Dhëndri i Berishës reagon për humbjen e PD: Kemi gabuar rëndë, por kritikat mos i nxirrni në kafene

June 30, 2017 13:22

Dhëndri i Berishës reagon për humbjen e PD: Kemi gabuar rëndë, por kritikat mos i nxirrni në kafene

Kreu i departamentit te Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit ne PD, Jamarber Malltezi, njeheresh dhendri i ish-kryeministrit Sali Berisha ka reaguar ashper pas humbjes se PD ne zgjedhje dhe kritikat e akuzat qe kane shperthyer se fundi brenda partise.

Me një postim ne faqen e tij ne FB, ai shkruan “kishte gabime te renda te PD dhe keto duhet t’i themi per te miren e PD dhe te Shqiperise”, por sugjeron se “mire eshte qe mendimet tona t’i ndajme ne forumet e PD dhe jo neper media apo kafene”.

Postimi i Malltezit

PD eshte krijuar nga studentet dhe intelektualet si parti e njerezve te LIRE nen moton “Liri – Demokraci!”.

Nuk u krijua per pushtet. A kemi mundesi qe gjithkush te thote lirshem dhe me respekt per njeri-tjetrin mendimet dhe qendrimet e tij? Dhe mire eshte qe mendimet tona t’i ndajme ne forumet e PD dhe jo neper media apo kafene.

Kemi njerez me bagazh te madh intelektual dhe me eksperience te madhe ne zgjedhje.

Duhet degjuar zeri i anetareve dhe te forumeve pasi ky rezultat ishte i pamerituar, i vjedhur padyshim, por kishte gabime te renda te PD dhe keto duhet t’i themi per te miren e PD dhe te Shqiperise.

June 30, 2017 13:22
Komento

1 Koment

  1. Xha Braho June 30, 17:09

    Ore kokerrjepur. Zgjedhjet Pede-ja i humbi se eshte kthyer ne ne cete banditesh ne mbrojtje te bemave te familjes kriminale Berisha ku edhe ti vemje vegjeton. Pa u eradikuar fara juaj e poshterise, hajduterise,kriminalizimit nuk do te ekzistoje me pede. Vazhdoni genjeni veten me llogje kavaje qe vjedhjet jua vodhen, parate e canabisit. Edhe me fort do tju ndeshkojme me 2021 derisa te mos i shohim me surreterit tuaj.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*