“Deti”/ Meta pret ambasadoren greke: Mbështes negociatat, por…

March 5, 2018 13:00

“Deti”/ Meta pret ambasadoren greke: Mbështes negociatat, por…

 

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me ambasadoren e Greqisë në Shqipëri, Eleni Sourani.

Takimi ka zgjatur për rreth gjysmë ore dhe në qendër të vëmendjes kanë qenë zhvillimet e fundit në Shqipëri mbi kërkesën e Ministrisë së Jashtme për plotfuqishmëri në bisedimet me Greqinë.

Mësohet se ka qenë ambasadorja greke, e cila ka kërkuar takimin dy palësh.

Burimet thanë se Presidenti Meta mbështet negociatat dypalëshe, por gjithashtu ka theksuar rolin kushtetues përgjatë procesit.

Meta nuk i ka dhënë autorizimin ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, për të nisur negociatat me Greqinë për kufirin detar me Greqinë, ai kërkoi më shumë informacion dhe strategjinë e negociatave.

l.h/ dita

March 5, 2018 13:00
Komento

5 Komente

 1. xha Spiroja March 5, 13:14

  Ka te drejte presidenti shqiptar qe merr doren tek ambasadorja greke. A e dini pse? Sepse ju nuk e dini por edhe presidenti grek mori dore tek ambasadori shqiptar ne Athine, prandaj tha qe nese shqiperia don BE te mos flasi per Camerine, por te kete kujdes per pronat e mirotetit grek ne shqiperi. etj. etj. Besoj e kuptoni tani sa e qarte eshte situata?
  Xha Spiroja

  Reply to this comment
 2. Ohoooo March 5, 16:49

  Po qe se eshte ne.dore te Like Floririt .
  Ta harroni ,autorizimin
  Pse.ckini ndermend ?
  Te shese Likja.Saliun
  Po Saliu ? Cben ?
  Vidion e 7% te Likes e nxjerr te pamanipuluar
  Jane besa —bese Malokeria dhe hajduteria,,,,,,,,

  Reply to this comment
 3. Piluri March 5, 20:32

  Turkoshaket e albanistanit bëjnë “punën” e Babës të anadollit.
  Por ne te njejten kohe gjunjezohen tek shteti i Israelit, aleatit strategjik i Greqisë.
  USA, aleat strategjik ka vetëm këto shtete.
  Albanistanin se pjerdhin fare.

  Turkoshaket tani po kuptojne se trekëndëshi Greqi-Israel-Egjypt është fundi i nazistit islamik Erdogan dhe rregjimit terrorist turk!
  Prisni se skeni par gje akoma.

  Reply to this comment
 4. mirel March 5, 20:47

  Perse nuk rivendoset kufiri i 2008es.
  E ka hequr me ligj Berisha, dhe shteti vazhdon te mos e vendose perseri me ligj ashtu si ishte ne 2008en
  Pse nuk behet kjo e para?
  Pastaj diskutoni mareveshjen

  Reply to this comment
 5. mari March 5, 20:55

  Greket do marrin gjithe ate qe duan.Kete u ka premtuar Rama dhe prandaj ai u ngjit ne politike.Per kete kane punuar dhe punojne nanot ,millot,majkot,metat me ne krye gjeneral janulen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin