rrëfehet Fatmir Limaj

February 6, 2019 21:49

Detajet e darkës me Ramën në shtëpinë e Thaçit, rrëfehet Fatmir Limaj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë mbrëmjes së të dielës kishte ftuar për një darkë në shtëpinë e tij të re, në periferi të Prishtinës, udhëheqësit e koalicionit qeverisës të vendit, dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Takimin te Thaçi e ka bërë publik i biri i presidentit, i cili ka publikuar një fotografi.

Pjesë e kësaj darke ishte edhe zëvendëskryeministrat e Kosovës, Fatmir Limaj, i cili ka treguar gjatë emisionit “Pressing” T7 disa detaje të kësaj darke.

Limaj ka treguar se në karrigen e zbrazët, që është parë në fotografi, ishte i ulur djali i Presidentit, Endrit Thaçi, duke i dhënë kështu fund dilemës se kush mund të ishte personazhi që shkrepi foton.

Në atë karrige ulej Endriti. Ai e ka bërë edhe fton që është bërë publike”, ka thënë Limaj.

Kryetari i Nismës ka thënë ndër të tjera se: “Shtëpia ishte e mirë. Ambienti i mirë dhe kaluam shumë bukur”.

v.l/ Dita

February 6, 2019 21:49
Komento

10 Komente

 1. ganiu February 6, 22:22

  Në shtëpinë e tij të re.
  A ka pyet njeri se sa ka kushtuar, e ka bërë më para në dorë apo kredi e kështu me rradhë?
  Më duket se shqiptarët nuk pyesin për këto gjëra të kota!

  Reply to this comment
  • mirel February 7, 02:20

   Duhet te kene demshperblyer serbet per demet e luftes

   Reply to this comment
  • N.VJOSA February 7, 03:04

   Tipik gani
   Tipik kadri
   S’ guxon njeri
   Të ndertoj shtepi…!
   Se do gjendet
   Nje gani
   Qe do peshtyje
   Me neveri…
   +++
   që do te dije
   Çfare ka n’hale
   Nje komshi…!
   Dhe nuk shikon
   Halenë tij…
   +++
   O Gani
   Sot nje shtepi
   E ndertoj une,
   E nderton ti
   Dhe jo i pari
   Në Qeveri…!!
   ————————
   Keta ganinjt e kadrinjt ,
   jane tipat me te poshter,
   qe duane ti fusin hundet kudo.
   Bejne llogarit e komshiut,
   fshatit, krahines, qeverise,
   Amerikes dhe Australisë…!
   Nuk guxon dot tjetri te ndertojë shtepine e vet se do do zgjasin koken ganinjt, kadrinjt, arinjte, minjt…
   Shiko or Ganimiu shtepine tende,
   Ose me mire na trego ate Halene tende,
   para se te shikosh Halen e Hashimit…!

   Reply to this comment
 2. N.VJOSA February 7, 03:07

  Tipik gani
  Tipik kadri
  S’ guxon njeri
  Të ndertoj shtepi…!
  Se do gjendet
  Nje Gani
  Qe do peshtyjë
  Me neveri…
  +++
  Që do te dije
  Çfare ka n’hale
  Nje komshi…!
  Dhe nuk shikon
  Halenë tij…
  +++
  O Gani
  Sot nje shtepi
  E ndertoj une,
  E nderton ti
  Dhe jo i pari
  Në Qeveri…!!
  ————————
  Keta ganinjt e kadrinjt , salinjt
  jane tipat me te poshter,
  qe duane ti fusin hundet kudo.
  Bejne llogarit e komshiut,
  fshatit, krahines, qeverise,
  Amerikes dhe Australisë…!
  Nuk guxon dot tjetri te ndertojë shtepine e vet se do do zgjasin koken ganinjt, kadrinjt, salinjt, arinjte, minjt…
  Shiko or Ganimiu ,
  shtepine tende,
  Ose me mire na trego ate Halene tende,
  para se te shikosh Halen e Hashimit…!

