Detajet, kush e shantazhoi zëdhënësin e Metës?

November 22, 2019 08:16

Detajet, kush e shantazhoi zëdhënësin e Metës?

Pasi Presidenti Ilir Meta konfirmoi në “Facebook” se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi është shantazhuar në emër të një Ambasade të huaj, gazetarët e kronikës Artan Hoxha dhe Klodiana Lala kanë dhënë detaje nga episodi në fjalë.

“Nuk di të jetë kërcënuar, do duhet të kishte një denoncim zyrtar, nuk ka një denoncim zyrtar ende dhe nuk referohem tek fjalët edhe pse i thotë Presidenti i Republikës. Me sa më thonë, lidhet me një status tjetër që flet për një tjetër ambasador, që kontrollohet nga Engjell Agaçi. E ka fjalën për Ambasadën italiane”, tha Lala në emisionin Opinion.

Ndërkaq gazetari Artan Hoxha tha:

“Deklarata që ka patur zëdhënësi i Presidentit, ku është përmendur edhe emri i një punonjësi të Ambasadës dhe përmendja e emrit të tij, e para ka qenë jo etike, jo diplomatike. Nëse Guri i jep leje, ne jemi gati ta nxjerrim transitin e telefonatës. Na është premtuar një video përvëluese, na është thënë edhe për një video erotike dhe asgjë nuk kemi”.

Reagimi i Tedi Blushit:

Garantët e veprimeve të paligjshme dhe mafioze të Dvoranit e kanë marrë mbrëmë përgjigjen zyrtare në një bisedë zyrtare tepër të përgjegjshme të Kryetarit të Shtetit.

Tymi i Venecias që hodhi me porosi të Ramës, Ambasadori në ikje i Agaçit pak ditë më parë, është turpi më i fundit i grupit të strukturuar diplomatik në Tiranë, bashkëfajtor për dhunimin sistematik të Reformës në Drejtesi dhe me qëllim kapjen e saj të plotë nga Regjimi monist i Edi Ramës.

Mjaft më “Rule of Embassy”. Është koha për “Rule of Law” si çdo vend demokratik. Rruga e Elbasanit të çon në Elbasan dhe Rama e përdor dhe për në Xibrakë! Rruga e Kavajës të çon në Kavajë! Vetëm rruga e Kushtetutës na çon në Europën e Bashkuar!

j.l./ dita

November 22, 2019 08:16
Komento

2 Komente

 1. N.VJOSA November 22, 08:58

  Aman or Lilo
  Aman, o Mete
  Ti Kushtetusen
  E do per vehte…

  Po Reformën
  Në Drejtësi
  Se ben as Rama
  Se ben as ti…

  Na nxjerr nje Blush
  Një Karabush
  Sulmon diplomatë
  Sepse nuk mbush…

  Sulmon Venecien
  Dhe Amerikë
  Dhe Drejtesinë
  E do me mik…

  Like Floriri
  Mbaje më but
  Mos mat Drejtesine
  Me kut si Hajdut…

  Ti Like Hajduti
  Gjuhen rrotullon
  Por je nje Qen
  Që ha të Zonë…

  Të vune Socialistet
  Per President
  Llogjiken tende
  Se hanë as qentë…

  Do ishe larguar
  Qe ditën e parë
  Konflikt interesi
  Ke o i marrë…!

  Ti o burr kurvë
  Një herë me Salinë
  Një herë me Ramen
  E bën krushqinë…

  Mbathja o Liro
  O karnavale
  Nuk eshtë Republikë
  Presidenciale…

  Të duket vetja
  Sikur je mbret
  Mbi Parlament
  O lumë e Det…

  Me dashuri
  Dhe qetesi
  Leri shqiptarët
  Të kenë drejtesi…

  Se nderkombtarët
  Janë thirrur në skenë
  Asnjanës jane
  Por ti je Legen…

  Reply to this comment
 2. kujtimi November 22, 10:02

  Shiko mos e merrni me shaka se presidenti nuk ha mut kot.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim