Dhëndri i Berishës zbulon qerratenj

January 10, 2015 10:21

Dhëndri i Berishës zbulon qerratenj

Dhëndri i Sali Berishës, Jamarbër Malltezi, këtë herë është zhvendosur në ish-Bllok dhe është përqendruar aty për t’u marrë me një pallat, të cilin, sipas tij e ka ndërtuar ish-botuesi i gazetës Albania Ylli Rakipi. Në profilin e tij në Facebook, ai publikon një foto të këtij ndërtimi dhe e prezanton kështu: “Ky është pallati i një qerratai që shërben edhe si gazetar apo drejtor për atë që e paguan më mirë”.

Më pas, dhëndri tregon historinë se si është ndërtuar ky objekt: “Një qerrata pa lidhje me Tiranën apo pronat, ju vjedh tokën pronarëve, dhunon ligje dhe plane urbane, uzurpon hapësirat publike dhe e paraqet veten si media e pavarur. Fabula në 4 fjali për Yllin e PS: Meta u vodhi tokën pronarëve të vjetër dhe ia dha Yllit. Rama i dha leje ndërtimi abuzive pa plan urban dhe në tokë të vjedhur. Berisha i mundësoi ta fuste në legalizim abuzimin. Ndërkaq, Ylli përveç 3 kateve shtesë, i futi edhe një ndërtim mbi trotuar (me qira për supermarket) dhe tani është bërë pishman që nuk ka vjedhur edhe të gjithë rrugën.

Diçitura është “Gjeni trotuarin!” ose “INUK=SNUK tek oligarkia e pushtetit (shëët mos i flisni INUK se nuk ka parë gjë, se po ta shihte do bënte goxha tym)”, shkruan Abi. Megjithatë, ajo që bie në sy është se Sali Berisha dhe dhëndri i tij e kanë vënë në shënjestër Ylli Rakipin këto ditë. Nuk dihet pse janë fiksuar kaq keq me të, pasi ata thonë se media është e shenjtë!

abi per Yllin

January 10, 2015 10:21
Komento

5 Komente

 1. aaa January 10, 18:26

  PO AI PISI VJERI YT CFAR BERI DERI DJE PSE E MBANTE NEN SQETULL?? DHE KU U KA SHKELUR NE KALLO KY HAJDUTI TJETER KESHTU DO HANI KOKAT JU PLERA E PAGOFSHI TE ATA QE KINI PJELL

  Reply to this comment
 2. enri January 10, 19:24

  Amin,fjala jote ne vesh te perendise,qe nga saliu i pari me kuc e mac e deri tek lakejt evtij qe i sillen si qent bushtres,nje fund te hidhur paci te gjithe.

  Reply to this comment
 3. gorezi January 10, 20:23

  Edhe ky atdhetar si e bija.Keshtu jane keta Boshnjaket.

  Reply to this comment
 4. ZARELI January 10, 20:50

  PO ME YLLI RAKIPIN CFAR KANE???

  Reply to this comment
 5. labinot January 11, 09:15

  Pallati ne qender te bllokut lindi ne zyre te Berishes,por ti ke qene i vogel atehhere dhe nuk e mban mend.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*