  Reply to this comment
 3. intelektuali February 7, 07:19

  Ik ore ti kriminel, hajdut, killer dhe vrastar dhe kujto masakren e Llapushnikut kur i vrisje njerezit e pafajshem si zogj pule dhe deshmitaret ne Gjermani si nje mafioz i vertete, per t’i shpetuar Drejtesise ne hage duke ja hedhur fajin vartesve te tu qe vuajne akoma denimin ne Hollande per krimet e tyre monstruoze.

  dhe:

  Pastaj fol per darken tek Sarajet e Hashim Thacit, kush ka kaluar ne Prishtine e di fare mire se nuk eshte “Shtepia e Re” e Hashimit, por saraje te verteta, te ndertuara me paret e hajnise, njesoj si Edvin Droga ne Surrel te Tiranes.

  PO PSE DONI JU O KRIMINELA TE PACIPE TE NDANI KOSOVEN SI BYREKU NE TEPSI ME NDIHMEN E BOLLTONEVE ANTISHQYPTARE TE TRUMPIT KUR AHTISARI I KA CAKTUAR FARE MIRE KUFIJTE PER KOSOVEN MULTIETNIKE SIC JANE TE GJITHA VENDET ANTARE TE BE-SE?

  Jo ju o kriminele te gjithe e keni hallin te shpetoni lekuren tuaj nga Drejtesia qe po afron dhe prandaj jeni vene ne sherbim te antishqyptarit, Bollton qe eshte keshilltar i dallkaukut Trump, te cilit intelektuali i ka derguar nje leter rezili te posacme.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA February 7, 09:34

   ELEGJI PËR NASTRO HALENË…

   Ua, uaaa,
   Medet , medet,
   Qënka bërë Nastrua
   trim me fletë…!
   Paska shkuar
   gjer n’Amerikë
   Nastrua simboli
   Njeriut lik…!
   +++
   o Nastro,
   O “trim” me fletë,
   Kur të shpeton
   mendje shkretë
   Nuk njeh kufi
   e nuk njeh shtet…
   +++
   O Nastro,
   Kameleon,
   Po na ndreq
   e korigjon,
   Edhe kshilltarin
   Bollton…
   +++
   Dhe sikur
   kjo nuk mjafton,
   Kosherja fare
   të ka humb
   Na korigjon
   dhe zotin Trump…
   +++
   O Nastro,
   o Lumë e Det,
   Ah, vrafsh
   vehten vet!…
   S’të paska mbetur
   asnjë bletë
   Tek ajo
   Koshere shkretë…!
   +++
   O Nastro,
   ore tutkun,
   Enverit ,
   i hëngre Munë
   Nga e Djela
   gjer te Shtunë…
   Por duket
   se s’të mjafton,
   Ha dhe nga
   zoti Bollton!
   Dhe te Trumpit,
   or Kameleon,
   O Qeni
   që ha të Zonë…!

   Reply to this comment
 4. N.VJOSA February 7, 09:36

  ELEGJI PËR NASTRO HALENË…

  Ua, uaaa,
  Medet , medet,
  Qënka bërë Nastrua
  trim me fletë…!
  Paska shkuar
  gjer n’Amerikë
  Nastrua simboli
  Njeriut lik…!
  +++
  o Nastro,
  O “trim” me fletë,
  Kur të shpeton
  mendje shkretë
  Nuk njeh kufi
  e nuk njeh shtet…
  +++
  O Nastro,
  Kameleon,
  Po na ndreq
  e korigjon,
  Edhe kshilltarin
  Bollton…
  +++
  Dhe sikur
  kjo nuk mjafton,
  Kosherja fare
  të ka humb
  Na korigjon
  dhe zotin Trump…
  +++
  O Nastro,
  o Lumë e Det,
  Ah, vrafsh
  vehten vet!…
  S’të paska mbetur
  asnjë bletë
  Tek ajo
  Koshere shkretë…!
  +++
  O Nastro,
  ore tutkun,
  Enverit ,
  i hëngre Munë,
  Nga e Djela
  gjer te Shtunë…
  Por duket
  se s’të mjafton,
  Ha dhe nga
  zoti Bollton!
  Dhe te Trumpit,
  or Kameleon,
  O Qeni ,
  që ha të Zonë…!

  Reply to this comment
  • intelektuali February 7, 11:09

   Ik ore ti bythqir si kurve bordello do t’i tregosh ti intelektualit SHBA, shko tek Titua, Stalini, Putinka e Rusise qe keshillon bythqirin e Kosoves, Hashim Thacin qe nga drogaxhi prej Zvicre na u be President me gjithe ate mafiozin Pacolli qe i beri lekat ne Rusine Bolshevike ne dallavera korrptive me vajzen e pijanecit Boris Elcin me spiunin e KGB-se dhe UDB-se Baton Haxhiu qe kane vendosur t’ja falin Vucicit Mitrovicen badiava (kush ta jep ty Presheven) dhe tradhetine e tyre antishqyptare e kamuflojne me propagande enveriste si Partia e Punes ne kohen e Qepes te Titos dhe Jugosllavise.

   prandaj:

   “MUNE” E ENVERIT E HENGREN DHE PO VAZHDOJNE TE GJITHE SHQYPTARET DHE KOSOVARET DERI ME SOT

   O bole fanatike qe ke neveritur te gjithe ne kete forum te nderuar te gazetes DITA.

   Po pse ti more pizeveng enverist i pacipe do t’i tregosh intelektualit SHBA? Po intelektuali i mbijetoi burgjeve te Enverit pse nga antishqyptarin barkderr dhe bullafiq Bollton do te tutet dhe te kete frike? I kam derguar nje leter me poste qe nga ketu ku banoj une ne SHBA nje leter dallkaukut budallaTrump (vetem per kete i jap te drejte Edi Rames) qe te mos luaje me fatin e trojeve shqyptare per bashkimin e te cilave familjave e intelektualit luftoi qe ne Mukje te 1943 dhe qe shume patriote te vertete shqyptare kane dhene jeten te masakruar nga spiunat e Beogradit dhe Moskes sic ishte edhe me i ligu nga keta, MONSTRA gjakatare antishqyptare pederasti bythqir, kopili i Bimbashit, Enver Hoxha qe ti o karagjoz i kendon elegji rezili.

   PO KUFIJTE PERFUNDIMTARE TE KOSOVES I VENDOSI PERENDIMI ME AHTISARIN, KUSH ESHTE KY BOLLTON REZIL BARKDERRI QE NA DEL TANI?

   Pse nuk ja kthen SHBA dhe Trumpi Californine dhe Texasin Meksikes qe i ka grabitur si nje kulceder duke paguar qindarka korruptive nje shekull me pare? Po alasken plot me flori pse nuk ja kthen Rusise se Putinit? Po pse si mendonj ti po kollofiti Serbia Mitrovicen do te ndaloje ne Gracanice more mavri? Po kush i beson premtimeve te Putinit se Serbia do te njohe Kosoven sic po deklaron Hashim Thaci? Nuk e pe si veproi spiuni dhe shefi i KGB-se se Stalinit, vladimir Putin me Krimene?

   PO PSE DALLKAUKEVE ANTISHQYPTARE TE TRUMPIT DO T’I BESOJNE KOSOVARET OER FAQTIN E VATANIT?

   Po nuk e pe ti more mavri sa e cajne trapin “Trumpat” dhe Obamat” e SHBA kur deshen te depozitoje Armet e Llahtarshme Kimike te Asadit ne Shqypni duke i paraqitur si “Karamele bamiresie”? Edhe atehere bythqiri Edi Rama e shiti interesin kombetar duke bere mareveshje ne terrin e nates me me ambasadorin imoral Avrizu, ja iku Avrizuja, do te iki dhe Bolltoni do te vije dikush tjeter, po pse keshtu si servila do t’i shesim ne territoret e trojeve tona qe na i kane lene amanet prinderit tane, te cilet dhane jeten per to?

   Reply to this comment
 5. intelektuali February 7, 11:10

  Ik ore ti bythqir si kurve bordello do t’i tregosh ti intelektualit SHBA, shko tek Titua, Stalini, Putinka e Rusise qe keshillon bythqirin e Kosoves, Hashim Thacin qe nga drogaxhi prej Zvicre na u be President me gjithe ate mafiozin Pacolli qe i beri lekat ne Rusine Bolshevike ne dallavera korrptive me vajzen e pijanecit Boris Elcin me spiunin e KGB-se dhe UDB-se Baton Haxhiu qe kane vendosur t’ja falin Vucicit Mitrovicen badiava (kush ta jep ty Presheven) dhe tradhetine e tyre antishqyptare e kamuflojne me propagande enveriste si Partia e Punes ne kohen e Qepes te Titos dhe Jugosllavise.

  prandaj:

  “MUNE” E ENVERIT E HENGREN DHE PO VAZHDOJNE TE GJITHE SHQYPTARET DHE KOSOVARET DERI ME SOT

  O bole fanatike qe ke neveritur te gjithe ne kete forum te nderuar te gazetes DITA.

