Dhëndri shqetësohet për ndarjen e parave

June 29, 2014 11:39

Dhëndri shqetësohet për ndarjen e parave

Abi Malltezi shqetësohet për çdo gjemb në këmbë që i hynë çdo kujt në territorin e Republikës së Shqipërisë(!). “Nuk ke kohë të trajtosh një skandal se brenda ditës plas një tjetër më i madh. Pasi njoftuan vjedhjen e 95 milionë eurove dhe ndarjen e parave mes hajnave (në mënyrë miqësore), na dolën dylberët-alisterët e Ramës që kinse punojnë pa pagese (ndonëse zymbyli ynë i dha 13 milionë euro pa tender dhe pa taksa Crown Agents!!! – nëse kjo nuk është ndarje paresh, atëherë ku duhet të gjejmë përkufizimin e ndarjes se parave?) Vranë mes ditës, në vendin me qendror duke shpërfillur policinë dhe kamerat pasi këtu nuk ka shtet normal, por lapangjoze që merren veç me show. Nuk u pa në vendngjarje as drejtori i policisë së Tiranës, as drejtori i përgjithshëm i policisë dhe as gojëpisti që ishte i zënë duke organizuar vetëmburrjet për shfaqjen e një lufte imagjinare me fshataret pasi hapen shtigjet për bosët e trafikut që i jepnin tonelata dhe bënin trafikun me shoferin e ministrit”- shkruan Abi në Facebook. Si nuk u ankua ky dhëndri në kohën kur ishte vjehrri kryeministër? Kaq mirë e bukur shkonin gjerat

June 29, 2014 11:39
Komento

4 Komente

 1. Lulzim Basha June 29, 14:34

  Po o vjerri o dhenderri eshte porositesi i vrasjes se fundit ne mes te Tiranes.Po keshtu e kane keta te vrasin e ste paguajne por te qajne me lote korkodili!

  Reply to this comment
 2. drejtesi June 29, 15:22

  aq bukur i shkonin gjerat saqe i dhane 10000000 shpulla e shqelma bythes plakut mere dhe gjithe fares se tij me kete kokpaleshin ne krye,,,

  Reply to this comment
 3. Billy June 29, 18:49

  Po pse, per ke e ka fjalen ky. Sigurisht qe ja hedh me spond Sali Berishes…i cili vrau ne mes te sheshit dhe zhduku filmimet.

  Reply to this comment
 4. HenriCili June 30, 09:25

  Ky Jamarber egoisti qe u martua me Gid Zgerdallen vetem se e kishte babin me pushtet, pra qe ia ka shit jeten e shpirtin Sali Berishes, ben sikur i plas per hallet e popullit, esht shume personazh qesharak!!!
  O Sali Berisha duhesh zhdukur bashke me rrenjet e keqija qe ke lene pas qe ky vend te BEHET!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?