Detaji provokues në veshjen e kryeministrit Rama

September 26, 2017 13:10

Detaji provokues në veshjen e kryeministrit Rama

Kryeministri Edi Rama ka tërhequr sërish sot vëmendjen me paraqitjen e tij, pasi në xhaketë mund t’i vëreje lehtë një yll me pesë cepa.

Ndërkohë në mbledhjen e parë të qeverisë së re “Rama II”, kryeministri mbante dy yje, një të kuq dhe një të zi, me të cilat përfaqësonte ngjyrat e flamurit.

Kësaj here ylli në xhaketën e kryeministrit ishte i verdhë, i konsideruar si simbol i komunizmit.

Nuk dihet nëse kryeministri e ka zgjedhur për t’i “provokuar” demokratët, të cilët kanë ndërmarrë një nismë për të paraqitur në Kuvend një projektligj që do dënonte simbolet e komunizmit, apo është si gjithmonë një detaj që e bën atë të veçantë nga të tjerët.

Kryeministri Edi Rama tërheq gjithmonë vëmendjen me detajet në veshjet e tij.

September 26, 2017 13:10
Komento

19 Komente

 1. Arber September 26, 13:47

  Ylli eshte prej floriri si 50 yjet e flamurit amerikan.

  Reply to this comment
 2. gaztori Fev ZI September 26, 13:53

  YLLI DUHEJ ME 6 CEPA QE NJE CEP TUA HIDHTE NE KAZAN ZAGAREVE TE MEDJAS ANALFABETE SI PUNE KOCKEJE

  Reply to this comment
 3. Nje grup kovacesh September 26, 14:06

  Presim qe EDI te hyje ne Parlament me CEKAN ne dore.
  Vetem prej cekanit hane pyka SALIU dhe LULI…

  Reply to this comment
 4. Epo kjo pune! September 26, 14:13

  Lajm me zor kjo pune. Gje normale. Eshte ylli partizan, sot e ka nje ekip futbolli. Per ate yll u flijuan djem e vajza te reja. te ben nder ta mbash. A e meriton Rama kete nder, kete gje shtroni…

  Reply to this comment
 5. Tartufi September 26, 14:20

  Nuk eshte problemi i hajvanit,se c fare ylli vendos ne xhakete,apo c fare atlete vesh,,,, problemi i madh i ketij
  populli eshte,,, trute e shplara ,qe ka ,qe nuk di ke te zgjedhi per ta qeverisur!! Nje popull i zgjuar nuk i shikon
  aparencen kryetarit qe ka zgjedhur,por shikon c fare po mbjell ne kodra dhe fusha per te ngrene mileti.
  Ky milet tru shplare ngatron patatet me hashashin e ketij hajvani popullor karagjoz.Me nje fjale ky milet qe zgjedh karagjoza eshte karnavale dhe problemi i madh i qytetareve normale…..

  Reply to this comment
  • Kaci September 26, 14:47

   O tartufi guxim te madh paske mare per ti quajtur shqiptaret trushplare budallenj! Po ti qenke gjeni or tartuf…

   Reply to this comment
  • Xha Teme September 26, 16:29

   Edi Rama ka bere nje deklarim solemn. Qe sot e tutje menderen nuk do ta fshije me letren higjenike Tartufi pasi eshte shume e ndotur dhe e pegerur.

   Reply to this comment
   • Tartufi September 26, 18:49

    Teme hajvani,nuk te mare per inat,por me vjen keq,qe
    shqiptaret normale kane fatin te rrojne ne mes te turrmes se Temeve tru shplare,qe ngelen duke merisur pordhet e
    hajvanerise ,qe zgjedhin per gjoja qeverisje.
    Teme argetusi,pa ju nuk do te dalloheshin normalet.

    Reply to this comment
  • I TILLE JE , SA HERE HAP GOJËN September 26, 18:19

   T A R T U F I = M A T U F I

   Reply to this comment
 6. po s'pushkatoi meten, do pushkatohet vete . September 26, 14:29

  nuk eshte puna se duhet, a s’duhet ylli partizan, apo amerikan . zoterise ….ça i shkrep ne qenef, e shkreh ne publik ( kur s’ka….frike, ose turp)

  Reply to this comment
 7. shqip September 26, 14:41

  Me yje te tille , madje edhe me te medhenj , mbushin xhaketat veteranet e luftes ne Amerike Kanada , Australi , e gjetke . Vetem ke ne mundohen ti japin ngjyrime politike . E te mendosh qe njera pale per te ardhur ne pushtet , ofron si alternative zhvillimi heqjen e yjeve . Me sa duket e paskan vendosur te pushojne ne ndonje pavion muzeu . O gomere e gomarica kudo qe gjendeni , ylli eshte embleme shume me e lashte se 200 vitet e komunizmit . Ç’do kush mund te mbaje nje steme me çfardo forme qofte . Ka etiketa pijesh qe Kane yll . Ka bluza , ka kepuce tenisi , ka simbole me yje ne avione , anije , makina , ne paisje elektronike , kudo . Mos bota eshte çmendur qe te mos perdore yllin . Vetem se ne Shqiperi ka ca druvare qe luftojne me mullinjte e eres .

  Reply to this comment
 8. Arben September 26, 16:09

  BUKE NUK KEMI, POR AMA E KEMI PER NDER

  TE MERREMI ME BREKET E EDRAMES.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 9. Moisi Golemi September 26, 18:43

  Qe kur ylli i verdhe na qenka yll komunist, o gazetar hajvan?? Ylli i verdhe eshte ylli i flamurit te Bashkimit Europian. O halldupe te gazetarise shqiptare, qe s’leni gje pa i nxjerre bishta.

  Reply to this comment
 10. Aliu nga Selenic September 26, 18:46

  Kush ka frige nga Ylli. Ylli simbol i lirise dhe i Bashkimit.E gjith Bota e simpatizon Yllin madej edhe Skenderbeu e kishte Yllimn Simbol.!
  Demokratet te mos tremben nga Ylli se ai eshte ylli i Shqiptarve qe nga koha e Skendebeut e deri tani.!
  Ai eshte drite e qiallit qe na ndriqon gjithmone.!

  Reply to this comment
 11. kris 1 September 26, 23:20

  Kazanxhiinjte e shtypit dine te gatuajne vetem, corben salii ,,Makarrama dhe te skuqin ngjala.

  Reply to this comment
 12. C'a bohet kshtu September 27, 01:58

  A thua TLLIN t’a kene shpikur komunistet dhe deri ne ate kohe nuk njihej, si psh Amerikanet e kane simbolin e tyre ne flamur…. apo jo, po flamuri i BE cfare simboli ka…..
  E shikoni pra….. qe te shtena nuk ka pasur……
  Gazetarucet nuk po dine kush eshte lajm e si ta gjene ate.

  Reply to this comment
 13. Plaku Xhuxhumaku September 27, 08:20

  Ylli ka vetem dy vende, o ne balle, o ne bythe.

  Reply to this comment
 14. Mark .U.K September 27, 08:48

  Pse merreni me Edver Ramen se paska vene nje yll.Eshte rritur ne bllok e nuk mund te ndahet nga e kaluara.Ky ka dal nudo ne plazhet e Frances e njerzit e votuan per tu bere kryetar bashkie.Ne PS po pate ndersheri nuk mund te kesh te ardhme.

  Reply to this comment
 15. shpatar September 27, 10:06

  Lufta kunder simboleve e datave ka qene dhe mbetet strategjia idiote e Pd per te ardhur ne pushtet .Idiotozmi politike qe ka marr permasa te theksuara ne luften per pushtet ka demtuar dhe demton prespektivat Evropjane dhe zhvillimin ekonomik te vendit .
  Qarkullimi i ideve ,se po na kthehet komunizmi ne Shqiperi ,eshte strategji e agjenturave te huaja qe kerkojne mos zbatimin e Reformave demokratike ne Shqiperi .E duan Shqiperine ne vorbullen e kaosit politike per te shmangur padrejtesit e bera ne kurriz te popullit shqiptare .Nje Shqiperi Evropjane hap shume ceshtje te mbyllura nga e kaluara .
  Kjo qe po bene Pd eshte tradhetia me e madhe qe mund ti behet nje populli te sakatuar nga duar tradhetare e te shitura .Jemi ne prag te datave kombetare dhe boriet e cpuara te luftes kunder komunizmit do te filloje te bien perseri . Ditelindja e Hoxhes ,Saliut ,Ramizit ,Xhafes ,Rucit e Edvinit si dhe datat 28 apo 29 do te hapin perseri debate idiotesh qe vendi te mos perjetoje momentet e saj historike qe ngren vlerat e popullit shqiptare.Gogoli komunist u be metode pune per kredibilitet politike .Llogarit qe bene krahu i Pd ,se do te ndryshoje ne popull opinjonin per Mazhorancen si komuniste ,tregon shterpsine e kesaj force politike per te udhehequr vendin .
  Lufta pa llogjike ,kunder simboleve dhe datave ,shton me shume autoritetin e Mazhorances per ti fitua te gjitha betejat me Opoziten e corjentuar .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*