  Po pse ti more pizeveng enverist i pacipe do t’i tregosh intelektualit SHBA? Po intelektuali i mbijetoi burgjeve te Enverit pse nga antishqyptarin barkderr dhe bullafiq Bollton do te tutet dhe te kete frike? I kam derguar nje leter me poste qe nga ketu ku banoj une ne SHBA nje leter dallkaukut budallaTrump (vetem per kete i jap te drejte Edi Rames) qe te mos luaje me fatin e trojeve shqyptare per bashkimin e te cilave familjave e intelektualit luftoi qe ne Mukje te 1943 dhe qe shume patriote te vertete shqyptare kane dhene jeten te masakruar nga spiunat e Beogradit dhe Moskes sic ishte edhe me i ligu nga keta, MONSTRA gjakatare antishqyptare pederasti bythqir, kopili i Bimbashit, Enver Hoxha qe ti o karagjoz i kendon elegji rezili.

  PO KUFIJTE PERFUNDIMTARE TE KOSOVES I VENDOSI PERENDIMI ME AHTISARIN, KUSH ESHTE KY BOLLTON REZIL BARKDERRI QE NA DEL TANI?

  Pse nuk ja kthen SHBA dhe Trumpi Californine dhe Texasin Meksikes qe i ka grabitur si nje kulceder duke paguar qindarka korruptive nje shekull me pare? Po alasken plot me flori pse nuk ja kthen Rusise se Putinit? Po pse si mendonj ti po kollofiti Serbia Mitrovicen do te ndaloje ne Gracanice more mavri? Po kush i beson premtimeve te Putinit se Serbia do te njohe Kosoven sic po deklaron Hashim Thaci? Nuk e pe si veproi spiuni dhe shefi i KGB-se se Stalinit, vladimir Putin me Krimene?

  PO PSE DALLKAUKEVE ANTISHQYPTARE TE TRUMPIT DO T’I BESOJNE KOSOVARET OER FAQTIN E VATANIT?

  Po nuk e pe ti more mavri sa e cajne trapin “Trumpat” dhe Obamat” e SHBA kur deshen te depozitoje Armet e Llahtarshme Kimike te Asadit ne Shqypni duke i paraqitur si “Karamele bamiresie”? Edhe atehere bythqiri Edi Rama e shiti interesin kombetar duke bere mareveshje ne terrin e nates me me ambasadorin imoral Avrizu, ja iku Avrizuja, do te iki dhe Bolltoni do te vije dikush tjeter, po pse keshtu si servila do t’i shesim ne territoret e trojeve tona qe na i kane lene amanet prinderit tane, te cilet dhane jeten per to?

  Reply to this comment
 6. VIKTIMA February 7, 15:05

  @@INTELEKTUALI:Pa pasur Kompleksin e Politikes se “Xhepave”..(Pra nuk varem nga keta)..do te thoja:Se ne Lufte ka gjithmone Viktima..nga te dyja Palet..si Serbe dhe Shqipetare..POR UNE DO TE NDALEM TE Haradinaj:nese ka Vrare apo Urdheruar athere ka bere Thjeshte Detyren..SEPSE ASKUSH NUK NA DOLI SE KA BASHKEPUNUAR ME OKUPATORET SERBE…Pra ka Vrare ose Urdheruar…te Vriten ata qe Spiunonin Shqipetaret…mos te Harrojme se shume “Magjype”-Kosove ..Vidhnin Shtepite e Braktisura te Shqipetareve dhe pastaj i Vinin Zjarrin,me lejen e Autoriteteve SERBE…E DI SE NE Duisburge te Gjermanise..uVRA nje “Deshmitare i Mbrojtur”..popse u Vra??U vra..dhe mire ja Bene se per te Marre kete STATUS…Spiunonte dhe Trillonte kunder UCK-se se Lavdishme..dhe Kunder Shqipetareve..PRA NJE KEREM QE EDHE PLUMBIN E KISHTE PAKE…
  TE GJITHE SPIUNET, dhe Kriminelet pacin “Fatin” e mire te “Kollovizhit pas Zverkut”….lol

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim