Dhëndri i Berishës fyen dibranët: Preferojnë 50 euro. Nuk u duhet as rruga, e as dinjiteti

September 12, 2016 18:38

Dhëndri i Berishës fyen dibranët: Preferojnë 50 euro. Nuk u duhet as rruga, e as dinjiteti

Humbja e thellë në Dibër ka ngjallur indinjatë dhe zhgënjim të madh tek demokratët.

Një prej tyre është vetë dhëndri i ish-Kryeministrit Sali Berisha, i cili përmes rrjetit social shkon deri në fyerje ndaj dibranëve.

“Dibranët me shitjen e votës treguan që preferojnë 50 euro sesa Rrugën e Arbrit. 50 euro për 4 vjet përkthehet në 1 euro në muaj. Për 20 vitet e ardhshme nuk do ndërtohet rruga pasi siç duket nuk ju duhet as rruga, e as dinjiteti. Vidh edvin e vidh sadri”, shkruan Jamarbër Malltezi. / DITA

 

malltezi

September 12, 2016 18:38
Komento

16 Komente

 1. niku September 12, 19:04

  Te pakten e ka ndare mendjen qe per 20 vjet do jete ne opozitë

  Reply to this comment
 2. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... September 12, 19:48

  Po flet kavurrelesi JamSerb Malltezi burri i korbit Argita, gjobevenesja me e madhe ne Albanistan ne kohen e Sah-leh Kriminelit e lemerise.
  Nje keshille per JamSeb Malltezin qe te behen floket me kacurrele sec i ke, lyje tullen me bajga nga lopet e Maqi-llares, kokrra e byth q*rit.

  Reply to this comment
 3. ShkoDrani September 12, 20:01

  Oh i miri tullac dhander
  Disident djathi n’anderr
  Pleh i shitun e i qirum
  Rob i tredhun e i mbarum.

  Reply to this comment
 4. DRENICA E KUQE September 12, 21:00

  Edhe familjes me te madhe te shkieve ne Shqiperi u ka mbetur te flasin per dinjitet dhe t’i perqeshin dibranet fisnike, eshte krejt e pa pranushme, jo etike dhe jo morale. Nuk skuqin faqe keta serbet e Berishes! Vetem plumbi i skuqe!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 5. maks September 12, 21:02

  kur do
  lind nje enver i ri qe tua qij rracen ketyre politikaneve hajduter dhe shites te interesave kombetare te huajve dhe miqve

  Reply to this comment
 6. Kruja September 12, 21:46

  Ky djali ka deshe me thane: Maskarejte votuesa dibrane , refuzuan 50 Eurot tona por te marre 50 Eurot e kundershtarit .Taktika e vjeter , beni si them une mos beni si bej une.

  Reply to this comment
 7. l ri September 12, 22:01

  Dinjitetin e ke në shtëpinë e gruasë tënde,të vjhrrit vrasës e tërë kastës ku je futur me turi ,kokë këmbë.Po të kishe dinjitet duhej ta kishe mbyllur sqepin të paktën 10 vjetë.
  E tërë familja e rraca juaj i shërbejnë serbëve,,,,,,,?

  Reply to this comment
  • AKILI September 13, 09:29

   Kisha per ti thene edhe une keto fjale por si ti dhe une ka me qindra e mijra qe jane i ketij mendimi . harrojne zullumqart se c`far i ben ketij vendi e dogjet dhe vodhen dhe akoma s`heqin dore per te mar pushtetin. Pushteti mbahet me pune dhe jo me llafe o rrumpallat e rrumpallit.sali serbit.

   Reply to this comment
 8. Hani pak mos hani shume m.... September 12, 22:51

  Fitoi djali i Dibres qe mjekonte te dhenuarit nga banditet e PD, humbi krimi dhe mafia me seli ne SHQUP.

  Reply to this comment
 9. alphade September 13, 03:23

  Dhe kush flasin ? Gojeqelberit si Saliqeni, bariu i dhive te
  Vicidolit, asqeri i Milloshevic -Fasllicit…… ,!!
  Dhe kush flasin ? Malltezi, dhenderri i Berishovicit ,njeriu
  qe zoteron miliona e miliarda dollare pa punuar asnje dite, fale matrapazes, goca e Sali Vicidolit ,
  Dhe kush flasin ? Sypeshkaqeni ,personazh i filmit te Hollivudit : “war dogs” , turist deri ne ishujt Maldivias ,
  vende ekzotike ne Oqeanin Indian, i shoqeruar nga mikesha….!! Edhe ky qe nuk i ka thene asnje dite mire-
  mengjez punes,idem si kunati i tij ,ky zotero miliona do-
  llare amerikane …..!!
  Dhe kush flasin ? I gjithe tabori i kryekriminelit te Shqiperise ,Saliserbi ….
  Dhe pasi kane vrare,kane vjedhur , kane plackitur kane
  edhe surrat te sfidojne gjithe shqiptaret me perbuzje.

  Reply to this comment
 10. fteri September 13, 06:29

  …..Klika e SHQUPI-të së bashku më hordhitë dhëndrrit e nipat e mbesat na qënkan hidhëruar ,qënkan në ditë zije ,si ajo dhelpra kur nuk arrinë rrushun në pjergull thot nuk e dua ,edhe këta humbën me turp zgjedhjet tani i shajjnë i mallkoinë Dibranët ,përpiqen të prishin FESTËN ,të helmojnë e degjeneroinë fitoren e votës lirë.
  …..Është ky dhëndër Jamberi ky hipokrit i familjes së urryer Berisha që nuk la gurë pa kthyer përmbysë te pengonte parkun e lojrave te liqeni vetëm e vetëm për të sabotuar punën e k/bashkisë E.Velia .Tani KY SURRAT shpërthen në sharje për të ofenduar popullin e dibrës se humbi partia e vjehrrit Sali zgjedhjet në dibër !!!.Po ky Jamber si rrugë drejtë fitores së votimeve në dibër grumbulloi një togë të kapuçinëve të zi të i quajtur Korpusi A.Hajdari para SHQUPI-të duke pritur Lulin tu dërdëllisë në veshë për “lavdinë” e Salisë dhe të P.D-së në shkatrrimin barbar të shqipërisë.Tu tregoi se si në 96 përlau kutitë e votimit në krahë dhe fitoi zgjedhjet 140%.Kur SALUSHI me arkivol të A.Hajdarit në krahë sulmoi k/ministrinë dhe R.T.V.SH-kreu grushtin e shtetit MË TË SHËMTUAR NË HISTORI duke hedhur arkivolin në rrugë u fshehë si miu dhe tha nuk bëra grushtë shteti!!!!.Këto metoda të urryera për të vjedhë vota i përdori edhe në dibër me gagarelët e tijë të krimit kur përgjaku zgjedhjet ,por kësaj radhe i ndeshi sharra në gozhdë hordhive të Salushit .
  ……Kjo fitore e Dibrës bëri që banda e Salushit e Lulushit dhe Jamberit ti groposë shtat pashë nën dhe Dibra e menëçme dhe e zgjuar.

  Reply to this comment
 11. lili September 13, 07:48

  Deshprimi i tyre se nuk do kene mundesi me vjedh me rrugen e Arberit sikur me rrugen e kombit!

  Reply to this comment
 12. alphade September 13, 11:35

  Pse uk botohet komenti im ? FLM !

  Reply to this comment
 13. perkthyesi September 13, 14:04

  Nuk pritej reagim tjeter nga dhenderri i karrikethyerit Berisha! Por, ajo qe me shqeteson me shume eshte fakti se ky qenka analfabet! Shikoni me kujdes se si e shkruan gjuhen shqipe: emrt e pervecem me germe te vogel, si emri Sadri dhe Edvin ( shkruar sadri, edvin). Mjafton vetem ky fakt, qe ketyre tu vesh barrin e gomarit ne kurriz! Nuk ka me turp se kaq! Analfabetizem ne kulm!

  Reply to this comment
 14. DASHAMIRESI September 13, 18:46

  Nuk cuditet njeri me vandalet e familjes shpellare Vicidolase familja me antishqiptare ,qe ka nxierre ky truall , pas Clirimit . Pse , cfar prisni te thote ? !

  Reply to this comment
 15. Mark uk September 14, 09:00

  Kur thua te verteten nuk eshte fyerje.Ne fakt haku eshte i rend.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*